KTU Elektros ir elektronikos fakulteto studentas, galimybes keliauti, studijuodamas universitete, išnaudojo visapusiškai. Vaikinas pagal „Erasmus+“ mainų programą studijavo Lenkijoje, o 4-ame kurse rudens semestrą praleido Pekino technologijų institute (BIT), į kurį KTU studentai gali išvažiuoti pagal turimą dvišalę sutartį.

Birželį atsiėmęs KTU diplomą, Muhammadas išvyko į absolvento praktiką Belgijoje pagal „Erasmus+“ mainų programą.

„Man įdomu sužinoti kuo gyvena kita šalis, palyginti ją su savo namais. Be to, kelionės pagal mainų programas suteikia galimybę pagyventi užsienyje savarankiškai ir tapti labiau nepriklausomu. Jos padeda įgauti pasitikėjimo, pakelia savivertę. Tokiose išvykose labiau pažįsti pats save ir imi labiau vertinti savo gimtąją šalį“, – M. Rohanas vardina kelionių pagal mainų programas privalumus.

Jo žodžiais tariant: pasaulis toks didelis ir jame visko tiek daug, kad būtų nuodėmė to nepamatyti.

Daugiau nei Latvijoje ir Estijoje

M. Rohanas teigia, jog sprendimą studijuoti KTU priėmė patartas giminaičio: „Dėdė, kuris gyvena Europoje, pasiūlė pasidomėti Baltijos šalių universitetais. Štai tada ir pamačiau, kad KTU siūlo daug daugiau inžinerinių studijų anglų kalba nei universitetai Latvijoje ar Estijoje“.

Be to, ir internetas Lietuvoje – vienas iš sparčiausių pasaulyje. Jaunasis elektronikos inžinierius teigia, kad atvykti į Lietuvą studijuoti buvo vienas iš geriausių jo sprendimų.

„Gyvendamas toli nuo namų labai daug išmoksti. Susidurdamas su žmonėmis, kurie kitaip mąsto ir priklauso kitoms kultūroms, aš pats augu kaip žmogus ir kaip profesionalas“, – teigia M. Rohanas.

Semestras Pekine: proga pažinti daugybę kultūrų

Tačiau ne vieną pasaulio universitetą aplankęs KTU absolventas negalėtų pasakyti, kuris jam padarė didžiausią įspūdį – visi turi savo teigiamų ir neigiamų pusių.

Ketvirtojo kurso pradžioje, rudenį vaikinas buvo išvykęs studijuoti į Pekino technologijų institutą.

„Esu iš Pakistano, tad man ši patirtis buvo dar viena proga palyginti Azijos ir Europos kultūras. Galėjau pamatyti, kiek pasikeičiau aš pats po trejų metų praleistų Europoje“, – teigia M. Rohanas.

Studijuojant Kinijoje jį sužavėjo žmonių įvairovė – pagal mainų programas čia studijuoja studentai iš Brazilijos, Australijos, JAV ir kitų pasaulio šalių. M. Rohanui tai buvo proga patyrinėti kitas kultūras.

M. Rohanui padarė įspūdį ir Pekino technologijų institutas – dėstytojai čia labai palaikantys, suteikiama daug galimybių atlikti tyrimus.

„Studijos pagal šią mainų programą – ypatinga, nepaprasta patirtis. Ji leidžia susipažinti su Azijos žmonių mentalitetu, pasaulėžiūra, kultūra, kuri labai skiriasi nuo europietiškos. Pasaulis tampa vis mažesnis, ir vis labiau daugiatautis, todėl tokios žinios yra didelis privalumas“, – teigia KTU absolventas M. Rohanas, šiuo metu atliekantis praktiką Belgijoje.

KTU Tarptautiškumo plėtros departamentas kviečia dalyvauti akademiniuose studentų mainuose. Atranka – jau rugsėjį. Sužinokite daugiau.