Ilgai ir nekantriai laukėme šios kelionės. Pagaliau balandžio 6 d. iš Kauno oro uosto pagaliau išskridome į Maltą. Į stažuotę mus lydėjo anglų kalbos mokytoja Aušra Levickaitė, kuri mums padėjo adaptuotis pirmąją savaitę. Skrydis truko 3 val. Oro uoste mus pasitiko, suteikė visą  reikalingą informaciją, nuvežė iki gyvenamosios vietos ir  įteikė raktus nuo buto, kuriame gyvenome 3 savaites.

Kitą dieną buvome nuvežti į įmones, kuriose turėjome atlikti praktiką.   Nors ir atvykome bei gyvenome kartu, bet visi trys dirbome skirtingose darbo vietose, nes mūsų studijuojamos specialybės yra skirtingos.  Susipažinome su mentoriais  ir su priimančiosios  organizacijos “Easy Job Bridge” vadove Rita Ramelyte, kuri mus maloniai sutiko bei labai daug  padėjo  visos stažuotės metu.

Aš, Mykolas Žvirgždas, kompiuterinės įrangos derintojo specialybės mokinys,  dirbau elektronikos parduotuvėje  AtoZ Electronics. Pagrindinis mano darbas praktikos metu  - atnaujinti informaciją parduotuvės tinklapiui. Susipažinau su įmonės teikiamomis paslaugomis bei darbo specifika. Buvo labai malonu bendrauti su man paskirtu mentoriumi, įmonės direktoriumi bei kitais darbuotojais.

Monika Mockutė (maketuotojo specialybės  mokinė) dirbo Nacionalinėje bibliotekoje. „Darbas Nacionalinėje Maltos bibliotekoje buvo įdomus: teko rišti, restauruoti, tvarkyti, archyvuoti, skenuoti senas knygas ir laikraščius. Biblioteka sena, bet technika joje – nauja. Pirmą dieną man buvo aprodytas pastato vidus, bibliotekos koridoriai, kurie yra išsikeroję kaip labirintas.  Netgi gavau leidimą užlipti ant bibliotekos stogo, nuo kurio atsiveria pasakiškas Maltos sostinės Valetos vaizdas. Jei  darbo metu iškildavo kokių klausimų, bibliotekos darbuotojai tuoj atsakydavo į juos ir padėdavo išspręsti iškilusius sunkumus,  dar pamokydami, kaip kitą kartą jų išvengti. Bibliotekoje dirbantys žmonės buvo draugiški ir puikiai išmanantys ne tik savo darbą, bet ir istoriją, – tiek Maltos, tiek ir viso pasaulio, todėl atlikdama stažuotę ne tik pramokau restauravimo ir knygų parengimo internetinei svetainei technikos, bet ir daug sužinojau apie pačią Maltą, jos kultūrą bei istoriją“, -  pasakoja Monika.

"Kelionė buvo linksma, darbo daug. Supratau, kad ne veltui visi maltiečius laiko draugiškais ir maloniais, nes vos iškilus mažytei problemai, šioje šalyje kaipmat sulauksi visapusiškos pagalbos. Išsiskyrimas buvo sunkus, tačiau tikrai dar ten  sugrįšiu", - pasakoja Diana Bykovaitė, kompiuterinio projektavimo operatoriaus specialybės mokinė. Ji Nacionalinio Maltos archyvo laboratorijoje restauravo knygas.

Kasdien 6-8 val. praleisdavome praktikos vietose. Gyvenimo salygos buvo geros, bute turėjome visą reikalingą buitinę techniką. Gyvenome savarankiškai, patys rūpinomės maistu ir laisvalaikiu. Savaitgaliais buvo užsakytos pažintinės ekskursijos turistiniais autobusais, kruizais.  Teko pabuvoti ir paplūdimiuose, pasimėgauti saule bei jūra. Trys savaitės prabėgo  nepaprastai greitai.

Stažuotės pabaigoje apibendrinome   savo įspūdžius, buvo įvertinti mūsų pasiekimai. Jų tikrai labai daug, - dar ilgai turėsime kuo dalintis su draugais . Džiaugiamės gavę sertifikatus, liudijančius apie stažuotės metu įgautą įvairiapusę – kultūrinę, profesinę, kalbinę ir kt.  - patirtį.

Stažuotės užsienyje -  puiki proga tobulėti kiekvienam studentui. Džiugu, kad profesinio mokymo centre turėjome šią galimybę. Linkime visiems aktyviai dalyvauti atrankose ir laimėti.

Daugiau stažuotės akimirkų rasite čia>>>