Praktika užsienyje yra viena svarbiausių ir geriausių galimybių, kurias galima gauti studijų metu, sako Kolpingo kolegijos ekoturizmo programos studentė Akvilė Grinkevičiūtė. Praktiką mergina atliko regioninėje Augsburgo turizmo agentūroje Vokietijoje, kuri organizuoja keliones po Augsburgo regioną. Įmonė organizuoja keliones po populiarius lankytinus objektus mieste ir už jo ribų. Taip pat kiekvienam interesantui teikia individualią informaciją, siunčia informacinius paketus, rezervuoja viešbučių kambarius, organizuoja renginius, muges, seminarus, kurių pagalba garsinamas Augsburgo regionas.

„Tai buvo puiki galimybė įgauti patirties, įgyti naujų žinių bei gebėjimų. Susipažinau su įmonės veikla, teikiamomis paslaugomis, nagrinėjau metines ataskaitas, lankstinukus, žurnalus, kuo įmonės veikla susijusi su ekoturizmu. Platinau įmonės siūlomų aplankyti objektų lankstinukus. Taip pat turėjau galimybę aplankyti keletą iš siūlomų objektų ir stebėti, kaip vyksta darbas“, - apie praktiką kalba Akvilė.

Mergina tikina patyrusi daug įspūdžių praktikuojantis svečioje šalyje: tiek bendraujant su maloniais ir paslaugiais žmonėmis, tiek keliaujant po įvairius Vokietijos kampelius. Laisvu laiku ji turėjo galimybę pažinti Augsburgo miesto kultūrą ir istoriją. „Augsburgas sužavėjo išlikusiais įvairių laikotarpių architektūros paminklais, kurie spinduliuoja prabanga ir įspūdingu interjeru, istorija, moderniais muziejais ir galerijomis. Parkų įvairove, kuriuose yra daugybė rūšių augalų, iki šių dienų puikiai išsilaikiusiomis pilimis. Einant senuoju keliu per miestą, pasitelkus nors truputėlį fantazijos, gali pasijusti tarsi renesanso laikų kunigaikštis ar bent jau suprasti, kokia reikšmė Augsburgui buvo teikiama tuomet, bankininkų ir prekybininkų Fuggerių dinastijos laikais – tai buvo puiki finansų vieta, tarptautinės prekybos sostinė ir meno erdvė“, - patirtais įspūdžiais dalinasi Akvilė.

Studentė teigia, kad praktikos metu, atliekant įvairias užduotis ir stebėjimus, įgavo daug naudingos patirties: „praktika suteikė progą iš arčiau susipažinti su studijuojama specialybe, padėjo įgauti praktinių žinių apie regioninės turizmo agentūros darbo specifiką, manau, kad jei vėl pasikartotų tokia proga, - be jokių dvejonių ja pasinaudočiau“.

Ateinančiais mokslo metais Kolpingo kolegija ir vėl planuoja išsiųsti studentus praktikai užsienyje. Gal šį kartą tarp laimingųjų būsi ir tu?