Šia iniciatyva, kurios šūkis „Atrask savo talentą“, siekiama paskatinti įvairaus amžiaus besimokančiuosius rinktis profesinį mokymąsi, stiprinti jo įvaizdį ir patrauklumą. Mokykloje buvo daug renginių, kuriuos vedė profesionalai, daug klausytojų ir stebėtojų iš rajono mokyklų.

Pirmąją savaitės dieną mokykloje viešėjo „SPA Vilnius“ (Druskininkai) restorano vyriausioji virėja Marijona Kavaliauskienė. Puiki profesionalė pagamino kelis patiekalus: salotas, kukurūzinės vištienos kepsnį ir jautienos antrekotą. Meistrė davė neįkainojamų patarimų, papasakojo apie savo darbą, akcentavo produktų kokybės reikšmę šiuolaikinėje mityboje.

Antrąją dieną buvo gausu renginių ir susitikimų, praktinių mokymų. Maisto ruošimo technologijos kabinete viešėjo Varėnos kavinės „Draugai“ savininkas ir vyriausiasis virėjas Virginijus Brakauskas. Virtuvės meistras ruošė karštąjį patiekalą – keptą lašišą. Svečias puikiai organizavo darbą, dalinosi patirtimi, užkrėtė darbinga nuotaika mokinius, papasakojo virtuvės darbo subtilybes.

Automechanikų laboratorijoje medžiagotyros ir suvirinimo naujoves pristatė Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentas dr. Irmantas Gedzevičius. Lektorius akcentavo darbo saugos reikalavimus, apibendrino medžiagų ypatybes ir naujoves, praktiškai pademonstravo naujus suvirinimo būdus.

Kitų dienų darbotvarkės taip pat buvo įspūdingos – maisto ruošimo technologijos laboratorijoje vyko praktiniai mokymai, kuriuos vedė restorano „Paralelė 39“(Vilnius) virėjai Martynas Žymantas, Vilgailė Pavalkytė ir Marius Stulpinas. Restorano meistrai demonstravo marmurinio ešerio gaminimo būdus, įvairių rūšių garnyrus. Mokinius sužavėjo virėjų meistriškumas, mokėjimas bendrauti, praktiniai patarimai.

Mokykloje taip pat viešėjo „Mykolo 4“ restorano vyriausiasis virėjas Laimonas Verbickas. Puikus savo srities žinovas mokininius mokė gaminti marinuotą daržovėse silkę, salierų ir morkų garnyrus, šokoladinį pyragą. Laimonas negailėjo patarimų, šiltai ir betarpiškai bendravo su mokiniais, papasakojo apie įvairius maisto produktus, prieskonius. Šio profesionalo patarimai mūsų mokiniams – neįkainojamos pamokos.

Mokyklos bendruomenė ir svečiai turėjo progą susipažinti ir su  sušių restorano „Rise“ Vilniuje virėju Jurgiu Ražinsku. Virėjas papasakojo apie sušių gaminimą, patiekalo kilmę, rūšis, taip pat ir mokė gaminti sušius. Dalyvavusieji mokymuose galėjo susipažinti su įvairiais šio japoniško patiekalo gamybai reikalingais ingredientais, stebėjo ilgą gaminimo eigą. Jurgis pristatė kelias sušių rūšis, taip pat mokė kaip gaminti krevetes, patiekti daržoves. 

Mūsų šalyje, o taip pat ir Europoje, baigėsi pirmoji savaitė. Iš viso įvairiuose renginiuose dalyvavo apie 700 tūkst. dalyvių, įvyko beveik 1000 teminių renginių, kurie prisidėjo prie profesinio mokymo įvaizdžio bei patrauklumo stiprinimo.

Lietuvoje net 32 organizacijos organizavo Europos profesinių gebėjimų savaitei skirtus renginius ir 27 profesinio mokymo institucijos aktyviai prisijungė prie iniciatyvos. Tarp jų ir mūsų mokykla!