Autoremontas, krovinių transportavimas ir logistika bei vairuotojų-ekspeditorių rengimas Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro Transporto ir verslo skyriuje yra vienos perspektyviausių sričių, kuriomis kasmet susidomi nemažas būrys asmenų. Tačiau išleidžiamas absolventų skaičius nėra pakankamas, jog užpildytų besiplečiančio transporto paslaugų sektoriaus kvalifikuotų specialistų poreikį. Dėl šios priežasties mokymo centre siekiama modernizuoti mokymo bazę, atnaujinti ir kurti naujas transporto srities mokymo programas norint sudominti kuo daugiau būsimų specialistų. Daugiau informacijos >>>

Kviečiame rinktis šias transporto paslaugų sektoriaus specialybes:
Tarptautinių vežimų vairuotojas-ekspeditorius
Logistas-ekspeditorius
Automobilių kėbulų remontininkas

Lietuvos darbo biržos pateikiamoje 2015 m. darbo rinkos prognozėje nurodoma, kad didžiausia visų darbo pasiūlymų dalis (49 procentai) bus sulaukta iš paslaugų sektoriaus (didmeninės ir mažmeninės prekybos, krovininio kelių transporto, informavimo ir ryšių, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų veikla). Daugiausia naujai sukuriamų darbo vietų (33 procentai) skirta profesinių mokyklų absolventams. Tai 4 procentiniais punktais daugiau nei aukštųjų mokyklų, universitetų ir kolegijų, studentams kartu sudėjus.

Akcentuojamas kvalifikuotos darbo jėgos poreikio augimas daugumoje ekonominių veiklų. Iš jų ir transporto sektoriuje. Čia 19 procentų darbo vietų bus skiriama aukštųjų mokyklų, 78 procentai – profesinio mokymo centrų absolventams. 4 procentai darbo vietų šiame sektoriuje bus sukurta nekvalifikuotiems asmenims.

Atsižvelgiant į šias tendencijas Darbo birža skelbia, kad būtent pagal transporto srities specialybes 2015 m. profesinio mokymo centruose rengiasi perkvalifikuoti daugiausia darbo nerandančių asmenų.

Remiantis paskutiniais, birželio mėnesio įsidarbinimo duomenimis, tarp paklausiausių darbuotojų išlieka pardavėjai, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai, reklamos ir rinkodaros specialistai, virėjai.
Vilniaus teritorinės darbo biržos duomenimis Vilniaus apskrityje tarp paklausiausių specialybių turintiems profesinį išsilavinimą užtikrintai pirmauja tarptautinių krovinių vežimo transporto priemonių vairuotojai, o sąrašą papildo įvairių kitų transporto priemonių vairuotojai, vairuotojai-ekspeditoriai bei automobilių šaltkalviai. Pastarieji, autoremonto specialistai, geras įsidarbinimo galimybes turi dar ir todėl, kad neretai jų profesiniame parengime dėstomos suvirinimo technologijos, o suvirintojai – taip pat itin ieškomi darbdavių.

Žurnalas „Veidas" metų pradžioje publikavo Mokslo ir studijų analizės stebėsenos centro (MOSTA) kvalifikacijos žemėlapio rezultatų analizę, kurioje atsispindi 2013 m. aukštąsias ir profesines mokyklas baigusių absolventų darbo istorijos tyrimas. Analizėje pabrėžiama: <...> Yra profesijų, kurių atstovams nelabai svarbu, ką baigti – universitetą ar kolegiją, įgyti bakalauro ar magistro laipsnį. Tiek kolegijų absolventai, tiek universitetų magistrai, baigę kompiuterijos ir transporto paslaugų srities studijas, patenka į „žaliąją zoną", kuri palanki įsidarbinimui. Pavyzdžiui, 2013 m. baigusieji kompiuterijos, transporto paslaugų studijas kolegijose uždirbo per 2,4 tūkst. Lt [695, 09 eurai], universitetiniai kompiuterijos bakalaurai – apie 2,8 tūkst. Lt [810, 94 eurų], magistrai – 4,8 tūkst. Lt [1 390, 18 eurų].

Straipsnio autoriai žurnale "Veidas" atkreipia dėmesį, jog Lietuvos darbo biržos transporto paslaugų specialistai (ypač logistikos vadybininkai ir tarptautinio krovinių veržimo transporto priemonių vairuotojai) tarp paklausiausių profesijų matomi jau kelerius metus. Kaip tvirtinama publikacijoje, kad toks pirminės specialistų kvalifikacijos žemėlapio signalas neklaidingas, neabejoja ir personalo paieškos bei atrankos įmonės „Indigroup" vadovas Karolis Blaževičius, bet, pasak jo, nors įsidarbinti palyginti nesunku, pozicijos šiame sektoriuje greitai kinta. Jis aiškina, kad specialistų poreikį lemia ir transporto, logistikos sektoriaus šalyje svarba – ekspedicinių, logistikos įmonių Lietuvoje gausu, todėl specialistai paklausūs. Šioms įmonėms reikia ir praktikantų, dalis jų lieka nuolatiniam darbui, tik nebūtinai iškart dirba, pavyzdžiui, vadybininko darbą, kuris tiesiogiai susijęs su transporto paslaugomis.

Profesinį išsilavinimą turintiems transporto srities specialistams atsiveria ne tik geros įsidarbinimo galimybės, bet pakėlus kvalifikaciją (naudojantis lengvatinėmis sąlygomis stojant į aukštąsias mokyklas pagal giminiškas studijų programas) galima tikėtis uždirbti itin solidžius atlyginimus