Po egzamino kalbinti abiturientai gyveno įvairiomis nuotaikomis: vieniems jis pasirodė sunkus, kitiems – ne toks, kokio tikėjosi. Viena abiturientė piktinosi, kad NEC turbūt tuos, kurie laiko chemijos egzaminą, nusprendė paskriausti, nes egzaminą laiko nedaug žmonių.

Egzaminų užduotis galite rasti čia.

„Žiauriai geras egzaminas, man patiko, nes daug teorijos ir mažai sprendimų“, – sakė viena Užupio gimnazijos abiturientė. Jai stovėjusi kolegė liko prie kitokios nuomonės: „Savijauta po egzamino ne kokia, nors likau spręsti iki pat galo. Tikrai sunkus egzaminas, jei lyginsime su ankstesniais metais.“

„Tikrai esu iš tų mokinių, kurie mokinosi visus ištisus metus, o ne paskutines dienas, tačiau šiek tiek sutrikau pamačiusi užduotis. Kodėl? Gal kažko lengvesnio tikėjausi, nes visi kiti egzaminai nebuvo tokie sunkūs, kokie galvojome, kad bus. Manau, kad negalėsiu džiaugtis itin aukštu įvertinimu, nes kiek teko kalbėtis su tais, kurie laikė, mano atsakymai skiriasi. Aišku, panikai pasiduoti negalima, todėl labai tikiuosi, kad man nesutrukdys šis egzaminas įstoti kur noriu t.y. jau esu įstojusi į Olandiją“, – sakė Salomėjos Nėries gimnazijos abiturientė Aušra.

Chemijos egzaminas aktualus tiems abiturientams, kurie nusprendė sieti ateitį fizinių, biomedicinos ir technologijos mokslų studijų srityse. Maksimali taškų suma, kurią gali surinkti laikantieji egzaminą, – 100 taškų. Minimali egzamino išlaikymo taškų sumos riba – 16 taškų. Tai sudaro 16 proc. visų galimų taškų.

Priminsime, kad  praėjusiais metais chemijos valstybinį brandos egzaminą laikė 2 045 kandidatai. Egzaminą išlaikė 98,53 proc. kandidatų. 100 balų įvertinimą gavo 0,98 proc. kandidatų.

Tai vienas paskutiniųjų pagrindinės sesijos egzaminų. Abiturientų dar laukia Informacinių technologijų ir biologijos brandos egzaminai. Egzaminų sesiją kitą savaitę užbaigs tautinių mažumų gimtųjų kalbų egzaminas. Šiuo metu taip pat vyksta ir stojamieji egzaminai, kuriuos laiko stojantieji daugiausia į menų srities studijų programas.