Verslo pradžioje svarbus kiekvienas euras, tačiau daugelis pradedančiųjų nepasinaudoja galimybėmis, kurios nieko nekainuoja. Nieko, išskyrus šiek tiek laiko, todėl, jeigu norite sužinoti, kaip savo idėją ar pomėgį paversti verslu, visus atsakymus galite rasti mokydamiesi Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykloje, Prekybos ir verslo skyriuje, Imitacinėje bendrovėje „Vigora“. 

Nuostabus dalykas yra tai, kad atlikdami praktiką imitacinėje bendrovėje mokiniai, nerizikuoja savo pinigais, turi unikalią galimybę patys priimti sprendimus: suburti komandą (kuriantiems verslą yra būtina turėti žinių ne tik konkrečioje srityje, bet ir kaip sėkmingai suburti sėkmingą komandą, ją motyvuoti bei jai vadovauti. Komandą parenka firmos direktorius (mokinys), ar sėkmingai ji suburta, parodo laikas...), formuoti prekių asortimentą, kurti reklamos priemones, surasti tinkamus tiekėjus, pirkėjus, atsiskaityti už prekes, mokėti atlyginimus darbuotojams ir t.t.

Mokiniai, dirbdami bendrovėje, gali pabūti įvairiose pareigybėse, priimti vadybinius bei finansinius sprendimus. Jeigu nepavyksta kažko atlikti, tai ne bėda, mes čia tik mokomės.

Jaunimo galvose nuolat kirba kūrybiškų ir inovatyvių verslo idėjų, tačiau tose pačiose galvose dažnai yra ir daug baimių bei neužtikrintumo. Todėl mūsų mokykloje mokiniams suteikiama daug verslo ir ekonomikos žinių, palaikomos įvairios iniciatyvos, skatinančios jaunimą domėtis verslu. Mokiniai dalyvauja tarptautinėse imitacinių bendrovių mugėse, verslumo konkursuose, parodose.

Pastaruoju metu IB „Vigora“ praktiką atlieka ir mokiniai iš įvairių užsienio šalių, kas labai suaktyvina bendrovės veiklą, kitokį pareigų pasiskirstymą, firmos veiklos kriterijų nustatymą, sukuriama įtempta, bet smagi atmosfera. IB pastoviai vyksta įvairūs renginiai: tai mokinių mokslinės-praktinės konferencijos, projektiniai darbai, prezentacijos, susitikimai su kitų firmų studentais, derybos, sutarčių aptarimai ir pasirašymai.

Bendrovėje švenčiame darbuotojų gimtadienius, čia renkami ir apdovanojami geriausi darbuotojai. Imitacinėje bendrovėje vyksta realus gyvenimas, išskyrus tai, kad nėra grynų pinigų (tik sąskaita banke) ir tikrų prekių (jos kataloge). Čia svarbu suprasti, ar ketinantis pradėti verslą asmuo iš tiesų yra pasiryžęs siekti savo tikslų, ar turi noro turėti tam reikiamų įgūdžių. Jeigu turi noro, užsuk!