PAPILDYTA KOMENTARAIS

Egzamino užduotis galite rasti čia.

Klausimai apie ekologiją

Po egzamino kalbinta abiturientė Aušra sakė, kad tikėjosi sunkesnio egzamino. „Šiaip realiai tikėjausi sunkesnio egzamino. Egzamine buvo įvairių klausimų: sunkesnių ir lengvesnių, todėl tikiuosi, kad išlaikysiu gerai“, – sakė mediciną ketinanti studijuoti mergina, kuri mokykloje turėjo devynetą. Mergina pasakojo, kad egzamine buvo apie kraują, ląsteles ir net ekologiją, ko galbūt daugelis nelabai tikėjosi. Aušra prisiminė juokingiausią klausimą apie skruzdes, kuris net neabejoja, kad taps egzamino topas.

Egzaminas – vidutinio sunkumo

Kitas kalbintas abiturientas Tomas sakė, kad jam egzaminas pasirodė taip pat vidutinis: nebuvo nei per daug sunkus, nei per daug lengvas. Viskas pagal programą. „Jei lankei pamokas, mokinaisi visus metus, o ne tik paskutine dienas, tai nebuvo jis toks neįveikiamas. Aišku, kaip ir visur, yra klausimų, prie kurių pasėdi ilgėliau, prie kitų – trumpiau, nes viskas aišku“, – sakė Tomas. Kiek vaikinas ketina ar norėtų gauti iš egzamino? „Tikiuosi daugiau nei 80 proc. surinkti“, – sakė abiturientas, kuriam biologijos egzamino rezultatas yra vienas iš sudedamųjų konkursinio balo dalių.

Socialiniai tinklai „ošia“ dėl skruzdžių klausimo

„Aš pasigedau gilesnių klausimų. Tarkime, fotosintezės šviesos tamsos fazių arba virškinimą nuosekliai paaiškinti. Didžioji klausimų dalis buvo pakankamai bendri. Na, ir skruzdės žvalgai, aišku, nužudė“, – socialiniame tinkle rašė abiturientė.

Kaip ir pasakojo mūsų kalbinti abiturientai, klausimas apie skruzdes tikrai neprasprūdo pro akis abiturientams. Atvirkščiai, jis sukėlė daug emocijų: vieni kikeno, paskaitę klausimą, kiti – sakė prunkštelėję dėl turinio.

Praėjusių metų rezultatai

Praėjusiais metais biologijos valstybinį brandos egzaminą laikė 6987 kandidatai. Egzaminą išlaikė 95,47 proc..100 balų įvertinimą gavo 0,26 proc. kandidatų.

Egzamino užduotyje apie 40 proc. užduoties taškų atitinka bendrąjį biologijos kursą, 60 proc. – išplėstinį. Preliminari išlaikymo riba sudaro 40 proc. egzamino užduoties bendrojo kurso klausimų taškų sumos. Egzamine ji būtų 16 taškų.

Pasinaudok konkursinio balo skaičiuokle

Kol laukiame egzaminų rezultatų, kviečiame visus abiturientus „pasižaisti“, ar pavyktų įstoti į vieną ar kitą studijų programą su įvairiais balais. Savo galimybes gali pasiskaičiuoti mūsų konkursinio balo skaičiuokle.