Metalo pramonė Lietuvoje, ypač Kaune, turi gilias senas tradicijas, tačiau aukštosios technologijos, gamybos kompiuterizavimas ir automatizavimas jau yra inovatyvių metalo apdirbimo pramonės įmonių kasdienybė. Daugelyje jų atlyginimo vidurkiai artėja prie 1200–1500 eurų, o didžioji dalis gaminių eksportuojama.

Kauno technikos profesinio mokymo centro Mechanikos skyriaus absolventai – pramonės įrenginių remontininkai ir metalo apdirbimo staklininkai – sėkmingai darbuojasi pažangiose metalo pramonės įmonėse.

Kauno technikos profesinio mokymo centro moksleivių karjera – realūs pavyzdžiai, kaip įgijus darbo rinkoje paklausią profesiją, galima oriai gyventi Lietuvoje.

Armandas Grėbliūnas, UAB „Baltec CNC Technologies" metalo apdirbimo staklininkas:

Pirmiausia kalbėsiu apie atlyginimą! Šiandien daug kas iš mūsų emigruoja tik dėl šios priežasties. Neskubėkite, pasidomėkite, kurių profesijų žmonės kiek uždirba. Atlyginimų vidurkius dabar skelbia ir „Sodra“.

Uždirbu tiek, kad oriai gyventi tikrai pakanka. Mūsų specialybė yra itin paklausi, profesionalų darbdaviai ieško su žiburiu, o galimybės tobulėti – begalinės. Reikia tik turėti kantrybės – pirmai nesėkmei ištikus nebėgti į užsienį lengvos duonos ieškoti, nes ten mūsų niekas nelaukia. Aš pats padirbėjęs užsienyje grįžau į Tėvynę, dirbu programinių staklių operatoriumi ir tuo labai džiaugiuosi.

Mindaugas Radavičius, UAB „Baltec CNC Technologies" metalo apdirbimo staklininkas:

Ir aš raginu jaunuolius nebijoti pasukti metalisto keliu, nes jis sunkus tik tinginiui. Galima rinktis daugybę šios profesijos atšakų – tai visur reikalinga, paklausi profesija. Todėl ir atlyginimai mokami geri. Žinoma, priklauso nuo kvalifikacijos, tavo žinių. Peržengę Mechanikos skyriaus slenkstį, peržengsite ir mūsų įmonės duris.

Andrius Freitagas, UAB „Baltec CNC Technologies" metalo apdirbimo staklininkas:

Trejus metus laimės ieškojau užsienyje, bet nostalgija parginė namo. Šiuo metu dirbu „Baltec CNC Technologies“ – labai sėkmingoje įmonėje, žadu nesustoti ties tuo, kas pasiekta, bet kilti karjeros laiptais.

Patariu vyrukams stoti į Kauno technikos profesinio mokymo centrą Mechanikos skyrių, kur įgysite pramonės įrengimų remontininko arba metalo apdirbimo staklininko specialybę. Patariu ir stropiai mokytis, laiko veltui nešvaistyti, nes kuo geriau dirbu, tuo daugiau uždirbu.

Visi, kam patinka vyriški darbai, kviečiu sekti mūsų pėdomis. Juk įdomiau CNC staklėmis pjauti „Porsche“ detalę negu kirpti lėlei suknelę...

Airidas Mudrečenko, 2013 metų laidos absolventas, UAB „Hi-Steel“ pramonės įrengimų remontininkas:

Aš dirbu šaltkalvio įrankininko darbą, šlifuoju, tekinu, virinu. Nereikia niekur važiuoti – mūsų įmonėje aukštos kvalifikacijos darbininkai uždirba labai gerai. O dirbti moderniomis CNC staklėmis – vienas malonumas. Jeigu norite turėti ramų ir sotų gyvenimą, patariu rinktis metalo apdirbimo staklininko profesiją. Kauno technikos profesinio mokymo centro Mechanikos skyriuje gautos teorinės ir praktinės žinios praverčia CNC staklėmis pjaunant langą į pasaulį.

PRIIMAME MOKYTIS

BAIGUSIUS 10 KL., SUTEIKIANT VIDURINĮ IŠSILAVINIMĄ Į PRAMONĖS ĮRENGIMŲ REMONTININKO MOKYMO PROGRAMĄ
                       (mokymosi trukmė 2 + 1 metai)

BAIGUSIUS VIDURINĖS MOKYKLOS KURSĄ ARBA ŠĮ KURSĄ IŠKLAUSIUSIUS Į METALO STAKLININKO MOKYMO PROGRAMĄ

                             (mokymosi trukmė 1 metai)

Adresas:

Taikos pr. 129, LT-51126 Kaunas

Tel. (8 37) 45 30 63, El. paštas mechanikos.skyrius@kautech.lt

                                          www.kautech.lt