Nuo rugpjūčio 31 d. iki rugsėjo 6 d. vyks papildomas priėmimas į Kauno technikos profesinio mokymo centrą. Šiomis dienomis vyks prašymų priėmimas LAMA BPO informacinėje sistemoje.

Staliaus mokymo programa skirta rengti specialistus, gebančius apdirbti medieną rankiniu ir mechanizuotu būdu, gaminti ir montuoti medienos gaminius ir baldus, statyti medinius pastatus, remontuoti medinius gaminius. Praktinis mokymas vyksta  naujame medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų praktinio mokymo centre ir įmonėse. Jo metu įtvirtinami ir tobulinami rankinio, mechaninio, medienos apdirbimo, stališkų dirbinių, statybos ir kiti gebėjimai. Įgiję staliaus kvalifikaciją asmenys gali dirbti staliais medžio apdirbimo įmonėse, staliaus dirbtuvėse, statybos-remonto, statybos organizacijose, įmonių remonto cechuose ir organizuoti savo verslą.

Pasirinkę baldžiaus specialybę, mokiniai mokosi baldų konstravimo, medienos apdirbimo, dirbti rankinio ir mechanizuoto medienos apdirbimo priemonėmis, minkštų, sekcijinių bei grotelinių baldų gamybos technologijos ir šių darbų atlikimo, klijavimo, faneravimo ir kitokios apdailos technologijos, apmušimo ir apdailos darbų technologijos ir šių darbų atlikimo, pašalinti baldų gamybos defektus, remontuoti ir restauruoti baldus, įvertinti gaminių kokybę. Baldžius naudojasi darbo brėžiniais, maketuoja baldus, gamina staklėmis arba rankinėmis darbo priemonėmis dirbinius ir baldus iš masyvios medienos ar plokščių, darbe derina įvairias baldų gamybos technologijas (klijavimą, faneravimą, minkštųjų elementų gamybą). Jis pasižymi baldų dalių kontūrus ant medienos, išpjauna arba ištekina formas, paruošia sujungti detales. Suklijuoja, presuoja ruošinį, sujungia atskiras detales įvairių tvirtinimo detalių pagalba. Gaminį faneruoja, blizgina, įstato įtvarus, lankstus ir kitas reikiamas detales. Įgiję baldžiaus kvalifikaciją, asmenys gali dirbti baldžiumi įvairiose baldų gamybos įmonėse arba pradėti savo verslą.