Vilnietis L. Kaziulionis dvi savaites viešai tapė savo meninę kompoziciją ant KTU SHMMF vidinio kiemo lauko sienos. Grafičio pristatymas visuomenei vyks per spalio 18–21 d. vyksiančias SHMMF dienas.

Gatvės menu susidomėjo vaikystėje

L. Kaziulionis, Vilniaus Dailės Akademijos tapybos specialybės ketvirtakursis, sienų tapyba susidomėjo dar vaikystėje, pradėjęs lankyti dailės mokyklą. Nuo tada vaikino susidomėjimas vadinamuoju gatvės menu tik augo.

„Buvo įdomu stebėti nutapytus ant sienų kūrinius. Būtent tada atsirado didelis noras pabandyti ir daryti tai pačiam. Taip ir prasidėjo, nuo paprastų vaikiškų „teplionių“, kurios vėliau išaugo į įvairius sienų tapybos projektus,“ – pasakoja Linas.

Jaunasis menininkas yra pasinėręs į sienų tapybos projektus: jau piešęs gatvės meno festivaliuose, atlikęs individualius projektus įmonių biuruose, privačių žmonių namuose ir kitose įstaigose. Šiuo metu vaikinas ruošiasi naujiems mokslo metams, kurie prasidės spalio mėnesį.

Da Vinčio kūrinių herojės žaidžia šachmatais

Pradėjus bendradarbiavimą su jaunuoju menininku, buvo vieningai nutarta jog piešinio, puošiančio tarpdisciplininio fakulteto technologijos universitete sieną, tematika bus siekiama apjungti klasikinį meną ir technologijas, o jai išpildyti pasirinkti Leonardo da Vinčio kūriniai.

Dviejų garsiojo renesanso menininko paveikslų herojės – „Dama su šermuonėliu“ ir „Gražioji Feronjė“ – pavirto šiuolaikinėmis damomis, kurios, užsidėjusios ausines, žaidžia šachmatais. Pasak idėjos autoriaus, šis žaidimas – išminties, drąsos, įžvalgumo, stropumo simbolis – Universiteto eksterjerui ypač tinkanti detalė.

Ilgiausiai užtrunka idėjos paieška

Projekto įgyvendinimas užtruko tris mėnesius (nuo liepos pradžios). Paprastai projekto trukmė priklauso nuo piešinio dydžio bei sudėtingumo. Viskas prasideda nuo idėjos, eskizų kūrimo, sienų paruošimo, tik tada piešinys perkeliamas ant sienos ir išbaigiamas.

Pasak L. Kaziulionio, ilgiausiai užtrunka kelių idėjos variantų eskizų kūrimas, siekiant atrasti būtent tai sienai tinkamą variantą. Piešiniui įgyvendinti naudojami fasadiniai dažai, kuriuos maišant su pigmentais išgaunamos reikiamos spalvos.

Fakulteto atstovai įsitikinę, kad spalvingas, modernus ir įspūdingas KTU SHMMF fasado piešinys džiugins ne tik KTU akademinę bendruomenę, bet ir miesto gyventojus bei svečius.