Balttechnikos parodoje vyko ,,Jaunųjų suvirintojų meistriškumo konkursas 2015". Šį konkursą tradiciškai organizavo Lietuvos suvirintojų asociacija (LSA).


Pagrindinis šio renginio tikslas – pristatyti plačiai visuomenei suvirinimo technologijų pažangą ir pademonstruoti šių pramoninių technologijų svarbą, populiarinti šią profesiją ir parodyti Lietuvoje dirbančių bei ruošiamų suvirintojų profesionalumą. Jauniesiems talentams varžybose buvo siūloma suvirinti plieno plokštes įvairiose erdvinėse padėtyse. Komisija vertino: suvirinimo sujungimo kokybę, suvirinimo darbų atlikimo laiką. 


Varžybose dalyvavo 9 profesinio mokymo centrų komandos. 27 jaunuoliai dalyvavo komandinėse ir individualiose jaunųjų talentų varžybose. Į šį konkursą atvyko komandos iš Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centro, Alytaus profesinio rengimo centro, Kauno statybininkų rengimo centro, Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos, Kauno Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centro, Visagino technologijų ir verslo profesinio mokymo centro, Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokyklos, Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro. Kiekvienam komandos atstovui reikėjo suvirinti 300 mm ilgio plokštelę pačių pasirinktu suvirinimo būdu (MMA, MAG, TIG).

Konkurse dalyvavo mūsų skyriaus atstovai: automobilių kėbulų remontininko specialybės, AR–12/1 grupės mokinys Tomas Dudėnas, AR–13/2 grupės mokinys Ričardas Buiko ir AR–14/2 mokinys Kirilas Kaladė. Konkurso metu mūsų vaikinai pademonstravo savo kūrybiškumą, požiūrį į specialybės mokymąsi, teorines žinias ir praktinius įgūdžius. Nors užduotys buvo gana sudėtingos mokiniai puikiai jas įvykdė.


Ričardas Buiko, kuris atliko užduotį MMA būdu laimėjo III vietą, Tomas Dudėnas, kuris virino TIG būdu laimėjo IV vietą, Kirilas Kaladė virinant MAG būdu irgi laimėjo IV vietą.


Komandines varžybas ir LSA taures laimėjo komandos:
I vietą – Kauno Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centras;
II vietą – Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras;
III vietą – Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla.

Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti I, II ir III vertingais prizais, medaliais ir padėkos raštais.

Be abejo, konkurse susirinko geriausi suvirinimo specialybės mokiniai ir mūsų automobilio kėbulų remontininkai, jau ne pirma karta dalyvauja tokio lygio konkurse.


Mūsų mokyklos mokinių komanda kaip ir pernai ūžėme IV vietą. Kaip visada labai nedaug liko iki prizinės vietos. Dalyvavimas konkurse reikalauja labai gero praktinio ir teorinio pasiruošimo. Jeigu mes, automobilių kėbulų remontininkai nebijome konkuruoti su suvirintojais, tai yra geras rodiklis. Kitais metais mes vėl dalyvausime šitame konkurse. Tikimės, kad paseksime geresnių rezultatų.

Suvirinimo profesijos mokytojas Vladimiras Petrovičevas