Anot brokerio, paskutinis vasaros mėnuo ir mokslo metų pradžia t.y. rugpjūtis ir rugsėjis yra piko metas, kuomet juntamas suaktyvėjimas nuomos ir ne tik jos rinkose. Kainos tuo metu būna apie 5-10 proc. aukštesnės nei paprastai. Pavyzdžiui, neseniai senos statybos name Karoliniškių mikrorajone vieno kambario butas buvo išnuomotas vos per kelias dienas už 250 eurus.

Paklausus apie kainas, kurios šiuo metu yra rinkoje, K.Bružas pasakojo, kad naujos statybos name esantis butas miegamajame rajone, kuris būtų nutolęs nuo centro toliau nei Šeškinė, vieno kambario buto nuomos kaina jau šokteltų iki 300-330 eurų per mėnesį. Tie, kurie nusprendė negyventi vieni, galbūt galvoja kooperuotis, tai, pavyzdžiui, dviejų kambarių naujos statybos name esančių būtų nuomos kainos prasideda nuo 350 eurų. Jei geresnė vieta ir yra vieta automobiliui pastatyti, tuomet kišenę gali tekti praverti ir mokėti 450 eurų.

Tai kokį patarimą galėtų duoti brokeris tiems, kurie vis dar gyvena vasaros nuotaikomis, neturi kur gyventi bei galbūt nežino, nuo ko pradėti ieškotis? „Patarimas – labai paprastas. Patarčiau žiūrėti skelbimus REMAX, „Capital“, DNB agentūrų, nes jose nėra nuomininkui taikomo agentūros mokesčio. Jei kažkas tiko ir patiko, raginu nelaukti, o iš karto palikti užstatą. Būtinai pasirašykite nuomos sutartį, kurioje būtų numatytos įvairios sankcijos dėl sutarties nevykdymo abiem pusėms.  Svarbu, kad sutartyje būtų nurodyti tikslūs terminai, kada grąžinamas užstatas, kokie mokesčiai yra įskaičiuoti į nuomos kainą, kada gali ateiti savininkas, koks yra laiko tarpas, prieš kurį reikia įspėti, norint nutraukti sutartį ir kokia kompensacija tokiu atveju yra numatyta“, – vardino brokeris.

K.Bružas nuomininkams siūlo visada prašyti ne tik sąskaitų už šildymą ar kitas komunalines paslaugas, bet ir bendrijos ar panašių. Kodėl? Nes kartais į kaupiamąjį bendrijos fondą yra įtraukiama itin didelė suma. Anot brokerio, tai nėra aktualu nuomininkui, o ši eilutė sąskaitoje – nuomotojo rūpestis. Taip pat patariama, kuomet įsikeliama į butą, būtinai pasirašyti priėmimo aktą, kuriame būtų buto nuotraukos su ten esančių daiktų aprašymu. Tiems, kurie tik dabar suzgribo ieškotis gyvenamosios vietos reikia palinkėti sėkmės, o tiems, kurie studijas pradės kitais metais ar galbūt po pirmojo kurso nuspręs persikelti kažkur kitur, patarimas: „Ieškokitės buto nuomai vasaros viduryje, kai dar nėra tokio aktyvumo ir konkurencijos.“