LSMU gimnazijos informatikos mokytojas Kęstutis Budrevičius sutinka, kad šiais metais antroji programavimo užduotis buvo sunkesnė.

Šių metų IT egzamino užduotis galite rasti paspaudę čia.

Pakako žinoti dvimatį masyvą

„Koją abiturientams kišo uždavinio tipas, kad saugant koordinates X ir Y, patogiausia yra naudoti dvimatį masyvą, pavyzdžiui, int XY[100][100].  Kiekvieno langelio spalvą RGB modelyje nusako 3 dalys: R – Red (raudona), G – Green (žalia), B – (Mėlyna). Šiuos duomenis patogu saugoti naudojant įrašą (struct). Šio uždavinio paprastam sprendimui pakako žinoti dvimatį masyvą ir įrašą arba sugalvoti netradicinį duomenų saugojimo būdą“, – sakė LSMU gimnazijos informatikos mokytojas.

Anot mokytojo, moksleiviams greičiausiai kilo sunkumų dėl dvimačio masyvo, nes jo nėra mokykliniame kurse. „Lengviau sekėsi moksleiviams, kurie dalyvauja olimpiadose ir konkursuose, nes jie susipažinę su dvimačiu masyvu“, – sakė K.Budrevičius.

Panašios nuomonės vakar po egzamino laikėsi ir Šiaulių Didždvario gimnazijos informatikos mokytojas. Plačiau galite pasiskaityti čia.

Abiturientai renka parašus

Abiturientas Mantas vienoje socialinių tinklų grupėje patalpino įrašą, kuriame kreipėsi į abiturientus, kurie taip pat laikė IT egzaminą.

„Sveiki abiturientai, kurie laikėte informatikos užduotis. Eisiu prie reikalo, aš ir dar keli mano klasiokai pasitarė su keliomis vyr. mokytojomis, ir jų teigimu, programavimo užduotys yra olimpiadinio lygio, bent jau antroji. Ji man patvirtino, jeigu susirinks bent 40 procentų abiturientų, kurie laikė egzaminą ir yra pasipiktinę dėl užduoties, galbūt pasieksime kažkokių lengvatų. Verta pabandyti manau, juolab jeigu tam prisidėt reikia vos minutės darbo.

Parašiau gana paprastą laiškelį kurį jums reikės tiesiog copy paste ir nusiųsti į centras@nec.lt , o gale parašyti savo Vardą ir Pavardę.

Tekstas kurį reikia COPY PASTE: https://pastebin.com/7Vm6DMUg

P.S. Šansai kažką pasiekti yra dideli, pagrindinis motyvas yra nesąžiningumas mūsų kartos ir praeitų metų kartos dvyliktokų užduočių atžvilgiu“, – rašė abiturientas (tekstas netaisytas – red. pastaba).