Atvykimas buvo nedrąsus, tačiau sklandus ir svetingas. Italija mus pasitiko ir priėmė su žydru dangumi ir geru oru, kuris buvo tikra atgaiva po kelionės iš žvarbios ir lietingos Lietuvos. Puikus oras buvo viena iš geriausių paskatų jau pirmomis dienomis išeiti į miestą ir susipažinti su Fodžos gatvėmis.
 
 
Pirmą savaitę vyko „Sveiki atvykę, ERASMUS studentai“ renginiai, kurių metu susipažinome su universitetu, dėstytojais, kitais „Erasmus“ studentais, miestu ir lankomiausiomis jo vietomis. Šią savaitę organizavo Erasmus Students Network, kuris labiau visiems žinomas kaip ESN. Bendraudami su kitais „Erasmus“ studentais ir ESN nariais, kurie taip pat kadaise buvo „Erasmus“ studentai, mes supratome, kad ši programa mus visus subūrė vienam tikslui – naujoms ir neįprastoms patirtims.
 
 
Gyvenimas čia buvo kitoks. Mums teko priprasti ne tik prie gerokai šiltesnio klimato, kitokio paskaitų laiko, anglų kalbos vartojimo visur ir visada, tačiau ir prie siestos, kurios metu – nuo 14 iki 17 val. – visos parduotuvės būdavo uždaromos. Ilgainiui, žinoma, Fodžos universitetas ir jo dėstytojai tapo savi, o kitus „Erasmus“ studentus ir dabar galime vadinti draugais.
 
 
Siekis pažinti daugiau skatino keliauti ir po kitus Italijos miestus. Mums padėjo ir su gražiausiomis Apulijos vietomis supažindino ESN nariai. Fodžos miesto geografinė padėtis leido atrasti ir išnaršyti pačias įdomiausias Apulijos regiono pakrantes. Visiškai lengvai galėjome pasiekti Romą, Neapolį ar Materą. Negalvokite, kad buvome vien šiuose miestuose. Tai tik ilgo sąrašo pradžia… Ir tau tai gali būti patys pirmieji ir didžiausius įspūdžius paliksiantys miestai. Po juos vaikščiodamas, pažinsi Italijos kultūrą, patirsi bene smagiausius savo gyvenimo ir, svarbiausia, „Erasmus“ nuotykius.
 
 
Daugiau apie studijų programą Organizacijos komunikacija 
 
Organizacijos komunikacijos specialistas yra svarbus, reikšmingas ir žinomas kiekvienoje organizacijoje, nes nuo jo priklauso, kaip sėkmingai tarpusavyje bendraus įmonės administracija ir darbuotojai, koks bus išorinis organizacijos įvaizdis, ką apie įmonę rašys, kalbės ir rodys žurnalistai. Organizacijos komunikacijos studijų programa ugdo būsimųjų specialistų gebėjimus valdyti ir vidinės, ir išorinės komunikacijos procesus, taikyti kritinį mąstymą, kūrybiškumą, saviraišką, novatoriškumą. Šią programą turėtų rinktis mėgstantys bendrauti, išradingi ir kūrybiški žmonės.
 
Ši studijų programa, turinti tris skirtingas praktikas, vykdoma tik Šiaulių valstybinėje kolegijoje, todėl ją pasirinkę studentai pasinaudoja puikia galimybe tapti kvalifikuotais įmonės komunikacijos specialistais, gebančiais kūrybiškai prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos. Studijų procese atskiras dalyko temas dėsto socialiniai partneriai, dėstytojai, atvykę iš užsienio aukštųjų mokyklų, studijų programos dalis gali būti vykdoma anglų kalba.
 
Studijų programos tikslas – rengti komunikacijos specialistus, turinčius dalykinių žinių, gebančius planuoti ir valdyti vidinę ir išorinę organizacijos komunikaciją, kurti informacinius produktus, siejant skirtingas raiškos bei komunikacijos priemones, kurti ir palaikyti palankų organizacijos įvaizdį, tinkamai reaguoti į skirtingų tikslinių auditorijų poreikius ir sparčiai besikeičiančią aplinką, kritiškai vertinti ir analizuoti profesinės veiklos poveikį visuomenės gerovei.
 
Sudomino studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Apie šią ir kitas studijų programas, kurias siūlome, gali sužinoti daugiau mūsų interneto svetainėje www.svako.lt.