Jau pagrindinio priėmimo metu abiturientai galėjo pasinaudoti konkursinio balo skaičiuokle, kurios pagalba galėjo įvertinti savo stojimo galimybes į vieną ar kitą studijų programą. Gautas konkursinis balas buvo lyginamas su praėjusių metų rezultatais. Šiuo metu atnaujintoje konkursinio balo skaičiuoklėje galima tą patį daryti su papildomo priėmimo balo skaičiavimu.

Konkurinio balo skaičiuoklė.

Kaip viskas veikia?

Abiturientai suveda savo pasiekimus: metinius pažymius ir rezultatus iš laikytų valstybinių ar mokyklinių egzaminų. Sistema tuomet suskaičiuoja ir pateikia konkursinį balą bei jį palygina su praėjusių metų papildomo priėmimo metu buvusiu. Reikia pabrėžti, kad nereikia aklai pasitikėti gautu rezultatu, nes kiekvienais metais konkursinis balas šiek tiek skiriasi, gali svyruoti. Kuom tai paranku ir naudinga? Abiturientai be vargo gali įvertinti savo galimybes, ar verta vienu ar kitu numeriu rašyti tam tikrą studijų programą.

Šį kartą abiturientai prašyme galima nurodyti iki 6 pageidavimų, todėl svarbu yra itin atsakingai sudėlioti ne tik prioritetus, bet ir tikslingai pasirinkti studijų programas. Primename,  kad esame rašę apie studijų „krepšelį“. Dar kartą svarbu pasižiūrėti, kokios studijų programos yra jau „išnaudojusios“ šias lėšas. Natūralu, kad šių studijų programų rašyti į prašymą nebereikėtų, nes jūs tik prarasite vieną pageidavimą.

Liko per pusantro tūkstančio VF vietų

Primename, kad po bendrojo priėmimo pirmų etapų aukštosiose mokyklose liko per 1,5 tūkst. valstybės finansuojamų vietų bei studijų stipendijų, be to, per papildomą priėmimą bus galima pretenduoti į valstybės nefinansuojamas vietas.

Papildomame priėmime galės dalyvauti ir tie asmenys, kurie savo prašymo nebuvo užregistravę pagrindinio priėmimo metu. Asmenys, kurie jau sudarė valstybės nefinansuojamų studijų sutartį su aukštąja mokykla, negavo arba nepriėmė jokio kvietimo studijuoti, ar nedalyvavo pagrindiniame priėmime, per papildomą priėmimą gali pretenduoti į 281 laisvą valstybės finansuojamą vietą ir 13 studijų stipendijų universitetinėse studijose, 1108 laisvas valstybės finansuojamas vietas ir 117 studijų stipendijų koleginėse studijose.

Tie, kurie pagrindinio priėmimo metu sudarė valstybės finansuojamų studijų sutartį arba gavo studijų stipendiją, gali pretenduoti į valstybės nefinansuojamą studijų vietą.

Sudaryta beveik 20 tūkst. sutarčių

Per pagrindinį priėmimą su aukštosiomis mokyklomis sudarytos 19 tūkst. 799 studijų sutartys, iš jų 13 tūkst. 249 – dėl valstybės finansuojamų vietų ar vietų su studijų stipendijomis. Aukštosios mokyklos į valstybės nefinansuojamas vietas rengia ir tiesioginį priėmimą – ne per LAMA BPO sistemą. Papildomo LAMA BPO priėmimo prašymų teikimas tęsis iki rugpjūčio 16 d. 17 val.