Utenos kolegijos Studentų iniciatyvų skatinimo konkursas

Siekiant ugdyti studentų kūrybiškumą Utenos kolegijoje nuo 2012 m. kasmet organizuojamas Studentų iniciatyvų skatinimo konkursas. Kiekvienais metais kolegijos lėšomis finansuojama 4-5 studentų iniciatyvinių grupių parengti projektai. Nuo 2012 m. iki 2017 m. įvykdyta net 20 tokių projektų (http://www.utenos-kolegija.lt/index.php?2117040474). Studentų projektinėmis idėjomis plėtojamos kolegijos akademinės bendruomenės tradicijos dalyvaujant Utenos regiono, miesto, rajono kultūrinėje, meninėje, sportinėje  ir kt. veikloje,  organizuojama bendra olegijos dėstytojų ir studentų veikla: užsiėmimai,  mokymai, akcijos, konkursai, parodos ir kt., ugdomi studentų lyderystės, verslumo ir projektų valdymo įgūdžiai.

Aprangos dizaino ir technologijos studijų programos studentai – labdaros misionieriai

Utenos kolegijos Aprangos dizaino ir technologijos studijų programos studentai – vieni iš aktyviausių projektų idėjų sumanytojų ir įgyvendintojų. Šios studijų programos studentai sėkmingai įgyvendino net 2 projektus ir šiais 2016-2017 m. m. siekiama įgyvendinti dar ir trečiąjį. Visus Aprangos dizaino ir technologijos studijų programos studentų projektus vienija projekto metu vykdoma labdaringa veikla.

Projekto „Graži širdis“ sumanytojai siekė suburti Utenos kolegijos abiejų fakultetų studentus, dėstytojus, administracijos darbuotojus, kurie savo iniciatyva ir darbais prisidėtų prie Utenos krašto socialinę atskirtį turinčių žmonių įtraukimo į akademinės bendruomenės gyvenimą.

Įgyvendinant šį projektą Utenos krašto žmonių su negalia sąjungos centre buvo vykdomi dviejų dienų praktiniai užsiėmimai „Pabūkime drauge”. Jų metu studentai pristatė Utenos kolegijoje realizuojamas Kosmetologijos, Aprangos dizaino ir technologijos, Informacinių sistemų technologijų, Burnos higienos bei Kineziterapijos studijų programas (https://www.youtube.com/watch?v=x3EnnJ5b8_U).

Taip pat kasmetinio renginio „Mados virusas 2014” metu Utenos kultūros centro dailės galerijoje vyko Utenos kolegijos bendruomenės ir Utenos krašto žmonių su negalia sąjungos narių rankdarbių paroda. Tiesiogiai iš renginio vietos buvo galima išsiųsti linkėjimą savo artimam žmogui – buvo platinimai atvirlaiškiai, populiarinantys Aprangos dizaino ir technologijos studijų. Renginio metu surinktos lėšos buvo skiriamos Utenos krašto žmonių su negalia sąjungos centro buičiai gerinti. Studentai Sąjungai padovanojo šaldytuvą.

Projektas „Tyras žvilgsnis“ taip pat subūrė Utenos kolegijos ir Utenos miesto bendruomenę bendroms edukacinėms ir kūrybinėms veikloms, skatino puoselėti šeimos dvasines ir socialines vertybes.

Seminarų cikle „Išmok! Kurk! Bendrauk!” studentai ir dėstytojai vedė teorinius ir praktinius užsiėmimus vaikams ir jų tėveliams bei įtėviams.  Šie seminarai padėjo dalyviams atskleisti savo meninę pusę kuriant įvairias dekoro detales bei aksesuarus, praplėtė vaikų akiratį bei sudarė puikią atmosferą vaikų pažintims ir tėvelių tarpusavio bendravimui bei diskusijoms.

ADT studijų programos studentės kartu su Utenos miesto gimnazijų moksleivėmis įmonėje AB „Utenos trikotažas“ siuvo Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro auklėtiniams laisvalaikio rūbelių kolekciją, kurią Utenos kolegijos ADT studijų programos kasmetiniame renginyje “Mados virusas” pristatė patys centro auklėtiniai.

Utenos kolegijos studentų iniciatyvinė grupė su dėstytojais organizavo pamokėles ,,Sveiki dantukai", „Būk išmanus'', ,,Geros savijautos ir grožio pamoka'' Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro auklėtiniams. Kūrybinių dirbtuvėlių metu visi norintys tekstiliniais dažais, medžiagų atraižomis, karoliukais dekoravo ADT studenčių pasiūtą laisvalaikio rūbelių kolekciją, siuvo žaisliukus, gamino servetėles, vėrė gėles iš karoliukų, piešė atvirukus ir kt.

Renginio „Mados virusas 2015” metu Utenos kultūros centro fojė suorganizuota Utenos miesto ir rajono vaikų piešinių paroda „Dovanoju tau šypseną“. Renginio metu buvo platinami pagal vaikų piešinius sukurti ir pagaminti 100 atvirukų, už kuriuos surinktos lėšos buvo skirtos  Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro auklėtinių kelionei į Sudeikių kempingą.

Vaikų piešinių konkurso darbai skleidė šilumą ir šviesą.

Šiuo metu vykdomas projektas „Kūrybiškos idėjos kūrybiškam verslui – reali elektroninė rankdarbių parduotuvė“ (2017 m., projektui skirta suma 675 Eur). Projekto vadovė ADT-16 gr. studentė Rasa Palubinskaitė, projekto finansininkė BA-14 gr. studentė Silvija Ivonienė.

Projekto tikslas: skatinti Utenos kolegijos bendruomenės, Utenos miesto moksleivių ir Utenos r. žmonių su negalia bendravimą ir kūrybišką bendradarbiavimą populiarinant smulkųjį verslą (rankų darbo gaminių gamybą) ir vykdant realią kūrybišką ekonominę veiklą.

Projekto uždaviniai:

  1. Integruoti įvairių Utenos kolegijos studijų programų, Erasmus+ ir užsienio studentų žinias ir gebėjimus projektuojant, kuriant elektroninę parduotuvę ir vykdant ir reklamuojant internetinę prekybą;
  2. Pristatyti Utenos kolegijos bendruomenės, Utenos miesto moksleivių ir Utenos r. žmonių su negalia kūrybiškumą kuriant rankų darbo gaminius ir jais prekiaujant elektroninėje parduotuvėje;
  3. Suteikti praktinių ekonominių, teisinių, kūrybinių žinių, reikalingų ne tik verslui organizuoti, bet ir realiai dalyvauti darbo rinkoje;
  4.  Skatinti nuosavo verslo kūrimą, ugdant verslumo gebėjimus ir stiprinant praktinius įgūdžius.

Projektas bus įgyvendinamas iki 2017 m. gruodžio 21 d.

Parengė doc. dr. Vaida Bartkutė-Norkūnienė