Rytoj – ilgai lauktoji mokslo metų pradžia. Nesumeluosime sakydami, kad pirmakursiams vasara pralėkė itin greitai, nes egzaminas vijo vienas kitą, atsipūsti nebuvo kada... Tačiau net neabejojame, kad beveik 21 tūkst. pirmakursių į šventinius renginius eis su šypsena, noru sužinoti augiau, praplėsti akiratį, susirasti naujų draugų ir žengti pirmus žingsnius savarankiškame gyvenime.

Ilgas nueitas kelias

Kaip bėgo jūsų praėję metai? Jau pavasarį teko išbandyti savo nervus kalbėjimo įskaitose: vieni galbūt turėjo šiokių tokių sunkumų reikšti savo mintis, kitiems – tai buvo lengva kaip „du kart du“. Vėliau laukė bandomieji egzaminai. Tai lyg brandos egzaminų „pasimatavimas“, kuomet gali pamatyti savo silpnąsias puses ir galbūt pasitempti vienoje ar kitoje vietoje per paskutinius mėnesius. Tada prasidėjo egzaminų maratonas. Ne veltui naudojame žodį „maratonas“, nes atlaikyti įtemptą grafiką, išlaikyti pasitikėjimą, nepasimesti tarp informacijos – tikrų tikriausias iššūkis. Atrodo, kad egzaminai baigėsi, galima atsipūsti, bet tuomet prasidėjo prašymų pildymas LAMA BPO sistemoje. O čia jau būta visko: pasimetimo, nežinojimo, ar tikrai to noriu, abejonės dėl egzaminų rezultatų. Painiavos įnešė ir vienas po kito pradėti skelbti egzaminų rezultatai. Vieni šokinėjo iš laimės, kiti – braukė nusivylimo ašaras ir su kartėliu gerklėje kartojo, kad egzamino užduotys per sunkios, kad buvo nelogiškos...

Galiausiai pasirodė šviesa tunelio gale ir pradėti skelbti pagrindinio priėmimo rezultatai. Kaip ir su egzaminų vertinimais, čia būta įvairių nuotaikų: nuo pakilių iki nusivylimo. Tiems, kam nelabai pasisekė pagrindiniame priėmimo etape laukė dar keletas galimybių: bandyti laimę antrame etape ir papildomame. Aišku, dar reikėtų prisiminti sutarčių su aukštosiomis mokyklomis pasirašymą: ten buvo darbo net ir tiems, kurie galvojo, kad viską žino. Paskutinės savaitės prieš mokslo metus irgi nebuvo rožėmis klotas, nes daugelis, kurie negavo bendrabučio, ieškojo kur gyventi, su kuo... Darbų milijonas.

Kas laukia?

Šiais metais sutartis su aukštosiomis mokyklomis pasirašė keliais tūkstančiais mažiau pakviestų studijuoti, sistemoje būta pokyčių – nustatyta aukštesnė priėmimo kartelė t.y. minimalus stojimo balas, tačiau tikimės, kad pokyčiai yra tik į gera. Kas jūsų laukia? Jūsų laukia naujas puslapis, todėl linkime pirmakursiams surasti savo pašaukimą ir mėgautis tuo, ką daro, siekti tobulėjimo ir saviraiškos. Negana to, prisiminkite, kad svarbiausia ne pažymys ar balas. Tik gerai besijaučiantis, pasitikintis savimi ir savo aplinka žmogus gali kurti sėkmingą ateitį, savo gyvenimą, o kartu ir savo kraštą.

Mokydamiesi ir mokydami klausime ir atsakysime į klausimus „kas“, „kur“, „kada“, tačiau nepamirškime ir klausimų „kodėl“ ir „kaip“. Atsakymus į pirmuosius klausimus galima rasti internete, antrieji moko mąstyti ir ieškoti. Faktus ir dėsnius žinoti būtina, tačiau svarbiau ne įsimintų žinių gausa, o gebėjimas sąmoningai suvokti, suprasti esmę. Norime palinkėti, kad šie metai, būtų tikrai nauji, kitokie nei ankstesni. Gal sėkmingesni, gal įdomesni, gal lengvesni, o gal atvirkščiai sunkesni. Svarbu, kad patirtumėte kažką naujo ir mokytumėtės iš kiekvieno savo patyrimo.

Galiausiai kreipiamės į dvyliktokus, kurie šiais metais ners į egzaminų sūkurį, kurį aprašėme. Kviečiame jus visus rašyti mums el. paštu info@kurstoti.lt savo klausimus, galbūt temas, kurioms jums yra aktualios. Visomis išgalėmis bandysime rasti atsakymus, kalbinti mūsų politikus, mokslo bendruomenę ir kitus, kad viskas jums būtų aišku, nebūtų pasimetimo. Jūsų laukia ilgas ir galbūt nelygus kelias, kuriame pasitaikys visko: bus ašarų, bus neišsipratimų, mokymosi iki išnaktų, ruošimosi egzaminams pas korepetitorius – tai dalis abituriento gyvenimo.

Dar kartą sveikiname abiturientus ir pirmakursius su naujais potyriais ir startu į naujus metus!