„Daugiausia skelbimų dažniausiai yra pardavimo, aptarnavimo bei administravimo srityse, mat čia darbo pozicijose gan didelė rotacija ir žmonių nuolat reikia daug. Konkrečiau kalba eitų apie įvairius pardavimo vadybininkus, aptarnavimo centrų specialistus, administracijos darbuotojus, pardavėjus – konsultantus“, – pasakojo R.Tatarėlytė.

Kas populiariausia tarp studentų?

Anot „CV Market“ atstovės spaudai, aptarnavimo ar administravimo darbai yra itin paklausūs tarp jaunų žmonių, nes čia yra galimybės derinti studijas su darbu, taip pat galima nesunkiai įsidarbinti ir neturint jokios darbinės patirties. „Atlyginimai svyruoja nuo 400 EUR iki 800 EUR, priklausomai nuo įmonės, darbo laiko, konkrečios pozicijos. Jeigu tai pardavimų vadybininkas – jo atlyginimas paprastai susideda iš 2 dalių – bazinio atlyginimo (400 – 700 EUR) bei kintamosios dalies, kuri priklauso nuo rezultato (100 – 1000 EUR). Šios pozicijos yra vienos paklausiausių ir tarp darbo ieškančiųjų, nes galima dirbti ir neturint reikalingos patirties ar specifinio išsilavinimo, bei atlyginimo galimybės gan plačios. Taip pat itin ieškomi pardavimo specialistai su specifinėmis žiniomis, tarkime baigę inžinerijos ar statybos studijas. Čia algos rėžiai dar didesni“, – pasakojo R.Tatarėlytė.

„Yra daugybė įvairių kitų pasiūlymų (inžinieriai, IT specialistai, finansų sferos specialistai, logistikos ekspertai ir t.t.) , tačiau savaime aišku jie yra populiarūs tarp tų žmonių, kurie turi konkrečios srities žinias ar patirtį, todėl jų suplakti į vieną ir pasakyti, kad vienoki ar kitokie skelbimai yra populiarūs yra sunku“, – teigė „CV Market“ atstovė spaudai.

Populiariausios studijų programos

LAMA BPO po pagrindinio priėmimo paviešino studijų programas, kurios buvo populiariausios tarp stojančiųjų. Daugiau apie tai galima paskaityti paspaudus čia. Anot, R.Tatarėlytės, jeigu kalbėtume apie tekste minimas konkrečias specialybes, jos yra paklausios. „Medikų ieškoma rečiau, bet čia daugiau susiję daugiau su šio darbo paieškų specifika. Visgi medicinos atstovai dažniausiai darbo ieško ne per darbo skelbimus, o lieka įstaigose po praktikos, rezidentūros ir pan. Darbo portaluose dažniau pasitaiko pasiūlymai iš privačių klinikų ar pasiūlymai medikams darbui užsienyje. Atlyginami labai svyruoja, priklauso nuo mediko specialybės (srities) ir t.t.

Ekonomikos studijos taip pat atveria nemažai darbo galimybių – nemažai pasiūlymų bankininkystės, draudimo sferose. Taip pat jie gali pradėti karjerą verslo analitikų kėdėse ir pan. Galimybių nemažai.

Skelbimų IT srityje tikrai netrūksta – ieškomi labai įvairių programavimo kalbų programuotojai, mobiliųjų technologijų specialistai, testuotojai, IT projektų vadovai ir t.t. Algos labai svyruoja, viskas priklauso nuo žinių, patirties. Jos prasideda nuo 800 EUR. Labai svarbu paminėti, kad didesni atlyginami siūlomi jau patyrusiems darbuotojams, todėl nereikėtų įsivaizduoti, kad „žalias specialistas“ iš karto uždirbs tiek, kiek gauna jau patyręs darbuotojas. Tas galioja ne IT sektoriui, bet ir visoms kitoms specialybėms. Žmogus, ateinantis į darbo rinką, labai dažnai turi kiek klaidingą įsivaizdavimą, jog studijos jam iš karto garantuoja vadovo ar vyr. specialisto poziciją. Jos gaunamos su laiku, pradžioje įgavus patirties ir darbinių žinių. Todėl patarimas būtų toks, įvertinkite rinkoje esančią situaciją, peržiūrėkite daug darbo pasiūlymų, kad įsivaizduotumėte, kokie šiuo metu atlyginami, kokios sąlygos siūlomos, kokios ateities atlygimo ar karjeros galimybės. Galbūt pradžioje Jums pasiūlys paprastesnes sąlygas, bet subrendus kaip darbuotojui, tikrai pasieksite ar net pralenksite įmonės senbuvius tiek uždarbiu, tiek žiniomis“, – pasakojo R.Tatarėlytė.