kuo_buti_2011_400Naujas KUR STOTI serijos žurnalas

KUO BŪTI facebooke

Pasirodė naujas leidinys apie profesijos pasirinkimą „KUO BŪTI“. Žurnalo autoriai siekia pateikti praktinių pavyzdžių ir padėti atsakyti į klausimus: „Kaip suprasti, koks darbas man labiausiai patiks?“, „Kur man geriausiai seksis?“, „Kaip pasirinkti?“.

Žurnale savo patirtimi dalijasi ir patarimus abiturientams teikia verslo konsultantai, psichologai, darbuotojų atrankos specialistai. KUO BŪTI kalbinami ir daug pasiekę savo sričių profesionalai – koks buvo jų kelias nuo pasirinkimo iki šiandieninės situacijos, ką jie gali patarti besirenkantiems profesiją? Leidinyje rasite ir profesionalių psichologų paruoštus testus, padedančius pamatyti savo galimybes ir nurodančius kryptį.  KUO BŪTI jau platinamas spaudos kioskuose, knygynuose, prekybos centruose.

Apie ką konkrečiai rašo KUO BŪTI?
Čia pateikiame straipsnių pavadinimus ir apie ką jie.

 Rubrikoje „Kaip pasirinkti?“
Apie tai, kaip suprasti, kas man tinka? Kuo aš noriu ir kuo galiu būti?

Svarbiausia sužinoti savo talentą
Kaip pasielgti: elgtis taip, kaip liepia širdis, ir mokytis to, kas įdomu, bet neaišku ar finansiškai naudinga, ar paklausyti tėvų, mokytojų ir draugų ir stoti ten, kur žadamos geriausios perspektyvos? Itin populiarus verslo pasaulyje A. Karalius įsitikinęs, svarbiausia – rinktis ir spręsti pačiam.

Kaip tapti tuo, kuo esu iš tikrųjų?
Kaip teisingai pasirinkti? Kokią profesiją? Kokią veiklą? Kokį gyvenimo kelią? Jau turite tam tikrą gyvenimo patirtį. Jau šiek tiek pažįstate save, jau pradedate suprasti, ko norite iš gyvenimo ir ko ne. Tarsi ir būtų galima greitai pasirinkti. Tačiau kaip? Organizacijos, kurios tikslas padėti atskleisti žmonėms savo tikrąjį potencialą, viceprezidento Rolando Juraičio patarimai abiturientams.

Ar nori gyventi savo, ar kitų gyvenimą?
Šešioliktus metus seminarus, kuriuose gilinamasi į sėkmingo verslo paslaptis, organizuojantis Darius Čibonis savo patirtį  apibendrina vienu patarimu: „Mano nuoširdžiausias patarimas profesiją besirenkantiems abiturientams ? įsiklausyti į savo vidinį balsą. Jis neapgaus.“ Straipsnyje ? verslo konsultanto patarimai.

Trys psichologų „žemėlapiai“
Šiame straipsnyje, kitaip nei kituose, kalbiname tik profesionalius psichologus. Anot jų, kiekvieno iš mūsų asmeninio talento medžiojimas gali baigtis neviltimi, jei ieškome tik gyvenimo pašaukimo.  Tad ką jie siūlo daryti?  Ką gali patarti profesionalūs psichologai?

Noriu / galiu / reikia – kaip suderinti?
Darbuotojų atrankos specialistai dalinasi patirtimi ir principais, kuriais vadovaudamiesi jie sugebama nustatyti, kokiam žmogui kuris darbas tinkamas. Atitinkamai vadovaudamiesi šia logika Jūs galite pabandyti patys save suprasti.

Rubrikoje „Mėgstamas darbas“
Interviu su daug savo srityse pasiekusiais profesionalais. Nuo ko viskas prasidėjo? Kada suprato, ką jiems veikti? Ar planavo? Kaip jiems sekėsi pasiekti to, ko pasiekė? O ko jie pasiekė? Kokia jų darbo kasdienybė? Ką jie gali patarti norintiems dirbti panašų darbą?

Apie archeologiją be kastuvoarchiologas_400
Net ir archeologai pripažįsta, kad stereotipas, jog jų profesijos atstovai tėra žemės kasinėtojai, yra labai gajus. Sėkmingai šioje srityje besidarbuojantis Gintautas Vėlius neneigia, jog be kastuvo jis nebūtų atradęs Kernavės kapinyno, tačiau tikina, kad archeologijoje vis plačiau taikomos modernios technologijos suteikia galimybę daryti atradimus net ir sėdint prie kompiuterio. Apie tai, ką reiškia būti Archeologu.

architektas_400Architektūra – senių menas
Galima manyti, kad architektas – žmogus su pieštuku, nupiešiantis pastatą, kurį pamatė savo vizijose, o po kelių metų tampantis žurnalų viršelių herojumi, projektuojančiu namus turtingiems verslininkams. „Architekto diena – labiau ringas, nei šiltnamis“, – purto galvą architektas, architektūros kritikas, miesto antropologijos tyrinėtojas Audrys Karalius. Apie tai, ką reiškia būti Architektu.

