Vienos aukštosios mokyklos moksleiviams atvirų durų dienas rengia rudenį, kitos – pavasarį, dar kitos – atviros visus metus. Informuojame apie artimiausiu metu universitetuose ir kolegijose vyksiančias atvirų durų dienas bei kitus renginius moksleiviams.

RENGINIAI UNIVERSITETUOSE

KU – „Karjeros dienos 2016“

Siekdamas padėti moksleiviams ir studentams apsispręsti, kokiu keliu eiti planuojant savo ateitį, Klaipėdos universitetas (KU) spalio 10–13 dienomis pirmą kartą organizuoja tris dienas truksiančias „Karjeros dienas 2016“.

Pažinti savo karjeros galimybes padės įvairūs seminarai, susitikimai ir paskaitos su karjeros aukštumas pasiekusiais įmonių vadovais, tokiais kaip Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Gintautas Kvietkauskas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus, „Vakarų laivų gamyklos“ personalo direktorė Ala Minkevičienė bei „Swedbank“ karjeros konsultantas Nerijus Gražulis.

Moksleiviai turės galimybę susitikti su KU studentais, kurie studijuoja pagal mokinius dominančią studijų programą, gauti daug naudingos informacijos. Tuo metu jų mokytojai galės dalyvauti seminare pedagogams KU Tęstinių studijų institute, jiems bus teikiami kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Pretenduojant į naują darbo vietą, patartina susirinkti kuo daugiau informacijos apie bendrovę ir įvertinti, ar būsimo darbuotojo asmeninės savybės atitinka įmonės viziją, politiką ir kuriamą įvaizdį.

Tai „Karjeros dienose 2016“ lankytojai galės padaryti vyksiančioje kontaktų mugėje, kurioje turės galimybę ne tik pabendrauti su didžiųjų Klaipėdos uosto ir miesto įmonių atstovais, bet ir palikti jiems savo gyvenimo aprašymus ar pasikonsultuoti dėl karjeros galimybių šiose įstaigose. Mugėje dalyvausiantys kariai mokiniams suteiks informacijos apie savanorišką tarnybą.

„Šiemet „Karjeros dienų 2016“ renginiai vyks ir universiteto fakultetuose, o renginių ciklo orientacinė auditorija nebeapsiriboja tik universiteto studentais, bet apima ir absolventus, moksleivius bei mokytojus,“ – teigė vienas iš organizatorių Studentų reikalų skyriaus vedėjas Darius Rekis.

Karjeros klausimais studentai universiteto Studentų reikalų skyriuje konsultuojami nuolat. Čia yra įvairios su tuo susijusios informacinės medžiagos, specialistai dalijasi KU socialinių partnerių darbo pasiūlymais. Pasak D.Rekio, skyrius du kartus per metus organizuoja nemokamus seminarų ciklus universiteto studentams karjeros klausimais.

„Šio semestro 5 seminarų ciklo pradžia numatyta jau spalio 25 d. Be to, universitete veikia virtuali Karjeros valdymo ir informavimo sistema – KVIS, kuria universiteto studentai gali naudotis nemokamai prisiregistravę portale www.karjera.lt“, – teigė D.Rekis.

ISM – moksleivių universitetas

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas spalio 17, 19 ir 20 dienomis kviečia visus 10–12 klasių moksleivius dalyvauti ISM Moksleivių universitete Vilniuje!

ISM Moksleivių universitetas —  teminių paskaitų ciklas, puiki galimybė praplėsti akiratį, įgyti naujų žinių vadybos, komunikacijos, rinkodaros, politikos ir ekonomikos srityse. Mokymosi metu moksleiviai kviečiami pasirinkti paskaitas, pagal labiausiai dominančias sritis.

Paskaitas veda pripažinti dėstytojai, lektoriai, praktikai iš Lietuvos ir užsienio. Moksleiviai, išklausę penkias pasirinktas paskaitas, gaus ISM Moksleivių universiteto pažymėjimą, kuris suteiks papildomų balų stojant į ISM!

