Pirmom dienom buvo sunku, nes viskas buvo nauja - aplinka, žmonės. Kita vertus, žmonės buvo labia draugiški, susipažinus su bendradarbiais buvo lengva ir malonu bendrauti. Jie priemė mane kaip šeimos narį. Į darbą jie visi susirinkdavo gerai nusiteikę, su šypsena, visada pasiruošę padėti. Jie patys pastebėdavo jeigu man kažkas sunkiai sekasi ir visada padėdavo. Dirbdamas supratau, jog kiekviena diena čia dirbant, man yra iššūkis.

Praktikoje gaudavome gydytojų ortopedų užpildytą užsakymo lapą pagal kurį reikia pagaminti protezą. Teko daryti pradinį bigės priėmėją iš skaidraus plastiko arba daryti laminavimą, ilgalaikiam priėmėjui. Viskas buvo nauja ir įdomu. Žinoma, buvo momentų, kai kažkas nepasisekdavo, bet visada atsirasdavo kolegų, kurie padėdavo ir paaiškindavo kaip galima viską sutvarkyti. Darbo atlikimo terminai buvo labai įvairūs. Būdavo dienų kai skubėti nereikėdavo, tačiau kartais atsirasdavo labai skubių darbų, kuriems mobilizuodavosi visas kolektyvas. Nesitikėjau, kad praktikoje teks dirbti su protezais ir dar tikriems pacientams – taigi atsakomybė didelė. Praktikoje susiradau draugų iš įvairių šalių. Savaitgaliais teko ir truputį pakeliauti, pamatyti Airijos gamtą, dalyvauti Šv. Patriko dienos šventėje“ – pasakoja Darius.

Vaikinas džiaugiasi, jog atsirado galimybė porai mėnesių iškeliauti į praktiką Airijoje. „Niekada negalvojau, kad per praktiką galima tiek daug visko išmokti. Ir tikrai džiaugiuosi, kad galėjau tai padaryti. Dabar jaučiuosi iš praktinės pusės daug stipresnis. Be to teko pamatyti kitą kultūrą, žmones, aplinką. Praktikos pabaigoje teko gauti ir pasiūlymą pasilikti dirbti įmonėje, kurioje atlikinėjau praktiką“ – dalinasi patirtimi Darius.

Darius rekomenduoja visiems Ortopedijos technologijos studentams, jei tik atsiras galimybė išvykti į praktiką užsienyje, gal net tą pačią įmonę Airijoje „Ability matters“. Daugiau apie galimybes Šv. Ignaco Lojolos kolegijoje – www.ilk.lt