Kauno technikos profesinio mokymo centro Mechanikos skyriaus automobilių elektromechaniko specialybės mokinys Artūras neslepia, jog „pasimatuoti profesiją“ pavyko ne iš pirmo karto. Apkarto emigranto duona, o tėvynės ilgesys parviliojo į Lietuvą. Artūras nuo vaikystės svajojo būti automobilių elektromechaniku, tačiau seni profesijos vilkai nenorėjo dalintis patirtimi, padėti, patarti, todėl vaikinui teko pačiam daug mokytis. Įdomu, bet dažnas jaunuolis, rankose turėdamas aukštojo mokslo diplomą, praveria Kauno technikos profesinio mokymo centro duris, žinodamas, jog čia tikrai išmoks profesijos paslapčių ir įveiks visus konkurentus.

Galimybė tobulėti į šią mokymo įstaigą atviliojo ir Artūrą. Artūras nėra egoistas – patirtimi ir žiniomis jis dalinasi su mokiniais, kurie jo nuosavame servise atlieka praktiką – padrąsina, paskatina, pagiria. Vaikinas žino, kad būdamas geriausias meistras ir uždirbi kaip ministras. Artūras visiems, kurie gabūs technikai, pataria stoti į Kauno technikos profesinio mokymo centrą. Čia ugdomi automobilių elektromechanikai, gebantys dirbti kompiuteriu, naudotis reikiama programine įranga, patikrinti automobilio techninę būklę, atlikti kasdieninę ir periodinę priežiūrą, rasti elektrinių ir elektroninių prietaisų gedimus ir juos pašalinti.

Dar prieš dešimtmetį mergina automobilių elektromechanikė skambėjo kaip dviejų žodžių anekdotas, tačiau merginos automobilių elektromechanikės ne tik drąsiai laužo steoretipus, bet veržiasi į profesijos aukštumas.

 Indrė pernai su pagyrimu baigė automobilių elekromechaniko specialybę. Ji ne tik mokykloje buvo geriausia, bet respublikiniame konkurse tarp geriausių automobilių elektromechanikų liko antra ir buvo gausiai apdovanota ir įvertinta. Indrei puikiai sekėsi ne tik profesijos, bet ir bendrojo lavinimo dalykai – pernai ji pateko tarp šimto geriausių Lietuvos mokinių ir gavo garbės raštą iš Ministro Pirmininko rankų. Indrei atrodo, kad mokytis reikia visą gyvenimą – šiuo metu ji baigė automobilių kėbulų remontininko specialybės pirmą kursą. Šią specialybę baigė ir Indrės vyras Mantas, sėkmingai dirbantis servise. Jų sūnelis Donatas irgi bus automobilių meistras ir tęs gerų meistrų dinastiją.

 Evaldas – irgi automobilių elektromechanikų dinastijos atstovas, 2010 m. baigęs automobilių kėbulų remontininko specialybę, o pernai gavo automobilių elektromechaniko diplomą.  Evaldo tėtis, serviso direktorius, Kauno technikos profesinio mokymo centro absolventas, iš sūnaus reikalauja ne tik darbštumo ir pareigingumo, bet ir puikių teorinių žinių.

 Visi absolventai teigia tą patį – gyventi galima ir Lietuvoje. Automobilių elektromechaniko specialybė leidžia išmaitinti net ir labai didelę šeimą.

 

PRIIMAME MOKYTIS

BAIGUSIUS 10 KL., SUTEIKIANT VIDURINĮ IŠSILAVINIMĄ 
                       (mokymosi trukmė 2 + 1 metai)

BAIGUSIUS VIDURINĖS MOKYKLOS KURSĄ ARBA ŠĮ KURSĄ IŠKLAUSIUSIUS 

                             (mokymosi trukmė 2 metai)

Adresas:

Taikos pr. 129, LT-51126 Kaunas

Tel. (8 37) 45 30 63, El. paštas mechanikos.skyrius@kautech.lt

                                          www.kautech.lt