Erasmus+ ne tik studijuoti, bet ir savanoriauti

Šių metų gegužės 24 dieną nuo 12.00  iki 15.00 valandos Laisvės aikštėje vyko renginys, kurio tema ,,Būk Europos dalimi“, jį organizavo savanoriai iš įvairių Europos šalių (Ispanija, Prancūzija, Vokietija, Austrija, Italija), kurie darbuojasi Panevėžio ,,Šviesos“ specialiojo ugdymo centre ir Panevėžio jaunuolių dienos centre. Besidomintys kitų šalių kultūra, kalba, virtuve, muzika bei Europos savanorių tarnybą galėjo gyvai pabendrauti su savanoriais ir paragauti tradicinių šalies patiekalų.

Stende savo šalį pristatė Panevėžio kolegijoje pagal Erasmus+ programą studijuojantis studentas iš Ankaros universiteto - Oğuzhan Dalmaz. Jis besidominčius vaišino tradiciniais turkiškais patiekalais ir saldumynais. Norintys galėjo sudalyvauti viktorinoje apie šalį, kurios metu nugalėtojams atiteko prizai: turkiška kava ir magnetai iš jo gimtojo miesto Kumluca, Antalijos regione.

Erasmus+ metu galima savanoriauti, dalyvauti studijų mainuose ar vykdyti projektą. Tai puiki proga praturtinti savo žinių bagažą bei įgyti patirties.

Studentų mobilumui organizuoti - žalia šviesa

„Keičiame gyvenimus, plečiame akiratį!". Šį Erasmus+ programos šūkį Panevėžio kolegija deklaruja ir skleidžia kiekvieną dieną, taip skatindama studentų norą išdrįsti dalyvauti mainų programoje. Laikas, kai norinčiųjų dalyvauti programoje reikėdavo ieškoti su žyburiu, jau praeityje. Tai liudija besidominčių ir besiryžtančių išvykti studijoms ar praktikai augantis skaičius. Ypač aktyvūs yra kolegijos absolventai, kurie jau puikiai žino, kad per metus laiko nuo studijų baigimo, jie turi galimybęišvykti podiplominei praktikai į užsienį.

Įvairus tarptautinių partnerių tinklas tenkina kiekvieno poreikius

Įvairus ir gausus partnerių tinklas po visą Europą suteikia puikias galimybes visų studijų krypčių studentams ir absolventams studijuoti ar atlikti praktiką užsienyje. Ir kur tik nėra studentai buvę!: Graikijoje, Ispanijoje, Italijoje, Norvegijoje, Belgijoje, Danijoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje bei Turkijoje. Visų šalių ir organizacijų išvardyti neįmanoma, kaip ir neįmanoma išmatuoti patirčių, kurias studentai įgauna. Viena iš Erasmus+ programos dalyvių Emilija Kolegijoje studijavo Socialinį darbą. Pirmą kartą ji ryžosi išvykti į Portugaliją studijoms, grįžusi ir pabaigusi antrą kursą praktiką atliko Italijoje, o būdama absolvente priėmė pasiūlymą atlikti praktiką Norvegijoje. Emilija sako: "Tuos penkis mėnesius aš, tiesiog, mėgavausi savo laiku ir veikla Norvegijoje. Ir tikrai pakako Erasmus stipendijos! Norvegija – tai šalis, kurioje jūs taip pat puikiai pragyvensite ir praleisite laiką. Pasiryžkite nuotykiui, kuris gali pakeisti jūsų gyvenimą!“.

Tapk Panevėžio kolegijos studentu ir tikrai nors kartą turėsi galimybę dalyvauti Erasmus+ mainų programoje!