Integracinėje savaitėje – per daug nereikalingų kalbų

Aurelija Kauno kolegijoje mokosi bendrosios praktikos slaugą. Kaip pasakojo pirmakursė, jai kolegijoje tikrai patinka, žavi tai, kad studijų programa yra stipri, o dėsto tik geri ir motyvuoti savo srities specialistai. „Mano pasirinkta specialybė – labai paklausi, o ją įgijus, labai lengva kvalifikuotis, kelti savo lygį, todėl siekiantiems karjeros šioje srityje, siūlau čia mokytis“, – pasakojo mergina.

Aišku, kaip ir kiekvienam pirmakursiui, taip ir Aurelijai teko susidurti su įvairiomis situacijomis, kurios nėra pačios linksmiausios. „Sunkiausia yra tai, jog paskaitos vyksta skirtinguose pastatuose. Labai sunku susigaudyti, o ypač, kai esi nevietinis. Taip pat noriu pastebėti, kad integracinėje savaitėje buvo per daug kalbų apie kolegijos valdžią ir jos sistemą. Trūko kažko, kas susiję su paskaitomis. Mano nuomone, paprasčiausiai trūksta bendros tvarkos“, – sakė Aurelija.

Svarbu įsigyti lipnių popierėlių ir gerai fotografuojantį telefoną

Mergina būsimiems pirmakursiams pataria, kad nedelstų, jei kas neaiškų, klaustų čia ir dabar. Anot jos, kolegija – ne mokykla, tai žymiai didesnė institucija, todėl „pagauti“ vieną ar kitą dėstytoją ne savo paskaitų metu – gan sudėtinga. „Taip pat patarčiau nusipirkti lipnių popierėlių, jų prireikia visų specialybių studentams. Taip pat labai svarbu turėti gerai fotografuojantį telefoną. Dar norėčiau paminėti apie darbą studijų metu: visi pirmakursiai nuo pat rugsėjo imasi ieškotis darbo. Tai yra gerai, tačiau pirmame kurse, o ypač pirmame semestre, tai gali labai trukdyti ir neleisti susikaupti. Patarčiau pabandyti iš pradžių nedirbti, pamatysite, kaip tai bus naudinga ateityje, lyginant su kolegomis, kurie pradėjo dirbti iš karto. Žinoma, svarbiausia, kad dalykas, kurį mokaisi tau patiktų, tada viskas bus lengva, įdomu ir naudinga ateityje“, – pasakojo Aurelija.

Apsisprendė susitikusi su universiteto atstovais parodoje

Diana – Vilniaus universiteto pirmakursė. Mergina Kauno fakultete studijuoja lietuvių filologiją ir reklamą. Kodėl būtent ši specialybė ir būtent šis universitetas? „Lietuvių kalba man gan neblogai sekėsi mokykloje. Mane mokė nuostabi šios srities žinovė, todėl jos nuomonė ir patarimai turėjo didelę įtaką mano galutiniam apsisprendimui. Apie lietuvių filologijos ir reklamos studijų programą sužinojau „Litexpo“ vykusioje parodoje. Mergina, kuri šiuo metu yra VU KNF studentų atstovybės prezidentė, papasakojo man apie šią puikią alternatyvą, jungiančią lietuvių kalbą ir reklamą. Garsus universiteto vardas taip pat iš dalies įtakojo mano pasirinkimą“, – pasakojo Diana.

Pagyros integracinės savaitės renginiams

Mergina juokiasi, kad jos patirtis dar menka, tačiau ji vis vien jau gali pasidalinti keliais patarimais su būsimais pirmakursiais, kurie galbūt mąsto apie tokią pačią studijų programą. „Kadangi kiekvienais metais universitetas organizuoja pirmakursių stovyklą, nusprendžiau artimiau susipažinti su savo kolegomis ir studentų atstovybės bendruomene. Stovykla buvo puikus pirmasis žingsnis savarankiško gyvenimo link. Žaisdami, diskutuodami, linksmindamiesi, sportuodami ne tik susipažinome vienas su kitu, bet sužinojome daugiau apie patį universitetą. Prasidėjus mokslo metams, pirmiausia laukė  integracinė savaitė. Paskaitų, diskusijų ir užsiėmimų buvo įvairių: nuo statistinių duomenų prezentacijos iki pažintinių ekskursijų. Jei tektų įvertinti integracinės savaitės nauda pirmakursiams, keliu abi rankas „už“!“, – sakė VU studentė.

