Sėkmingai įveikusi atranką ir nugalėjusi stiprius varžovus, mūsų mokyklos komanda pateko į finalą, kuris vyko 2017 m. kovo 23 d. Lietuvos Respublikos Seimo rūmų Vitražo galerijoje. Konkurso finale dar rungėsi Kauno Juozo Grušo meno, Šiaulių rajono Gruzdžių,  Rietavo Lauryno Ivinskio, Kauno Maironio ir Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijų komandos. Iš viso konkurse šiemet dalyvavo 40 bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo mokyklų komandų iš visos Lietuvos.

    Prieš renginį mokiniams ir mokytojams buvo organizuota puiki ekskursija po Seimo rūmus. Konkursas prasidėjo komandų paruoštais išradingais prisistatymais, vėliau teko demonstruojant žinias įveikti tris vis sunkėjančių užduočių etapus. Geriausiai sekėsi Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos komandai, antroji vieta teko Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos komandai,  trečioji – Rietavo Lauryno Ivinskiogimnazijos komandai. Mūsų mokyklos komanda užėmė ketvirtąją vietą. Tai labai aukštas įvertinimas, juo labiau, kad nuo pirmosios vietos laimėtojų atsilikome tik dviem taškais. Mūsų merginos buvo vienintelės iš profesinių mokyklų komandų, kurioms pavyko ne tik patekti į finalą, bet savo žiniomis nenusileisti tikrai stipriems varžovams.

   2016 – 2017 m. nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ globėjas – Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. Atvykęs  į ceremoniją ir sveikindamas visus dalyvius, Seimo Pirmininkas pasidžiaugė, kad tokie Lietuvos mokyklas suburiantys konkursai jaunimui kaip „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ padeda įgyvendinti aukščiausio lygio forumuose nubrėžtus tikslus, ugdyti etnokultūrinį, pilietinį ir ekologinį sąmoningumą, formuoti atsakingą požiūrį į aplinką ir šalies ateitį.

  Konkurso, vykstančio jau dešimt metų, tikslas – skleisti darnaus vystymosi vertybes, plėtojant žinias apie darnios plėtros koncepciją, lietuvių tautinį, kultūrinį paveldą ir stiprinant moksleivių, universitetinės bendruomenės ryšius ir bendradarbiavimą, ugdyti vaikų ir jaunimo etnokultūrinį ir ekologinį sąmoningumą, prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, formuoti atsakingą, pilietišką ir rūpestingą jaunimo požiūrį į aplinką, gimtosios šalies plėtrą.

 

Lietuvių kalbos ir literatūros Mokytoja Zina Kuncienė

Biologijos mokytoja Violeta Povilonytė