Paskaitų laikas: spalio 17 d. (pirmadienis) 16–18 val.; 19 d. (trečiadienis) 16–18 val., 20 d. (ketvirtadienis) 16–18 val. Vieta: ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas (Arklių g. 18, Vilnius, III rūmai, 114 aud.). Registracija čia:

Taip pat ISM moksleivių universitetas vysk ir kituose didžiuosiuose miestuose: Kaune (lapkričio 15 d.), Klaipėdoje (lapkričio 17 d.), Šiauliuose (lapkričio 22 d.), Panevėžyje (lapkričio 24 d.).

Lapkričio 12 dieną ISM Vadybos ir ekonomikos universitete vyks Ekonomikos olimpiada.

VU kviečia į Sociologijos akademiją

Vilniaus universiteto (VU) Sociologijos katedra organizuoja Sociologijos akademiją ir kviečia 10–12 klasių moksleivius pažiūrėti į visuomenę kitaip ir suprasti, kaip mūsų socialinė aplinka veikia mūsų pačių kasdienybę.

Sociologijos akademijos užsiėmimuose moksleiviai klausys paskaitų, dalyvaus seminaruose, žiūrės filmus, atliks įvairias užduotis. Užsiėmimai vyks VU Filosofijos fakultete nuo spalio 22 d. kas antrą šeštadienį. Užsiėmimų temos:

  • Spalio 22 d. – „Politika – arčiau nei Tu manai“;
  • Lapkričio 5 d. – „(Pa)tiriant lytį“;
  • Lapkričio 19 d. – „Disciplinuoti ir bausti“;
  • Gruodžio 5 d. – „(Pa)tiriant miestą“.

Registruotis čia: Dalyvavimas nemokamas!

ASU – duris atvers moksleiviams lapkričio 18 dieną

Aleksandro Stulginskio universitetas (ASU) į atvirų durų dieną „Studijos, mokslas, laisvalaikis, studentavimas“ kviečia lapkričio 18 dieną. Universitete veikia penki fakultetai: Agronomijos, Ekonomikos ir vadybos, Miškų ir ekologijos, Vandens ūkio ir žemėtvarkos, Žemės ūkio inžinerijos.

Norintieji apsilankyti atvirų durų dienose, turi registruotis iš anksto el.paštu: priemimas@asu.lt – nurodant savo vardą, pavardę, mokyklą, klasę, el.paštą bei telefono numerį. Daugiau informacijos – www.asu.lt.

ŠU lapkritį organizuoja jaunimui skirtą renginių ciklą

Šiaulių universiteto (ŠU) alumnų asociacija organizuoja mokymų-susitikimų ciklą su žinomais Lietuvoje žmonėmis, lektoriais. Mokymų ciklas apims politikos, socialinių aktualijų, psichologijos, komunikacijos sritis.

Renginio tikslas – šviesti visuomenę, suteikti galimybę tobulėti semiantis patirties iš kompetentingų, įdomių, daug įvairiapusiškos patirties turinčių žmonių, savo srities specialistų. Renginys skirtas moksleiviams, absolventams, studentams.

Spalio pabaigoje planuojama pristatyti mokymų erdves, lektorius ir tikslų laiką. Sekite informaciją!

Renginys „Karjeros ir kontaktų klubas“, vyks lapkričio 24 dieną 21-osios „Pasiekimų ir verslo parodos Šiauliai 2016“ metu Šiaulių arenoje (Jablonskio g. 16, Šiauliai).

Renginio pradžia – 13 val. Renginyje vyks darbdavių ir studentų, moksleivių susitikimai. Dalyvaus Šiaulių regiono įmonės, su kuriomis klubo dalyviai galės pabendrauti, aptarti įsidarbinimo galimybes, praktikos atlikimo ir kt. klausimus. Motyvacinius pranešimus skaitys verslo atstovai.

Moksleiviams – interaktyvios kelionės po KTU

Kauno technologijos universitetas (KTU) moksleivius ir mokytojus kviečia į interaktyvias keliones po universitetą. Kviečiama susipažinti su mokslo institutų pasiekimais, atveriamos moderniausių laboratorijų durys. Moksleiviai galės atlikti eksperimentus ir laboratorinius darbus, realiai išbandyti ir patvirtinti fizikos dėsnius.

