50 metų veikianti bendrovė šiais metais prisijungė prie „Greenpeace“ inicijuotos „Detox“ iniciatyvos, kuria patvirtina savo tarptautinį įsipareigojimą vykdyti ekologišką ir švarią gamybą. Tai pirmoji bendrovė Lietuvoje, kuri prisiėmė tokį svarbų įsiparigojimą.

Stažuotojo programa – tiesus kelias pažinti įmonę ir pradėti profesinę karjerą

Šioje įmonėje, kurioje dirba beveik 800 darbuotojų, galima sutikti nemažą būrį Utenos kolegijos absolventų, sėkmingai besidarbuojančių viename ar kitame įmonės sektoriuje. Nemažai jų kažkada pradėję dirbti eiliniais darbininkais ar specialistais šiandien yra vieni stipriausių technologinių procesų žinovai, cechų, skyrių vadovai.  Tačiau naujų, motyvuotų komandos narių paieška yra nuolatinė.  AB „Utenos trikotažas“ visada yra laukiami darbuotojai, kurie norėtų mokytis, dirbti, uždirbti ir siekti karjeros aukštumų.

Šiuo metu įmonė pradeda vykdyti stažuotojų programą. Šios programos tikslas atsirinkti perspektyvius jaunuolius ir parengti būsimai karjerai „Utenos trikotaže“. Būsimiems stažuotojams suteikiama galimybė padirbėti ir mokytis skirtinguose įmonės skyriuose bei padaliniuose, o stažuotės pabaigoje jiems galės būti pasiūlyta nuolatinė pareigybė ir tolesnės karjeros galimybės.

Tad AB „Utenos trikotažas“ kviečia jaunus, žmones, kurie nori ilgalaikių  karjeros  perspektyvų Utenoje, turinčius arba siekiančius aukštojo išsilavinimo gamybos,  inžinerijos, medžiagų  ar drabužių technologijos srityse, ir norinčius patirti iš arti gamybos organizavimo  iššūkius metų trukmės stažuotėje. Įmonė yra pasirengusi stažuotojams  mokėti atlygį už tai, kad jie aktyviai stebėdami procesus ir patyrusius kolegas  įmonėje, mokytųsi iš kasdienių situacijų.

Utenos kolegijos studentės – pirmosios stažuotojo programos dalyvės

  Aprangos dizaino ir technologijos studijų programos studentė Rasa Palubinskaitė.

„Tik pradėjusi studijas Aprangos dizaino ir technologijos studijų programoje, sutikau puikiai savo dėstomus dalykus išmanančias dėstytojas, kurios tuo pačiu dirba ir AB „Utenos trikotažas“. Maksimalesniam žinių įtvirtinimui dėstytojos pakvietė į pažintines paskaitas įmonėje. Vėliau gavau pasiūlymą sudalyvauti stažuotojo programoje, tad nusprendžiau priimti pasiūlymą ir išbandyti savo jėgas. Mane priėmė būti technologės padėjėja. Iš pradžių buvo baisu, nes viskas atrodė visai kitaip, nei įsivaizdavau technologo darbą. Tačiau su kolektyvo pagalba, žingsnelis po žingsnelio žengiau į priekį prisipildydama nemažai teorinių ir praktinių žinių, kas padėjo labiau įsijausti į studijuojamą specialybę. Susidūriau su įvairiausiomis užduotimis, ir lengvomis, ir sunkiomis, kurios atrodė neįmanomos, tačiau su kolektyvo pagalba jos tampo įveikiamos ir jau nebeatrodo sudėtingos. Baigusi tik pirmą kursą ir dirbdama šį darbą supratau, kad tobulėjimui šioje srityje nėra ribų, o visa tai padeda siekti daugiau,“ – savo mintimis dalijasi rudenį antrą kursą pradėsianti Aprangos dizaino ir technologijos studijų programos nuolatinių studijų studentė Rasa Palubinskaitė.

Studentė Dominyka Gaškaitė

„Per pirmuosius studijų Aprangos dizaino ir technologijos studijų programoje metus sužinojau labai daug apie mano pasirinktą specialybę, o tai dar labiau įkvėpė mane domėtis šia sritimi. Studijų metu turėjau galimybę aplankyti  AB „Utenos trikotažas“. Viskas buvo įdomu ir nauja. Man buvo labai smalsu pamatyti, kaip drabužių gamyba vyksta iš arčiau ir pamatyti visas gamybos galimybes, apie kurias buvau tik girdėjusi. Gavusi pasiūlymą įsidarbinti įmonėje pagal stažuotojo programą iškart sutikau. Šiuo metu esu technologo asistentė. Po truputį semiuosi naujų žinių, nes tai, mano manymu, yra labai atsakingas darbas. Gavus naują užduotį, kartais būna nedrąsu ir baisu, tačiau aplinkui dirba daug technologių, kurios visada padeda. Man tai puiki patirtis kaip studentei, kuri sieja savo ateitį su drabužių kūryba. Tad džiaugiuosi, kad čia galiu įgauti labai daug patirties,“ – atsiradusia galimybe padirbėti džiaugiasi taip pat rudenį antrą kursą pradėsianti nuolatinių studijų studentė Dominyka Gaškaitė.

Pasak įmonės Personalo skyriaus vadovės Loretos Ribokienės, įmonė turi tikslą atsirinkti  stažuotojus, kuriuos vienerius metus įmonė augintų kaip rezervą atsakingoms ir trūkstamoms pareigybėms: gamybos padalinio vadovo, technologo inovacijoms, įrengimų inžinieriaus.

Tad, jei turite potencialo tobulinti žinias, įgyti vadovavimo, sprendimų priėmimo  įgūdžių, kviečiame rinktis studijas Utenos kolegijos Aprangos dizaino ir technologijos studijų programoje ir kandidatuoti į stažuotojo programą, atsiunčiant gyvenimo aprašymą bei motyvacinį pagrindimą (būtų puiku self- video), kodėl norite, ko siekiate, ko tikitės. Pageidavimus siųsti el. paštu:  loreta.ribokiene@ut.lt

Apie Aprangos dizaino ir technologijos studijų programą skaitykite

https://www.utenos-kolegija.lt/studiju-programa/aprangos-dizainas-ir-technologija

Parengė doc. dr. Vaida Bartkutė-Norkūnienė