Santechnikas turi gebėti įrengti pastatuose vandens tiekimo, nuotekų šalinimo, šildymo sistemas, jas eksploatuoti, šalinti jų gedimus, t. y.dirbti specializuotose montavimo organizacijose, gamyklose, namų eksploatavimo bei individualiose įmonėse.

Santechnikas gali atlikti kai kuriuos išorinių tinklų, ventiliacijos, dujotiekio montavimo darbus, nereikalaujančius specialaus pasiruošimo, o išklausęs specialų kursą energetikų mokymo centruose, savarankiškai montuoti žemo ir vidutinio slėgio dujotiekį.

Montuojant santechnines sistemas naudojami plastikiniai, variniai ir nerūdijančio plieno vamzdžiai, ir tai iš esmės keičia santechniko darbo pobūdį ir sąlygas. Darbo metu naudojami ne tik tipiniai santechniko darbo įrankiai, bet ir specialūs vamzdžių litavimo, suvirinimo, presavimo, sriegimo ar lenkimo įrankiai bei prietaisai. Naujų darbo priemonių ir technologijų panaudojimas leidžia santechnines sistemas montuoti baigus pastatų apdailos darbus arba atlikti juos tuo pačiu metu. Sanitarinių prietaisų, vamzdžių bei vamzdinės armatūros įvairovė ne tik suteikia santechniko darbui pasirinkimo galimybes, bet ir reikalauja gerų profesijos žinių bei praktinių įgūdžių, matematinio bei kompiuterinio raštingumo, ekonominių ir teisinių žinių, o tam tikrais atvejais ir mokėti užsienio kalbas. Santechniko mokymo proceso metu įgyjamos šios kompetencijos:

1. Gaminti vamzdynų detales, nesudėtingas metalines konstrukcijas pagal brėžinius, eskizus ir matavimus darbo vietoje.

2. Bandyti vamzdinius mazgus ir sistemas.

3. Montuoti pastato karšto ir šalto vandens tiekimo sistemas, vandens ėmimo armatūrą ir prietaisus.

4. Montuoti pastato nuotekų šalinimo tinklą ir jo vėdinimo sistemas.

5. Įrengti priešgaisrinį vandentiekį.

6. Įrengti lietaus vandens nuotakus.

7.Montuoti mažo (iki 100 kw) galingumo katilines.

8. Montuoti šildymo prietaisus ir vietines šildymo sistemas. Montuoti pastato šiluminio punkto tipinius mazgus.

9. Montuoti šiluminių siurblių išorinius ir vidinius žiedus patalpoms šildyti ir karštam vandeniui ruošti.

10. Mechaniškai reguliuoti šildymo ir vandentiekio sistemų bei prietaisų parametrus.

11. Atlikti santechninių sistemų apžiūrą, plovimą ir hidraulinį bandymą.

12. Remontuoti santechninius prietaisus. Paruošti pastato konstrukciją, darbo įrankius ir komplektuojamąsias dalis santechninėms sistemoms montuoti bei pašalinti pastato konstrukcijos defektus, atsiradusius montavimo metu.