Šv. Kotrynos bažnyčioje vykusiame projekto "Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu" šventiniame renginyje mokymo centro vienuoliktokė Alaa Elsayed skaitė Janinos Degutytės eiles. Vakarą filmavo LRT kultūros kanalas, o jame dalyvavo bemaž 30 Lietuvoje gyvenančių užsieniečių, kurie deklamavo lietuvių poetų eiles ir atliko lietuviškas dainas. Projekto sumanytojai - Baltic Turkish Culture Academy.

Baltic Turkish Culture Academy jau ne pirmus metus organizuoja minėtą projektą, o šiais metais renginys buvo įtrauktas į "Poezijos pavasario" festivalio programą. Projekto tikslas – atkreipti dėmesį į kalbos vaidmenį kultūroje (kalba suteikia galimybę užsieniečiams suprasti skirtingas kultūras), skatinti mokytis lietuvių kalbos, pažinti lietuvių kultūrą per literatūrą ir ją skleisti, skatinti aktyvų gyventojų pilietiškumą.

Renginyje dalyvavo vaikai, jaunimas ir suaugusieji iš Kazachstano, Moldovos, Egipto, Airijos, Prancūzijos, Rusijos, Lietuvos, Čekijos, Turkijos, Kinijos, JAV, Kolumbijos, Graikijos, Indonezijos, Vengrijos, Austrijos, Olandijos, Lenkijos, Vokietijos, Albanijos, Ukrainos ir Azerbaidžiano. Jiems pasiruošti padėjo lietuviai savanoriai iš lopšelio–darželio „Gandriukas“, Lietuvos edukologijos universiteto, VšĮ „VIMS – International Meridian School“, Vilniaus lietuvių namų, Vilniaus prancūzų vidurinės mokyklos „Montesquieu“ ir kiti lietuvių kalbos specialistai.

Renginyje dalyvavusi ir Alaa Elsayed Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro Administravimo ir paslaugų skyriuje mokosi pirmus metus bei pasirinko kompiuterinio projektavimo specialybę. Mergina su šeima į Lietuvą atvyko prieš kelerius metus iš Egipto. Renginyje mokinė skaitė Janinos Degutytės eilėraštį "Meilei". 

Alaa pasirodymą galite išvysti (čia).

Šventinio renginio akimirkos, užfiksuotos rengėjų socialiniame tinkle (čia).

Alaa Elsayed

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro mokinė Alaa Elsayed

 

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras | www.vtvpmc.lt