„Kviečiame pažvelgti į mokslą kitu kampu. Patirtis, jog domėjimasis mokslo žiniomis gali būti įdomus ir linksmas pravers ne tik siekiantiems studijuoti technologijas ar fizinius mokslus“, – teigia Studijų informacijos skyriaus vadovė Aurelija Naseckaitė.

Ji primena, kad KTU siūlo ir socialinių bei humanitarinių mokslų ir menų studijas.

Moksleivių grupėms studijas KTU pristatys aktyvūs studentai bei dėstytojai, skirtingų sričių profesionalai. Moksleiviai ir mokytojai, lankydami universitetą, sužinos apie studijų galimybes ir dalyvaus įdomiose, KTU specialistų vedamuose užsiėmimuose.

Vizitus, paskaitas, laboratorinius darbus ir ekskursijas universitete galite užsisakyti susisiekę su KTU Studijų informacijos skyriaus darbuotojais el. paštu: studijos@ktu.lt

VGTU kviečia į Atvirų durų dienas

VGTU „atveria duris“ mokiniams ir juos lydintiems mokytojams, tėvams 2016 m. gruodžio 9 dieną ir 2017 m. kovo 31 dieną.

Atvirų durų dienų renginiuose galima sužinoti viską apie universiteto studijų programas, dalyvauti įdomiose paskaitose apie profesijas ir karjerą, pasižvalgyti po universiteto erdves: laboratorijas, techninės kūrybos centrus.

VGTU Jaunojo inžinieriaus mokykla – JIM – siūlo vyresniųjų klasių mokiniams pažintines paskaitas, supažindinančias su studijų programomis, kviečia pasižvalgyti po būsimąsias darbovietes. Tai puiki proga surasti sau tinkamas studijas, iš arti pažvelgti į profesijos „virtuvę“. JIM paskaitos – nemokamos, reikia tik išsirinkti patinkančią temą ir užsiregistruoti.

VGTU Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centras nuolat kviečia moksleivių grupes į susitikimus ir ekskursijas universitete arba į susitikimus mokykloje. Tereikia susisiekti elektroniniu paštu: valerija.bernotiene@vgtu.lt arba priemimas@vgtu.lt ir suderinti susitikimo laiką ir dienotvarkę.

KSU – laukia kasdien

Open Day – every day! – sako Kazimiero Simonavičiaus universitetas (KSU) ir kviečia moksleivius apsilankyti universitete bet kurią dieną visus metus. Susitikimo metu moksleivis turės galimybę individualiai pasikonsultuoti jam rūpimais klausimais: dėl studijų programų, karjeros galimybių, bendros tvarkos universitete, studentų gyvenimo ir kt.

Kaip tai vyksta? Pirmiausiai dėl apsilankymo universitete kreipkis el. paštu: priemimas@ksu.lt. KSU koordinatorius susisieks su ir suderins tikslesnį laiką bei susitikimo darbotvarkę. Jei vienam nedrąsu apsilankyti universitete, pasikviesk draugą ar net visą klasę.

Jau visai netrukus KSU kelsis į naujas patalpas Dariaus ir Girėno gatvėje, kuriose moksleivių lauks įvairūs renginiai ir susitikimai. Sek naujienas www.ksu.lt ir KSU Facebook paskyroje.

LEU – viešos paskaitos mokiniams

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) kviečia mokinius ir mokytojus atvykti į universitete organizuojamas viešąsias paskaitas, iš anksto suderintu laiku.

Vizito metu mokiniai galės susipažinti su LEU vykdomomis studijų programomis, išklausyti įdomių paskaitų įvairiomis temomis.

Paskaitos vyks Filologijos, Gamtos, matematikos ir technologijų, Lituanistikos, Socialinės edukacijos, Ugdymo mokslų ir Istorijos fakultetuose. Viešų paskaitų sąrašą galima rasti šioje svetainėje

Nors LEU konkrečios atvirų durų datos mokykloms ir mokiniams neskelbia, tačiau visada priima norinčius į universitetą atvykti mokyklas.

RENGINIAI KOLEGIJOSE

VK kviečia į atvirų durų ir karjeros dieną

Vilniaus kolegija (VK) lapkričio 24 dieną organizuoja atvirų durų ir karjeros dieną „Studijos. Praktika. Karjera“ ir kviečia į vieną vietą susiburti moksleivius, studentus, dėstytojus, praktikų vadovus, absolventus ir darbdavius. Renginio vieta – Verslo ir vadybos fakultetas (Didlaukio g. 49).

