„Pasirinkau studijas Portugalijoje norėdama save išbandyti kitoje aplinkoje, kitoje mokymo sistemoje, norėjau įgyti naujos patirties, susipažinti su šios šalies kultūra ir žmonėmis bei įsitikinti, ar sugebėsiu mokytis. Tikrai pasirinkimas buvo geras. Žinojau ką renkuosi, tariausi su universiteto metodininke, ji koordinavo visą laiką, nes bet kokios šalies negalėjau pasirinkti, turėjo būti susijusi su mano tuo metu studijuojama specialybe. O pasirinkau Portugaliją, nes ji buvo viena iš mano svajonių šalių. Galimybė tobulėti bei įgyti naujų žinių buvo dar didesnis paskatinimas vykti į šią šalį“, – pasakojo S.Ivanauskaitė.

Portugalai neskubantys, bet draugiški

Sandra teigė, jog Šiauliuose problemų tvarkantis dokumentus nebuvo. „Na, ten vėl kitokia sistema. Portugalai – neskubantys žmonės, tad teko šiek tiek paspausti juos, bet didelių problemų tikrai nebuvo“, – sakė mergina.
„Atvykus į naują vietą, buvo tikrai daug įspūdžių, daug emocijų. Kas labai patiko, kad visi portugalai labai draugiški ir noriai padedantys. Neįmanoma apsakyti, nes Portugalija nuostabi. Liūdna buvo kurį laiką, bet tas ilgesys buvo tik dėlto, kad pirmą kartą buvau išvykus pakankamai ilgesniam laikui iš gimtųjų namų. Žinoma, jautėsi ir draugų ilgesys, ir namų, bet pripratau ir prie naujų laikinų namų“, – pasakojo S.Ivanauskaitė.

Studijuoti nėra lengva

„Studijuoti buvo tikrai nelengva, kai kurie dėstytojai lengvai kalbėjo angliškai, bet vien šnekamosios kalbos įgūdžių nepakako, reikėjo terminijos ir panašių dalykų. Tad teko pasimokyti, bet kad buvo sunku negaliu pasakyti. Žinoma buvo visko“, – paklausta, kaip sekėsi studijuoti, pasakojo Sandra.

Laisvo laiko ir pramogų pakanka

Mergina sakė jog likdavo laiko ir papildomoms veikloms: „Lankiau sporto klubą, išvykos ir panašiai“. Laisvalaikį skirdavo pramogoms, joms buvo laiko. „Kai nori, gali viską suderinti“, – teigė  mergina. „Buvo visko... Laisvalaikis buvo tikrai nenuobodus, išvykos, plaukimas su baidarėmis, pažintinės kelionės ir daugelis kitų“, – tęsė pasakojimą S.Ivanauskaitė.

Studijos suteikia žinių ir padeda tobulėti

Paklausta, ar sunku Portugalijoje pragyventi, mergina sakė, žinojusi kiek turi ir kiek gali leisti sau. „Žinoma, matematikos prireikė pragyvenant. Lengva ar sunku pragyventi, jei paskaičiuosi – pragyvensi. Dirbti neteko“, – sakė Sandra.

S.Ivanauskaitė sakė, jog tikrai rekomenduotų mokymo įstaigą, kurioje studijavo, kadangi susipažino su nauja kultūra, naujais mokymo metodais, priemonėmis, įgijo naujos patirtis. Merginos nuomone, tai visai kitoks požiūris, kuris galbūt duos kažką naujo mokymo sferoje bei pačios savęs tobulėjime.

                                                                                                                                                             Milena Puchova

facebook_logoKur stoti