 

Nuo studentų teisių gynėjo iki klestinčios kompanijos vadovo
Turtingiausių Lietuvos verslininkų šimtuke esančio Regimanto Buožiaus žingsnių verslo kelyje istorija verta ypatingo dėmesio. Be įtakingų dėdžių ar tetų, tvirto užnugario startavęs jaunasis verslininkas šiandien gali didžiuotis sukrovęs solidų kapitalą ir gali mėgautis jam priimtinu laisvalaikiu ? buriavimu, golfu, nardymu. Apie tai, ką reiškia būti Verslininku.

Finansų direktorius nesišvaisto pinigais
Domėjimasis piniginių srautų valdymu gali lemti finansų studijų pasirinkimą. Ekonomikos studijas baigęs Nerijus Drobavičius, sėkmingai kilęs karjeros laiptais, galiausiai tapo keturias farmacijos įmones Lietuvoje ir užsienyje valdančios „Sanito“ grupės finansų direktoriumi. Apie tai, ką reiškia būti Finansininku.

Veterinaras turi būti geras psichologas ir vadybininkasveterinaras_400
Garsiausios Lietuvoje Leono Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikos vadovas Saulius Laurusevičius tikina, kad veterinarijos gydytojo darbas nėra vien tik malonus ir pelningas. Trečią dešimtį šioje srityje dirbantis garsus veterinarijos gydytojas perspėja, kad tai sudėtinga, visą laiką ir daug kantrybės bei sveikatos atimanti profesija, tačiau tikina, jog jei tektų rinktis iš naujo ? eitų tuo pačiu keliu. Apie tai, ką reiškia būti Veterinaru.

Įdomiausia, kad gali prisidėti, jog vėl atsirastų šviesa
Žmogus, valdantis elektrą – taip galima būtų apibūdinti Ervino Pareigio darbą. Jis dirba Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatoriaus (LESTO) Dispečerinio valdymo departamento Režimų planavimo skyriaus vadovu. Apie tai, ką reiškia būti Inžinieriumi.

programuotojai_400Programuotojo darbas – lengvas?
Programuotojo profesija nėra sena. Visgi, šiandien informacinių technologijų specialistus ruošia ne viena mokymo įstaiga Lietuvoje ir visame pasaulyje, o specialybė labai populiariausi tarp stojančių. Kalbiname vienos didžiausių IT bendrovių šalyje „Alna Software“ programuotojus. Apie tai, ką reiškia būti Programuotoju.

 

 

 

Daugiau nei meilė šaltam metalui
Jei ne pažintis su garsiais lenktynininkais, tikriausiai Egidijus Sesartis būtų tapęs naikintuvo pilotu. Fiziką, chemiją, algebrą, geometriją mokykloje mėgęs pašnekovas turėjo galimybių įgyvendinti šią svajonę, tačiau Egidijus pradėjo karjerą kaip automechanikas, vėliau įkūrė automobilių remonto servisą, dabar ruošia sportinius automobilius. Apie tai, ką reiškia būti Automechaniku.

Man žiauriai patinka kirptikirpejas_400
Kirpėjo profesija Lietuvoje yra labai populiari, bet vertinama itin prieštaringai. Vienas žinomiausių kirpėjų Lietuvoje Kęstas Rimdžius tvirtina, kad tai ypač įdomi ir galinti būti labai pelninga profesija, o tapti tokiu kaip jis itin paprasta ? svarbiausia visuomet išlikti žingeidžiam. Apie tai, ką reiškia būti Kirpėju.

 

 

virejas_400

 

 

Virėjas tai beprotis, pats pasirinkęs tokį kelią
Kalbiname vieną garsiausių Lietuvoje virėjų – Liną Samėną. Paklausus, kiek dar žada dirbti virėju, didžiuodamasis ir nė nedvejojęs atrėžia: „Manau, kol sugebi pašliaužti, tol gali ir dirbti.“ Apie tai, ką reiškia būti Virėju.

 

 

 

 

 

 

Testai
Testas: Kas man seksis geriausiai?
Testas: Tinkamos profesijos ir geriausi sugebėjimai
Testas: Koks gyvenimo būdas man priimtiniausias?
Testas: Asmeninė gerovė, bendra veikla ar darbo kokybė?

KUO BŪTI facebooke


KUR ĮSIGYTI?
Naujas žurnalas platinamas visuose „Lietuvos spaudos“ kioskuose, knygynuose, „IKI“, „Norfa“ ir bent kiek didesniuose „Maxima“ prekybos centruose.

KUR STOTI 2011
Žurnalas KUR STOTI Lietuvoje - apie 2011 m. priėmimo tvarką universitetus, kolegijas ir profesines mokyklas pasirodys iškart, kai tik bus patvirtinta priėmimo tvarka į aukštąsias mokyklas.