Renginyje labiau patyrę pasidalins patirtimi, o moksleiviai ras atsakymus į svarbiausius karjeros klausimus: kuo būti, ką veikti gyvenime, ką pasirinkti; kaip atrasti save darbo pasaulyje, kokios karjeros galimybės; kaip studijos susijusios su darbu, ko reikia darbdaviui, kur atlikti praktiką, nuo ko pradėti darbo paiešką ir kt.

Moksleiviams renginio metu vyks: studijų programų pristatymas; informacija stojantiesiems; karjeros konsultacijos; studentų ir absolventų patirtis; susitikimai su dėstytojais; pokalbiai su darbdaviais; karjeros galimybės. Daugiau informacijos

LTVK organizuoja karjeros savaitę

Lietuvos verslo kolegija (LTVK) lapkričio 14–17 dienomis, bendradarbiaujant su kolegijos socialiniais partneriais, organizuoja renginį Klaipėdoje, skirtą gimnazijų bei profesinių mokyklų 11–12 klasių moksleiviams – LTVK karjeros savaitę „Jaunimo kūrybines dirbtuvės“.

Renginių metu moksleiviai dalyvaus susitikimuose su Verslo ir vadybos, Turizmo ir pramogų verslo industrijų, Statybos verslo vadybos, Finansų, Teisės bei IT studijų sričių specialistais bei verslo atstovais.

Jaunimo kūrybinių dirbtuvių sesijos metu pagal pasirinktą sritį dalyviai atliks įvairias kūrybines užduotis siekiant susipažinti, išmokti taikyti naują, nepažįstamą metodiką, šio proceso metu įgytą patirtį dalyviai galės vėliau pritaikyti savo projektuose.

KK kviečia kiekvieno mėnesio paskutinį ketvirtadienį

Šį rudenį Kauno kolegija (KK) kviečia besidominčius studijomis į svečius kiekvieno mėnesio paskutinį ketvirtadienį. Visiems, kuriuos domina informacinis seminaras arba pažintinė ekskursija viename iš kolegijos fakultetų, rekomenduojama atvykimą suderinti iš anksto.

Kauno kolegija kviečia vizitams registruotis internetu arba kreiptis į  Kauno kolegijos studentų priėmimo tarnybą. Vizitai organizuojami grupėmis arba individualiai. Visi reikalingi kontaktai nurodyti Kauno kolegijos interneto svetainėje www.kaunokolegija.lt.

Norintys atvykti Į Kauno kolegiją kviečiami registruotis pildydami anketą:

ŠVK – durys atviros kasdien!

Šiaulių valstybinėje kolegijoje (ŠVK) durys būsimiems studentams atviros visuomet, o lapkritį, norintiems studijas ŠVK pažinti iš arčiau, jau ne pirmus metus organizuojamas renginys „SVAKO studijos gyvai“.

Šio renginio metu smalsiausieji tiesiogiai susipažįsta su modernia mokymosi aplinka, išbando tą laboratorijose ir kabinetuose esančią įrangą, su kuria studentai dirba kiekvieną dieną. „SVAKO studijos gyvai“ – tai tradicinė ir kartu neįprasta paroda, praktinė pažintis su studijomis Šiaulių valstybinėje kolegijoje, skirta 9–12 klasių moksleiviams.

Paroda skelbia: „Dalyvauk, Jausk, Dalykis!“ Įtraukiančios veiklos su studentais moksleiviams leidžia išgyventi studijų džiaugsmą, sužinoti iš pirmų lūpų apie studijų programų išskirtinumą. Įspūdžiai išlieka ilgam!

Lapkričio 3, 10, 17 ir 24 dienomis, t.y. visais lapkričio ketvirtadieniais, ŠVK laukia moksleivių svečiuose! Čia bus galima susipažinti su daugiau nei 20 Šiaulių valstybinėje kolegijoje siūlomų studijų programų ir viską patirti patiems! Juk ir liaudies išmintis sako, kad geriau pačiam vieną kartą išbandyti nei šimtą kartų išgirsti.

