Puiki galimybė įgyti žinių ir užsienyje

Studijos Aprangos dizaino ir technologijų studijų programoje neapsiriboja vien studijomis Utenos kolegijoje, nuolat ieškoma naujų partnerių studijoms užsienyje. Šiuo metu galime pasidžiaugti turėdami puikius partnerius Latvijoje ir Estijoje. Latvijoje Rezeknės Technologijų akademija ir Estijoje Talino Taikomųjų mokslų universitetas (TTK) kiekvienais metais laukia mūsų studentų pagal Erasmus+ mainų programą. Studentai iš minėtų mokymosi institucijų noriai atvyksta ir į Utenos kolegiją, dalyvauja kasmetiniame Utenos kolegijos organizuojamame improvizuotame mados šou “Mados virusas”. Praėjusiais metais šis renginys buvo papildytas ir tarptautine konferencija “Eko inovacijos tekstilės pramonėje”, kurioje Lietuvos ir užsienio studentai bei dėstytojai galėjo pristatyti savo atliktus kūrybinius ir mokslinius-tiriamuosius darbus.

Turime pasidžiaugti, kad šių mokslo metų rudenį studijuoti užsienyje pagal Erasmus+ mainų programą  išvyko pirmosios šios studijų programos studentės Indrė ir Milda, kurios grįžo toliau studijuoti Utenos kolegijoje praturtėjusios ne tik specialybės žiniomis, bet ir sustiprėjusios kaip asmenybės, gebančios drąsiai bendrauti užsienio kalba. Studentės neatmeta galimybės vėl rinktis studijas arba praktiką pagal Erasmus+ mainų programą.

Studenčių atsiliepimai apie studijas Taline

,,Studijavome tikrai įspūdingo dydžio kolegijoje. Mūsų studijos vyko Tekstilės fakultete, čia pat buvo ir Architektūros fakultetas. Studentų reikmėms pritaikytas net rūsys: jame milžiniška biblioteka, valgykla ir kelios auditorijos, kuriose dažniausiai pristatomi  įvairūs studentų darbai, vyksta konferencijos ir pan.

Mus pasitiko draugiškas, gerai kalbantis angliškai ir suprantantis bendravimo subtilybes su studentais iš kitų šalių dėstytojų kolektyvas. Studijų metu turėjome tikrai įdomių paskaitų, per kurias įgijome daug įvairios ir naudingos praktikos. Medžiagų testavimo paskaitose atlikome įvairius eksperimentus su medžiagomis: audinio plaušavimosi, glamžymosi, pailgėjimo ir elastingumo testus, tikrinome tempimo stiprumą, atsparumą vandeniui, spalvų atsparumą skalbiant, atsparumą dilimui, prakaitavimui ir panašiai. Testai buvo atliekami specialiai tam įrengtoje laboratorijoje su profesionalia įranga.

Atliekamas eksperimentas.

Antropometrijos paskaitose mokėmės teisingai ir kuo tiksliau išmatuoti žmogaus figūrą, kaip matmenys keičiasi dinamikoje, lyginome matmenis su skirtingų šalių standartais, kaip reikia įvertinti ir apibūdinti figūrą, skenavome save ,,Bodyscanner”, kuris nustato tikslius figūros matmenis ir informaciją iš karto perkelia į kompiuterį. Produktų vadybos siuvimo rinkoje paskaitos buvo labiau teorinės. Mokėmės apie mados, kolekcijos kūrimą, lekalus ir jų išklojimą, pjaustymo ir karpymo įrengimus, siuvimo gamybos tipus, patį gamybos ciklą, darbo analizę gamyboje, spausdinimo būdus.

Viršutinių drabužių modeliavimo paskaitose siuvome tikslumo ir labai daug kruopštaus darbo  reikalaujančius standartinius švarkus. Visus gaminius siuvome didelėje siuvykloje, kurioje daug įvairių pramoninių siuvimo mašinų, visos reikiamos priemonės ir medžiagos studentams yra duodamos nemokamai.

Siuvykloje gavome naudingos patirties.

Per kolekcijos kūrimo paskaitas sukūrėme 5 modelių kolekciją. Kolekcijos pristatymui buvo organizuojama fotosesija, kūrėme kolekcijos informacinį plakatą, kuriame reikėjo nurodyti idėjų šaltinius, eskizus. Per žmogaus figūros modeliavimo paskaitas piešėme tipinių modelių figūras pagal taisykles ir jų piešimo standartus, vėliau aiškinomės, kaip ant jų piešiami drabužiai, batai ir pan.  Be minėtų, dar klausėme ekonomikos analizės bei projektų valdymo paskaitų.

Džiaugiamės galėjusios  pasisemti patirties ir žinių užsienio mokymo institucijoje. Ir mielai siūlytume kitoms studentėms išnaudoti visas studijų metu teikiamas galimybes,“ – pasakojo Milda ir Indrė.