Konkursą inicijavo kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro architektūros ir statybos profesinio mokymo metodinė komisija, pagrindinis konkurso rėmėjas – UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai“.

Renginį organizavo VšĮ „Vilniaus statybininkų rengimo centras“ ir Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras.

Renginyje dalyvavo dvylika respublikos profesinio mokymo įstaigų, ruošiančių kvalifikuotus architektūros ir statybos sektoriaus specialistus: Viešoji įstaiga Vilniaus statybininkų rengimo centras, Panevėžio profesinio rengimo centras, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla, Kelmės profesinio rengimo centras, Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyrius, Kėdainių profesinio rengimo centras, Kupiškio technologijos ir verslo mokykla, Tauragės profesinio rengimo centras, Mažeikių politechnikos mokykla, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras, Kauno technikos profesinio mokymo centras, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras.

Centro apdailininko (statybininko) profesijos mokytojai Romas Elinauskas ir Rimantas Jurevičius bei mokiniai Laurynas Šaulis ir Gintaras Valancevičius atsakingai ruošėsi šiam konkursui. Profesinio meistriškumo konkurso metu mokiniai atliko Fibo ir Gyproc pertvarų montavimo užduotis.

Konkursą stebėjo kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro atstovės metodininkė Edita Skrabulienė, metodininkė Loreta Račelienė, architektūros ir statybos profesinio mokymo metodinės komisijos pirmininkė Asta Šimukauskienė. Mokinių atliktus darbus vertino kompetentinga UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai“ atstovų komisija.

Konkurso metu UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai“ organizavo kvalifikacijos kėlimo seminarą mokytojams tema „Isover ir Gyproc, Fibo ir weber produktai ir jų panaudojimas“.

Visiems konkurso dalyviams buvo įteiktos UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai“ atminimo dovanos.

Autoritetinga komisija trečiąją vietą skyrė Mažeikių politechnikos mokyklos komandai, antrąją - Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos komandai. Nacionalinio profesinio meistriškumo konkurso „Jaunasis statybininkas 2017“ nugalėtojais tapo Kėdainių profesinio rengimo centro komanda.

Nugalėtojai apdovanoti UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai“ įsteigtomis taurėmis, vertingais prizais. Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro atstovės organizatoriams ir rėmėjams įteikė padėkos raštus ir suvenyrus.

Džiugu, kad profesinių mokyklų mokiniai konkurso metu pademonstravo gerus praktinius įgūdžius, savarankiškumą ir atsakomybę, pagarbą darbui ir pasirinktai specialybei.