Nemažai VKK studijų programų yra orientuotos į verslo pradžią ir jo plėtojimą.

Apie studijas VKK ir savo verslo kūrimo pradžią bei didžiuosius iššūkius paprašėme papasakoti VKK alumni Dovainį Sinkevičių, UAB "Local T" direktoriaus pavaduotoją. UAB "Local T" - tai besikuriantis arbatos restoranų tinklas, kuriame rasite skanių ir įdomių vietinių šaltų ir karštų gėrimų, pvz: žolelių arbatos "Dieve padėk" arba lietuviškos gilių kavos. Taip pat čia galėsite paragauti tradicinių kepinių ir neužmirštamo skonio skanėstų. Arbatinės tikslas -  sukurti visame pasaulyje žinomą arbatos restoranų tinklą.

Kodėl pasirinkote studijas “Vilniaus kooperacijos kolegijoje”?
Kai ruošiausi stojimui, norėjau studijų, kurios būtų susijusios su verslu ir ekonomika. Pamatęs verslo ekonomikos studijų programą VKK, nusprendžiau ją pasirinkti. Buvau pirmosios šios programos laidos absolventas. Dar viena priežastis, dėl kurios pasirinkau VKK, tai geografinė kolegijos vieta Vilniaus mieste, pačiame miesto centre. Studentavimo metu tai buvo ypač aktualu.

Kas lėmė studijų krypties pasirinkimą?
Visuomet norėjau turėti savo verslą, todėl apsispręsti, ką studijuoti nebuvo sunku.

Kas labiausiai įsiminė iš studijų metų VKK?
Įsiminė studijų programa, kuri buvo plati, todėl teko nemažai mokytis tiek paskaitų metu, tiek ir po jų. Atsimenu kolegijos dėstytojus, kurių dauguma buvo labai supratingi, todėl pasiruošimas egzaminams ar testams buvo sklandus ir be didelio streso. Gerus prisiminimus kelia ir gyvenimas kolegijos bendrabutyje, kuris yra šalia pačios kolegijos.

Ar dalyvavote VKK renginiuose? Ką atsimenate labiausiai?
Žinoma! Labai įsiminė krikštynos. Renginių VKK buvo nemažai. Dalyvaudavau juose, tačiau vieną kurį išskirti būtų sudėtinga.

Ką patartumėte VKK pirmakursiams?
Jeigu studijuodami dirbate, susiraskite darbą / sritį, kuri yra artimiausia Jūsų profesijai, miela širdžiai, ir siekite aukščiausių rezultatų. Pavestus darbus ar užduotis atlikite 130 %. Visada darykite daugiau, negu Jūsų prašo. Tokius žmones įmonėse visuomet pastebi. Todėl baigę studijas turėsite darbo patirties, o gal jau ir ne vieną paaukštinimą bei Jus tenkinantį atlyginimą. Šiuo metu ne vienas darbdavys sudaro sąlygas derinti studijas ir darbą, tad galimybių dirbti studijų metu tikrai neatsisakykite.

Svarbu save apsupti žmonėmis, kurie jus skatintų tobulėti, o ne trukdytų. Ne veltui sakoma „Su kuo sutapsi, tuo ir pats tapsi”. Įvertinkite, ar žmonės, su kuriais daugiausiai praleidžiate laiko, yra motyvuoti ir tobulėjantys.

Išsikelkite sau tikslą, kuo būsite po 3 ar 5 metų. Studijų metu kaupkite jums reikalingą žinių paketą, kurio pagalba galėsite lengviau pasiekti savo tikslą.

Susiraskite sektinus mokytojus (mentorius), kurie galės Jums patarti ar parodyti pavyzdį. Rasti mokytojų galite šiose svetainėse: http://www.rotaryakademija.lt arba http://www.ltbigbrother.com/. Pats išbandžiau ir labai rekomenduoju !

Kaip klostėsi Jūsų verslo atsiradimas po studijų? 
Baigęs studijas svarsčiau, ar išvykti į užsienį užsidirbti pinigų verslo pradžiai, ar pasilikti Lietuvoje, siekti karjeros ir tuo pačiu metu ruošti verslo planą bei ieškoti partnerių ir investuotojų. Pasirinkau antrąjį variantą. Po studijų įsidarbinau įmonėje ir dirbau „su aktyviais pardavimais “. Rašydamas verslo planą, sutikau savo būsimą verslo partnerį. Drauge baigėme rengti galutinį verslo plano variantą ir radome trečiąjį verslo partnerį bei investuotoją. Atidarėme pirmąją arbatinę, o po pusantro mėnesio atidarėme ir antrąją.

Kokie didžiausi iššūkiai kuriant savo verslą?
Iššūkių sąrašas ilgas. Vienas didžiausių iššūkių - prisitaikyti prie besikeičiančios verslo aplinkos, klientų bei verslo situacijų. Didelis iššūkis mums buvo ir gero verslo plano rengimas, arbatinių atidarymas suplanuotu laiku, savęs ir savo komandos motyvavimas bei ryžtas išeiti iš komforto zonos.
 

Kas labiausiai džiugina Jūsų versle?
Labiausiai džiugina tai, kad sukūrėme tokį verslą, kur matome nuolat besišypsančius klientus. Mane džiugina naujos pažintys ir kasdieninis tobulėjimas. Džiugina tai, kad kartu su komanda galiu nuolat kurti ir įgyvendinti naujas idėjas.

Ko palinkėtumėte VKK studentams?
Linkiu aiškumo ir konkretumo jūsų gyvenime išsikeliant ilgalaikius ir trumpalaikius tikslus. Linkiu niekada nepasiduoti, nes pralaimime tik tada, kai patys pasiduodame. Linkiu būti dideliais optimistais visose gyvenimo situacijose, nes didžioji dauguma sėkmingų žmonių tokie ir yra! Pesimizmas stabdo jūsų tobulėjimą. Linkiu nebijoti išeiti iš komforto zonos ir džiaugtis paprastais dalykais! 

Net ir baigus studijas, ryšys su VKK lieka artimas ir glaudus. Bendraujame ir palaikome santykius tiek su dėstytojais, tiek su studijų bendramoksliais. Linkiu tapti puikios bendruomenės dalimi!

Daugiau apie studijų programas Vilniaus kooperacijos kolegijoje rasite čia: http://www.vkk.lt/