PAPILDYTA MOKINIŲ KOMENTARAIS

Egzamino užduotis galite rasti čia.

Užduotys buvo per sunkios

„Šių metų egzaminas tikrai nebuvo lengvas. WORD ir EXCEL užduotys nebuvo sunkios, tačiau programavimo užduotys – itin sudėtingos. Reikėtų išskirti antrąją užduotį. Forumuose jau abiturientai skundžiasi, kad uždaviniai kaip iš olimpiados, todėl mokykliniam kursui – per sunkios“, – sakė Šiaulių Didždvario informatikos mokytojas.

Mokytojas pasakojo, kad tie, kurie dalyvavo Dr. J. P. Kazicko moksleivių informacinių technologijų (IT) ir programavimo konkurse, pastebėjo, kad užduotys panašios į buvusias konkurse. Didždvario gimnazijos pedagogas nuogąstavo, kad šimtukų šiais metais gali būti vos keli arba nei vieno.

„Ne visi yra programuotojai. Mokykloje yra tik to mokomasi. Jei to mokintumėme nuo penktos klasės, gal tada ir galima tikėtis, kad užaugintumėme tokią kartą, kuri rimtas programas rašytų... Klausimas, ar suaugę programuotojai tokią programą padarytų per pusantros valandos. Susidaro įspūdis, kad užduočių sudarinėtojas visiškai neišmano mokyklos IT kurso“, – sakė mokytojas.

Persistengta su užduotimis

Po egzamino kalbinti abiturientai nebuvo itin smagiai nusiteikę. Šiaulių Didždvario gimnazijoje informacinių technologijų brandos egzaminą laikęs Karolis neslėpė apmaudo, kad šiais metais buvo persistengta su užduotimis. Anot vaikino, kiekvienais metais yra „pridaroma įvairiausių nesąmonių, tačiau šie metai jau pranoko viską“. Ar tikisi išlaikyti? Karolis nuoširdžiai pasimetęs: vaikinas pasiskaičiavo, kiek preliminariai gali gauti iš kitų egzaminų, tai iš šio jam žūt būt reikia virš septyniasdešimt. „Nenoriu net spėlioti, bet optimizmo maža“, – sakė abiturientas.

Antra užduotis

Kitas po egzamino kalbintas jaunuolis Rytis antrino kolegai, kad galbūt nesitikėjo tokio „nesąmoningo egzamino“. Vaikinui sunkiausia pasirodė antra užduotis – piešinys, kur reikėjo parašyti programą, kuri nustatytų piešinio langelių spalvas. „Man asmeniškai, tai buvo gan sudėtinga užduotis“, – sakė Rytis. Šalia praeidamas abiturientas negalėjo patikėti tokiomis užduotimis ir retoriškai klausė, ar NEC užkliuvo tai, kad praėjusiais metais informacinių technologijų egzamine buvo per daug šimtukų, todėl buvo siekiama tą skaičių šiais metais sumažinti?

Pritrūko laiko

Iš egzamino išėjusi Rasa buvo šiek tiek optimistiškesnė. „Viskas buvo išsprendžiama, tik laiko trūko. Man net neišėjo pasitikrinti užduočių, ar viskas gerai pavyko. Tikiuosi geriausio ir kažkaip labai nesureikšminu visko. Man šio egzamino rezultatas nėra svarbus, laikiau, kad tik laikyti“, –  sakė abiturientė.

Daugiausiai šimtukų

Praėjusiais metais informacinių technologijų valstybinį brandos egzaminą laikė 2 252 kandidatai. Šio egzamino išlaikymo riba – 20 taškų iš 100. Egzaminą išlaikė 93,21 proc.. 100 balų įvertinimą gavo 10,92 proc. kandidatų. Įdomu ir tai, kad informacinių technologijų valstybiniame brandos egzamine buvo didžiausias procentas kandidatų, kurie gavo 100 balų įvertinimą.

Atsižvelgiant į tai, kad egzamino vykdymo instrukcijoje nurodyta DEV C++ 4.9.9.2 versija nedera su naujausia Windows operacine sistema, Nacionalinio egzaminų centro direktoriaus įsakymu buvo papildyta informacinių technologijų valstybinio brandos egzamino vykdymo instrukcija. Joje papildomai įrašyta DEV C++ 5.11 versijos programavimo terpė. Šis papildymas leis sklandžiai vykdyti egzaminą tuose vykdymo centruose, kurie turi naujausią operacinę sistemą.