Šį pavasarį studentai, dėstytojai ir Utenos miesto bendruomenė turėjo puikią progą pabendrauti su labai kūrybiška ir įdomia dizainere Vilma Mare (http://www.vilmamare.com/), gyvenančia Lietuvoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ne tik profesionali, bet ir nuoširdi dizainerės paskaita Utenoje vykusiame renginyje „Tavo ir mano tapatybė“ buvo nuspalvinta asmeniniais tapatybės paieškų, išlaikymo ir perdavimo kitiems motyvais. V. Marės pažintis su Utenos kolegijos studentėmis prasidėjo dar gerokai prieš renginį. Būdama Niujorke dizainerė virtualiai konsultavo studentes, vertingi jos patarimai ir studenčių mintys buvo įgyvendintos originalioje kolekcijoje „Baltų atgimimas“.  V. Marė savo darbus bei savo kūryboje naudojamas technikas pristatė renginio metu organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse „Baltiškojo rašo galimybės modernioje tekstilėje“.

Kolekcija ,,Baltų atgimimas".

Kolegijoje yra viešėję ir daugiau žinomų dizainerių ir įdomių asmenybių.  Įvaizdžio guru, knygų autoriaus, docento dr. Eugenijaus Skerstono viešos paskaitos „Pastarojo laikmečio vestimentarinės (rūbų) mados raiškos ypatumai“, „Mados industrija ir modernus vartotojas: nauji prekių ir paslaugų profiliai“, „Mados psichologijos svarba komerciniam mados industrijos sektoriui“  bei „Vartotojų elgsenos tyrimai ir veiklos pradžios iniciatyvos“ sulaukė didžiulio studentų, dėstytojų bei Utenos miesto gyventojų susidomėjimo.  Pranešėjas prikaustė auditorijos dėmesį ne tik profesionaliai atskleista tema, bet ir savo erudicija, giliomis įžvalgomis apie mados, saviraiškos, gyvenimo būdo sąsajas.

Ne mažiau įdomios buvo ir dizainerės Olesios Les paskaitos bei praktiniai užsiėmimai. Dizainerė skaitė paskaitą ,,Ekologija kaip mados tendencija“, pristatė filmuotą medžiagą apie savo sukurtą kolekciją - realų pavyzdį, kaip  galima prisidėti prie aplinkos tausojimo seną drabužį prikeliant naujam gyvenimui. Kūrybinėse dirbtuvėse „Pabodusio rūbo atnaujinimas“ dizainerė dalino patarimus, kaip suteikti senam drabužiui naują gyvybę  ir padėjo praktiškai tai įgyvendinti.

Dizainerė O. Les kūrybinėse dirbtuvėse.

Savo patirtimi su Utenos kolegijos studentėmis dalinosi ir Lietuvoje puikiai žinoma dizainerė Kristina Kruopienytė.  Paskaitoje viešnia pristatė dizainerio įvairiapusio darbo subtilybes, pateikė daug įdomių pavyzdžių. Studentės turėjo puikią galimybę susipažinti su naujausiomis mados tendencijomis, išgirdo patarimų, kaip susikomplektuoti rūbų spintą. Dizainerė nurodė nemažai šaltinių, kur būtų galima rasti idėjų puošiantis viena ar kitai proga, o po paskaitos asmeniškai bendravo su turėjusiomis klausimų studentėmis.

Kūrybines dirbtuves ,,Kūrybinis dizaino procesas" kolegijos studentėms organizavo  kūrėja iš Islandijos Sandra Borg Bjarnadóttir, į Uteną atvykusi pagal projektą „Klausinėjantys menai“, kurį vykdė Utenos meno centras. Užsiėmimo metu kūrėja pademonstravo, kaip iš visiškai į akis nekrentančio daikto ar visiškai nereikšmingos minties galima pasisemti idėjų kuriant kolekcijas.

Studentės su kūrėja iš Islandijos.

Taip pat į savo kūrybines dirbtuves ,,Tekstilės puošyba ir dekoravimas” Utenos kolegijos studentes pakvietė ir dizainerė Jovita Strobeikaitė. Užsiėmimo metu dizainerė studentes supažindino su tapyba ant audinio, jo dažymu dekoratyviniais dažais bei jų panaudojimo technikomis, parodė, kaip paprastomis dekoravimo priemonėmis galima atnaujinti seną ar pabodusį drabužį, suteikti jam išskirtinumo bei originalumo.

Apie Aprangos dizaino ir technologijos studijų programą:

http://www.utenos-kolegija.lt/studiju-programa/aprangos-dizainas-ir-technologija

Doc. dr. Vaida Bartkutė-Norkūnienė