Programoje siūlomos trys specializacijos: Aprangos specialiųjų technologijų, Aprangos dizaino, Aprangos gamybos ir verslo organizavimo - leidžia studentams apsispręsti ir labiau gilintis bei atsakingiau pasiruošti būsimam darbui.

 Šiuo metu ypač paklausios darbo rinkoje studijų programos absolventai lengvai įsidarbina bet kokioje su aprangos gamyba susijusioje įmonėje. Gausus būrys Utenos kolegijos absolventų dirba ir sėkmingos karjeros siekia AB „Vilkma“ (Ukmergėje), UAB Engel Dali (Utenoje, Zarasuose), UAB Visatex (Visagine), AB ,,Utenos trikotažas" (Utenoje), AB ,,Siūlas" (Biržuose) ir kitose įmonėse. Įmonių atstovai visada pabrėžia ne tik specialybės, tačiau ir bendrųjų gebėjimų svarbą, todėl šioje studijų programoje itin svarbus ir kūrybinių, bendravimo, darbo grupėje gebėjimų ugdymas. Savo  kūrybiškumą ir kitus gebėjimus studentai atskleidžia įvairiuose renginiuose.

Studijų programos stiprybė – gilios tradicijos

Vienas iš didžiausių ir labiausiai žinomų renginių – Mados virusas. Kiekvieną pavasarį ADT studijų programos studentai kviečia Utenos miesto bendruomenę ir miesto svečius į šį jau tradicija tapusį, grožį puoselėjantį renginį. Šiais metais vyko jau dvidešimt pirmasis toks renginys. Malonu pasidžiaugti, kad demonstruoti savo sukurtų kolekcijų jau kelinti metai iš eilės noriai atvyksta svečiai iš Latvijos (Rezeknės aukštoji mokykla), Vilniaus kolegijos, Visagino Meno namų. Šiame renginyje dalyvaujantys įmonių, susijusių su aprangos gamyba, atstovai mielai steigia nominacijas kolekcijų autoriams ir juos apdovanoja. Studentams tai nepamatuojama galimybė parodyti savo gebėjimus ir užmegzti pirmąją pažintį su galbūt būsimos darbovietės atstovais.

Seminarų ciklas „Mados ir grožio injekcija“ -  tai realūs susitikimai su Lietuvoje gerai žinomais dizaineriais, kuriuose studentai iš pirmųjų lūpų sužino apie būsimų sezonų mados tendencijas, susipažįsta su pasirinktos specialybės subtilybėmis. Šiais metais tiek šios studijų programos studentai, tiek ir visi norintys Utenos miesto žmonės turėjo puikią galimybę betarpiškai bendrauti su Lietuvoje puikiai žinoma dizainere Kristina Kruopienyte.

Dalyvavimas įvairiuose Madų šou  - šios studijų programos studentės kviečiamos savo kolekcijas pristatyti ir įvairiuose kituose miestuose ir miesteliuose vykstančiuose kolekcijų pristatymuose. Jau tradicija tapo studentų darbų pristatymai Dusetų, Zarasų, Utenos miesto šventėse, taip pat studentės savo darbus pristato ir Latvijoje (Rezeknėje).

Netradicinės kalėdinės eglutės/žaisliuko konkursas – tai dar viena galimybė pademonstruoti meninius gebėjimus ir netradicinį požiūrį į kūrybą.

Kasmetinė VšĮ Alantos technologijų ir verslo mokykloje vykstanti Kalėdinė mugė „Verslas, amatai ir tautodailė“ – kasmet studentai vyksta į šią mugę pristatyti savo sukurtų papuošalų, kalėdinių žaisliukų, kitų nertų ar siūtų rankdarbių. Renginyje visus lydinti puiki ir draugiška šventinė nuotaika įkvepia studentus naujoms kūrybinėms idėjoms, skatina kurti.

Dalyvavimas Utenos kolegijos studentų iniciatyvų skatinimo projektų konkurse – šios studijų programos studentės jau dvejus metus iš eilės laimi Utenos kolegijoje vykstančiame kasmetiniame studentų iniciatyvų skatinimo projektų konkurse. Kartu su kitų studijų programų studentais vykdydamos projektus studentės turi puikią galimybę pademonstruoti savo kūrybinius gebėjimus ir studijų metu įgytas žinias. Šiais metais vykdomame projekte „Tyras žvilgsnis“ studentės kartu su Utenos miesto moksleivėmis bei Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro vaikais kūrė, siuvo ir dekoravo laisvalaikio rūbų kolekciją. Džiugu, kad prie šios akcijos dovanodama audinį ir sudariusi galimybę siūti kolekciją pačioje įmonėje prisidėjo ir AB ,,Utenos trikotažas“. O tai rodo glaudų kolegijos bendradarbiavimą su ruošiamus specialistus ketinančiomis priimti įmonėmis.

Šie ir kiti dar nepaminėti tradiciniai studentų renginiai rodo, kad studijos Aprangos dizaino ir technologijos studijų programoje tikrai neapsiriboja tik specialybės žinių siekimu, tačiau tai puiki galimybė puoselėti ir realizuoti savo kūrybines idėjas, bendrauti ir kurti grupėje, savo idėjas pristatyti visuomenei ir būsimiems darbdaviams.

Tad, jei esi kūrybiška, daug idėjų turinti asmenybė, mielai kviečiame rinktis šią meninę ir visuomet darbo rinkoje paklausią  specialybę.

Daugiau informacijos apie Aprangos ir dizaino technologijos studijų programą

http://www.utenos-kolegija.lt/index.php?-2031811482