„Kur stoti 2017“ žurnale surinkta naujausia šių metų informacija: kokios numatomos naujovės stojantiesiems, priėmimo tvarka į universitetus ir kolegijas, konkreti kiekvienos specialybės konkursinio balo sandara, atskirieji priėmimai, kokius dalykus mokysitės įstoję į universitetus bei kolegijas, kiek kainuos studijos, kokie reikalingi dokumentai, tarptautinių užsienio kalbų egzaminų įvertinimai ir dar daug visko.

Konkursinis balas – kaip buvo pernai?

Žurnale pateikiami pernai metais stojusiųjų į aukštąsias mokyklas konkursiniai balai – su kokiais žemiausiais balais buvo galima įstoti į nemokamas ir mokamas vietas bei nurodomas konkursinio balo vidurkis.

Susiskaičiuoti savo konkursinį balą galite „Kur stoti“ konkursinio balo skaičiuoklėje: www.kurstoti.lt/kbs. Kuo jis svaresnis – tuo didesnė sėkmės galimybė.

Ypač kasmet keičiasi ir žurnale pateikiami atnaujinti dalykų, kurios studijuosite įstoję į pasirinktą studijų programą, sąrašai. Kad geriau suprastumėte ką renkatės – išsamiai aprašytos universitetų, kolegijų studijų programos ir profesinių mokyklų mokymo programos.

Taip pat žurnale rasite informaciją apie visas Lietuvos profesines mokyklas ir įdomių straipsnių – kodėl verta čia mokytis. Ir smagūs, asmenybę bei polinkius atskleidžiantys 3 nauji testai su išsamiais patarimais.

Viskas vienoje vietoje: išsami informacija apie 19 universitetų, 22 kolegijas, per 70 profesinių mokyklų.

Bendrasis priėmimas – kokios naujienos?

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) prezidentas Pranas Žiliukas pabrėžia, kad realiai įvertinti savo galimybes ir norus studijuoti pasirinktą programą ar mokytis pasirinktame universitete ar kolegijoje – laiko per akis. Svarbiausia – įsigilinti į aukštųjų mokyklų siūlomas programas ir adekvačiai pasirinkti labiausiai atitinkančias lūkesčius bei teisingai nurodyti savo elektroninio pašto adresą ir kitus asmeninius duomenis, kad informacija pasiektų teisingą adresatą.

P.Žiliukas prognozuoja, kad šiemet išliks stojančiųjų mažėjimo (po kelis tūkstančius per metus) tendencija ir norą studijuoti pareikš apie 27 tūkst. stojančiųjų (pernai – apie 30 tūkst.), nors aukštosios mokyklos yra pasirengusios daugiau nei dvigubai tiek priimti į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas.

Labiausiai stojančiuosius viliojančių valstybės finansuojamų vietų yra daugiau kaip 14 tūkst. – virš 7 tūkst. į universitetus ir arti 7 tūkst. – į kolegijas. Prognozuojama, kad iš viso įstos 21–22 tūkst. asmenų (pernai – 24 tūkst.), iš jų apie 7 tūkst. – į mokamas vietas. Aukštosios mokyklos – universitetai ir kolegijos – šiemet siūlo per 800 studijų programų.

Visą interviu skaitykite žurnale „Kur stoti 2017“.

Geras specialistas gerai uždirba ir Lietuvoje

Profesinio mokymo sritis pastaraisiais metais buvo vien giriama: profesijos patrauklumas Lietuvoje augo, moksleivių, kurie rinkosi ne studijas aukštojoje, o profesinius mokslus, vis daugėjo. Pernai į profesines mokyklas priimta penktadaliu daugiau jaunuolių nei planuota – 23,7 tūkst.

Šiemet kalbant apie profesijos pasirinkimą, ryškėja naujas motyvas: jau ir profesinių mokyklų atstovai darbdavius netiesiogiai ragina kelti atlyginimus jauniems specialistams.

Tad profesiją įgyjantys šiandienos jaunuoliai klausia savęs ne tik kur stoti ir kuo būti, bet ir kiek uždirbs, kaip gyvens baigę mokymo programas. Adekvatus, teisingas atlygis už darbą – tampa pagrindine paskata arba kliūtimi renkantis vieną ar kitą profesiją. Tai – ne tiek nauja, kiek šiemet itin aštriai nuskambėjusi tendencija.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, 70 šalies profesinio mokymo įstaigų siūlo per 300 įvairių profesinio mokymo programų įvairiuose ūkio sektoriuose.

Lietuvos darbo biržos Įsidarbinimo galimybių barometre didelės įsidarbinimo galimybės numatomos baldžiams ir giminiškų profesijų atstovams, barmenams, betonuotojams, dailidėms, staliams, drabužių sukirpėjams, elektrinės ir elektroninės įrangos surinkėjams, grindų dangų ir plytelių klojėjams, kasininkams, statybos darbininkams, kepėjams ir konditeriams, kompiuterių tinklų specialistams, kranų ir kėlimo įrenginių operatoriams, maisto gamybos ir medienos mašinų operatoriams, mėsininkams, metalo konstrukcijų ruošėjams, padavėjams, pardavėjams, elektrikams, mūrininkams, siuvėjams, kailininkams.

Ką rasite žurnale?

 • Kokie numatyti pokyčiai ir naujovės stojantiesiems į aukštąsias mokyklas
 • Kaip bus skaičiuojamas konkursinis balas
 • Minimalūs reikalavimai stojantiems į valstybės finansuojamas vietas
 • Bendrojo priėmimo datos ir terminai
 • Tarptautiniai užsienio kalbų įvertinimai
 • Kokius dalykus studijuosite įstoję į universitetus ir kolegijas
 • 2017 metų priėmimo į universitetus ir kolegijas tvarka
 • Pernai metų konkursiniai balai stojusiųjų į universitetus ir kolegijas
 • Universitetų ir kolegijų kontaktai
 • Kodėl verta mokytis profesinėse mokyklose?
 • Priėmimo į profesines mokyklas tvarka
 • Kokius dalykus mokysitės profesinėse mokyklose?
 • Profesinių mokyklų kontaktai, mokymosi programos, suteikiamos kvalifikacijos
 • Straipsniai, interviu, testai

Žurnalo „KUR STOTI 2017“ ieškokite prekybos centruose: „Maxima“, IKI „Rimi“, „Norfa“, Lietuvos spaudos kioskuose bei knygynuose.

Kaina 3,47 eur.

facebook_logoKur stoti