VU rektorius prof. Artūras Žukauskas teigė, jog atnaujinta infrastruktūra didins universitetų patrauklumą talentams iš užsienio šalių.

„Šiuolaikiški, tarptautinėje erdvėje konkuruojantys universitetai privalo siūlyti ne tik itin aukštą studijų kokybę, bet ir modernią studijų bei socialinę infrastruktūrą. Mums tai padėtų pasiekti vieną iš mūsų strateginių tikslų – pritraukti daugiau studentų ir dėstytojų tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Neabejojame, jog šie darbai padidins mūsų universiteto vertę, kadangi modernūs akademiniai miesteliai yra neatsiejama patraukliausių universitetų dalis”, – sakė prof. A. Žukauskas.

Universitetų vadovų pasirašytame ketinimų protokole numatyta koordinuoti veiklas plėtojant šiuolaikiško studentų sveikatingumo ir sporto centro projektą, kurti mokslo populiarinimo centrus mokiniams ir mokytojams, modernizuoti esamus ir statyti naujus bendrabučius.

„Lyderiaujančių universitetų susitarimas dėl akademinio miestelio plėtros – itin svarbus žingsnis didinant sostinės kaip geriausio miesto studijoms patrauklumą. Užsienio universitetų pavyzdžiu kuriama studentų miestelio infrastruktūra padės sukurti stimuliuojančią, dinamišką, geriausius šalies talentus pritraukiančią aplinką, kuri yra labai svarbi užmezgant socialinius ryšius ir tiesiant karjeros kelius“, – kalbėjo Alfonsas Daniūnas, VGTU rektorius.

VU ir VGTU taip pat įsipareigojo iki rugsėjo pabaigos suburti darbo grupę bendrų veiksmų programai koordinuoti, nustatyti projekto įgyvendinimo terminą. Projektą numatoma finansuoti viešo ir privataus sektorių lėšomis.

 

Nuotraukos E. Kurausko