Jei negalėsite atvykti į „SVAKO studijas gyvai“, nenusiminkite, kolegija visada laukia tų, kuriuos domina studijos ŠVK. Sekite naujienas interneto svetainėje www.svako.lt, susiraskite registracijos atvykimui į kolegiją formą, užpildykite ją ir atvykite jums patogiu laiku.

ŠVK studijuoja per 2300 studentų, didžioji dalis – Verslo ir technologijų , apie 800 – Sveikatos priežiūros fakultete. Kolegijoje nuolat atnaujinama studijų bazė, prisitaikoma prie kintančių studentų poreikių ir laikmečio krypčių.

KMAIK kviečia į atvirų durų dieną ir konkursą

Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija (KMAIK) kviečia ne tik moksleivius, bet ir jų tėvus bei mokytojus iš visos Lietuvos dalyvauti tradicinėje respublikinėje parodoje-konkurse „Žiemos puokštė“ bei atvirų durų dienoje. Renginys vyks gruodžio 8 dieną.

Atvirų durų dieną pernai buvo itin sėkminga. Renginio metu svečiai buvo supažindinti su biomedicinos ir technologijos krypties specialybėmis, demonstruojamos šiuolaikinės hidrotechnikos, kadastrinių matavimų, želdynų projektavimo ir įrengimo, miškininkystės bei kitų darbų technologijos.

Moksleiviai galėjo patys išbandyti kai kuriuos technologinius procesus, taip pat turėjo progą pabendrauti su Kolegijos darbuotojais ir studentais.

Konkursui buvo pateiktos 207 konkursui skirtos teminės „Kalėdinės stalo kompozicijos 2015“. Komisijos užduotis buvo įvertinti šventinių kompozicijų meninę raišką ir jų kūrimo technologijas, bei apdovanoti šiuos dalyvius prizais. Nuotraukos iš pernai vykusio renginio. Daugiau informacijos: www.kmaik.lt.

Ieškai profesijos? – apsilankyk KTK

Kauno technikos kolegijoje kiekvieną dieną organizuojamos ekskursijos bendrojo lavinimo mokyklų/gimnazijų moksleiviams. Jų metu galėsite susipažinti su KTK Bosch mokymo centru ir KTK Automobilių serviso UAB „Tobis“ ratų remonto praktine laboratorija, apžiūrėti moderniausią Batijos šalyse KTK „Kitron“ elektronikos montažo laboratoriją, apsilankyti Multidisciplininio praktinio mokymo centre bei Elektros mašinų ir aukštųjų įtampų technikos laboratorijoje, sužinoti, kuo gyvena KTK studentai.

Jei domina inžinieriaus profesijos ypatumai realiose darbo vietose, KTK organizuoja bendrojo lavinimo mokyklų/gimnazijų vyresnių klasių moksleivių į įvairias ekskursijas.

Jei domiesi transporto elektros sistemų inžinerija, gali apsilankyti įmonėse „Lietuvos geležinkeliai“ ir „Elinta“; jei domiesi paveldo statinių inžinerija – ekskursijos į „Virmalda“ ir „Senamiesčio restauratoriai“; jei domiesi kelių inžinerija – ekskursijos į Kelių muziejų ir „Kelprojektas“; jei domiesi autotransporto elektronika arba automobilių techniniu eksploatavimu – ekskursijos į KTK Bosch mokymo centrą, įmones „Centrakas“ bei „Autokurtas“; jei domiesi statybos inžinerija – ekskursijos į įmones „A.Žilinskio ir Ko“, „Betonika“, „Enerstena”, „Palemono keramika“; jei domiesi elektros energetika – ekskursijos į Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę ir įmonę „Kitron“, o jei domiesi medžiagų apdirbimo inžinerija – gali apsilankyti įmonėje „Baltec CNC Technologies“. Daugiau informacijos: el. paštu: priemimas@edu.ktk.lt ir www.ktk.lt.

Nuotraukos iš aukštųjų mokyklų: KTU, KU, ASU, SU, VGTU, KSU, LTVK, ŠVK, KMAIK, KTK

 

facebook_logoKur stoti