Labdaros akciją „Studentiška lėkštė šilumos“ Kauno kolegija rengia  kartu su „Maisto banku“  siekdami paminėti artėjančią Pasaulinę maisto dieną. Jau ketvirtus metus iš eilės iniciatyvos organizatoriai ragina miestiečius akcijos metu pasimėgauti karštu patiekalu, paklausyti jungtinio Juozo Gruodžio konservatorijos ir Kauno kolegijos choro pasirodymo bei už tai atsilyginti paaukojant lėšos labdarai. Surinkti pinigai keliauja į „Maisto banko“ fondą, iš kurio lėšų formuojami maisto daviniai vargstantiems Lietuvos gyventojams.

Šiais metais studentiškos sriubos receptą sukūrė restorano „Višta puode“  pamainos vadovas Edgaras Padvelskis, šioje aukštojoje mokykloje baigęs viešojo maitinimo studijas. Virtuvės šefui užduotis buvo viena – sumąstyti tokį sriubos receptą, kuris būtų prieinamas negalintiems įpirkti brangesnių produktų. Todėl E. Padvelskis pasirinko vėsiam Lietuvos klimatui ir mūsų virtuvei įprastus produktus – perlines kruopas, svogūnus, salierus ir kitas rudens gėrybes.

Akcija „Studentiška lėkštė šilumos“ siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į bado, skurdo problemas. Kaip žinia, statistika liūdna: Lietuvoje skurdo riziką patiria kas penktas žmogus, t. y. beveik 17 procentų gyventojų.

Kauno kolegijai ir „Maisto bankui“ taip pat talkina įmonės „Sangaida“, „Kauno švara“, Kauno miesto savivaldybė ir restoranas „Miesto sodas“.  Produktais remia didmeninės prekybos tinklas „PROMO Cash & Carry“. Informacinis rėmėjas – radijo stotis „Tau“.