Taigi, kad kiltų mažiau abejonių, kodėl verta rinktis Varėnos technologijos ir verslo mokyklą, tradiciškai po šv. Velykų joje organizuojamos „Technologijų dienos“, kurių metu svečiai, atvykę iš įvairių Varėnos rajono mokyklų, ne tik supažindinami su mokymosi aplinka, perspektyvomis, bet ir patys praktiškai gali išbandyti tam tikras siūlomų specialybių subtilybes.

Šiais mokslo metais „Technologijų dienų“ renginius pristatė Mokinių tarybos nariai Indrė Sadauskaitė ir Augintas Šablinskas, kurie svečiams trumpai papasakojo mokyklos istoriją, taip pat apie vykdomą ugdymo procesą ( ko mokosi būsimi virėjai, statybininkai ar automobilių mechanikai, žinoma, ir kitų profesijų atstovai), popamokinę veiklą ( muzikos, dramos, stiliaus ir grožio, Jaunojo pasieniečio ir kitus būrelius), mokiniams teikiamas lengvatas.

Socialinė pedagogė informavo apie socialinę paramą. Tarybos nariai pristatė mokykloje galiojančią stipendijų ir paskatinimo sistemą, pasidalijo savo asmenine patirtimi, kaip ir už ką galima „užsidirbti“ tam tikrą sumą pinigų. Mokiniams buvo papasakota ir apie mokyklos ugdytinių puikius pasiekimus sporto, meno, profesinio pasirengimo srityse dalyvaujant ne tik rajoniniuose, bet ir regioniniuose ar respublikiniuose renginiuose.

Žinoma, pati smagiausia teorinės pažinties su mokykla dalis, kurioje buvo atsakyta į visus rūpimus klausimus, pokalbis mokinių taip pamėgtoje „kavinukėje“, kur būsimieji barmenai svečius vaišino įvairių rūšių kava, gaiviaisiais kokteiliais, bandelėmis. Taigi Varėnos rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokinių ir juos lydėjusių mokytojų smalsumas buvo tik iš dalies patenkintas.

Vėliau „Technologijų dienų“ dalyviai lankėsi mokymosi patalpose, sporto salėje, bibliotekoje, apžiūrėjo dirbtuves, praktinio mokymo laboratorijas, kadangi Varėnos technologijos ir verslo mokykla turi kuo didžiuotis.

Svečiai pamatė 3D spausdintuvą, profesionalią maisto paruošimo ir gamybos įrangą, skirtą restoranams, kavinėms ir barams, automobilių dažymo kamerą, diagnostinę aparatūrą ir kitą inventorių, leidžiantį tinkamai ugdyti mokinių profesinius įgūdžius.

Mokyklos ugdytiniai, mokytojai ir kiti darbuotojai išradingai pasakojo ir praktiškai parodė, kaip viskas veikia, supažindino su įrenginių panaudojimo galimybėmis. Buvo siūloma patiems išbandyti kai kuriuos technologinius procesus: gaminti suši, įvairias kavas, saldainius, išbandyti darbą suvirinimo aparatu, montuoti ratus, pasivažinėti mokyklos teritorijoje lengvuoju automobiliu ir traktoriumi MTZ-80. Taigi svečiai patys galėjo įsitikinti, kad mokykloje yra puikiai derinami teoriniai ir praktiniai užsiėmimai.

„Technologijų dienos“ yra puiki galimybė ne tik Varėnos rajono mokiniams patiems iš arti pamatyti, daugiau sužinoti apie profesinį mokymą, siūlomų specialybių paklausą bei perspektyvas darbo rinkoje. Tikimės, kad tokie renginiai padės jaunuoliams tinkamai įvertinti savo galimybes ir pasirinkti profesiją, kurioje galės atrasti save.