Pakėlė sparnus į Daniją

„Visuomet buvau tas žmogus, kuris nebijo rizikos, kritikos, ir aš nemačiau būtinybės elgtis taip, kaip visi. Man atrodo nesuvokiama, kaip dauguma renkasi studijas pagal išlaikytus egzaminus ir konkursinį balą, t.y. renkasi savo gyvenimo kelią pagal tai, kokį laiptelį pasiekė sudarytoje vertinimo sistemoje, dažnai stojant net neįsivaizduodami, apie ką yra būsimoji specialybė“, – pasakojo abiturientė Ieva Marija.

Mergina prisipažino, kad jau dvyliktos klasės pradžioje žinojo, kad neskubės stoti, jei neapsispręs tvirtai dėl norimos studijų programos krypties. „Labai svarbu ir tai, jog mane palaikė tėvai, sesė ir broliai, nes iš dažno abituriento girdėdavau, jog imtų laisvus metus, jei tik tėvai leistų“, – džiaugėsi šiais metais mokyklą baigusi Ieva Marija.

„Taigi, kol mąsčiau, kaip turiningai praleisti savo „gap year“, pradėjau domėtis ir studijomis užsienyje, o galiausiai gyvenimas pasisuko taip, jog tvirtai pasiryžau vykti į Daniją – ten mane patraukė nemokamas mokslas, didelės stipendijos, bei tai, jog universitetai daugiau dėmesio skiria praktikai nei teorijai. Egzaminus išlaikiau taip, kaip ir tikėjausi išlaikyti, nes per daug dėmesio jiems neskyriau - balai buvo pakankamai geri, kad galėčiau stoti, tačiau aš jau buvau susikrovusi lagaminą ir liepos pirmąją patraukiau į savo išsvajotąją šalį. Nusprendžiau tiesiog išbandyti gyvenimą svetur, pasisemti patirties, užsidirbti, taip pat dalį metų skirti kelionėms. Dabar čia dirbu, bendrauju su įdomiais žmonėmis. Su vaikinu gyvename Kopenhagoje – tai miestas, kupinas kultūros renginių, muzikos, meno, spektaklių bei koncertų. Pati baigiau Kauno Juozo Gruodžio konservatoriją, ir ateitį noriu sieti su muzika, todėl praėjus šiems metams stosiu į „Royal Danish Academy of Music“, – savo ateities planais dalijosi Ieva Marija.

Persikėlė į sostinę

Abiturientė Goda taip pat pasakojo, kad niekur nestos jau seniai buvo aišku. „Čia gal dar prisidėjo ir tai, kad nežinau kur noriu stoti, o bet kur nesinori. Draugų pavyzdžiai rodė, kad dauguma įstojo ir gana greit metė. O kodėl? Nes nebuvo tikri ar tikrai nori ten mokytis. Aš nusprendžiau nerizikuoti, o pradėti ieškot savo tikslo ir pagaliau leisti tėvams pailsėti“, – pasakojo mergina.

Goda persikraustė į Vilnių, susirado darbą. „Bandau savarankišką gyvenimą. Turiu planų šiems metams: palankyti siuvimo pamokas, išmokti gestų kalbą. Bent jau pradmenis turėsiu, o tada jau žiūrėsiu“, – teigė abiturientė.

Išvyko padirbėti į Kiprą

Kita kalbinta abiturientė Justė Glinskytė pasakojo, kad net nebandė stoti, mat nerado tikrai tinkančios ir patinkančios studijų programos nei Lietuvoje. nei užsienyje. „Egzaminus išlaikiau puikiai, tačiau nelaikiau matematikos egzamino, kas savaime nulemia, kad po laisvų metų greičiausiai pasirinksiu studijas užsienyje“, – pasakojo mergina.

Ji tikisi, kad per savo laisvus metus keliaus ir dirbs. Šiuo metu Justė yra išvykusi padirbėti į Kiprą. „Tolimesnės savo krypties dar nežinau, mintys, kur norėčiau pagyventi, ateis savaime“, – įsitikinusi mergina.

Planai dirbti ir susitaupyti

Milda Kastanauskaitė pasakojo, kad taip pat neketino šiais metais pradėti studijų. Kodėl? „Mano planai yra pirmus metus dirbti, susitaupyti pinigų, įgauti daugiau patirties, drąsos, galbūt net suprasti labiau tai, ko noriu. Mano planas studijuoti yra ne Lietuvoje. Dabar jau dirbu užsienyje  – Kipre viešbutyje kambarine, bet, pasibaigus sutarčiai, galvoju kita darbą susirasti. Šiuo metu labiausiai linkstu prie turizmo, bet labai traukia ir tai, kas su maistu susiję“, – savo planais dalijosi abiturientė.