Diana pasakojo, kad jos studijų programos paskaitos vyksta sklandžiai ir įdomiai. Tai yra viskas, ko ji tikėjosi. „Dėstytojai su studentais bendrauja kaip su draugais, pirmakursius visada lydi kuratoriai, tad labai lengva integruotis į studentišką gyvenimą. Taigi patarimas būsimiems studentams būtu toks: nepraleiskit visų renginių, kurie susiję su karjera. Savarankiškai ar su kitų pagalba domėkitės ir ieškokite srities, kuri jus sudomintų. Aklai nesekite stereotipų, nes jeigu klausysite vien kitų nuomonės, neatrasite patys savęs. Sėkmės, būsimieji kolegos“, – linkėjo Diana.

Stojimo procesas – tragedija

Kita pirmakursė pasakojo, kad įstoti į VDA pavyko labai lengvai, nors ir nėra baigusi meno mokyklos. „Noriu nudžiuginti tokius menininkus, kurie savo jėgomis bando kažko išmokti. Pats stojimo procesas – tragedija. Jokios informacijos, į laiškus neatrašo, jeigu paskambini – tave apkaltina. VDA mokslai prasideda spalio mėnesį, rugsėjo kelios savaitės būna skirtos įvadui. Tokio įdomaus ir netvarkingo dalyko dar nesu mačiusi“, – pasakojo pirmakursė.

Mergina perspėja, kad pirmąją dieną pirmakursiai sulaukia itin daug informacijos, reikia vaikščioti po visas VDA vietas, todėl būtina pasiruošti nuovargiui ir alkiui. „Arba tiesiog pasiimkite bandelę. Antrąją dieną jūsų lauks vėl neįdomi informacija, primenu, jog jos bus tiek daug, kad viską būsite pamiršę. Turėsite progą susitikti su savo būsimais dėstytojais. Nesistebėkite, jeigu dauguma bus pasikėlę ir lieps nusipirkti kažkokių įmantrių dalykų, kurių kainos yra kosminės. Paskui prasidės privalomas muziejų, parodų lankymas. Studijuojat architektūrą ir jums neaktualu juvelyrika? Privalėsit eiti žiūrėti juvelyrikos darbelių ar šiaip kažko. Už parodų lankymą kreditų negausite. Juokinga. Galiausiai, jumis paskirstys į kelias grupes porą dienų lakstysit iš katedros į katedrą dirbti kažkokių darbų. Trumpai tariant ir patariant – taupykitės pinigėlius, bendrabutis – brangus, parodų lankymai – nepigūs, dėstytojai išvardins begalybę daiktų, kuriuos privalėsite turėti jau pačią pirmą dieną po mokslo metų atidarymo šventės“, – žodžių į vatą nevyniojo pirmakursė.

Bendrabutis vos kelios minitės nuo fakulteto

Kauno kolegijos pirmakursė Erika savo gyvenimą nutarė sieti su dietisto specialybe. Mergina prisipažįsta, kad labai džiaugiasi gavusi kvietimą studijuoti būtent tokią specialybę. „Tai buvo vienintelis ir aiškus mano pasirinkimas. Gyvenu KK antrame bendrabutyje, todėl labai patogu eiti į paskaitas, kurios vyksta Technologijų fakultete. Iki jo tik kelios minutės kelio pėsčiomis! Studijuoti malonu ir gera. Smagu eiti į paskaitas su mintimi, jog sužinosiu naujos informacijos, kuri tobulina mano žinias. Dėstytojai, administracija bei patys studentai – supratingi ir visada pasirengę pagelbėti, iškilus klausimams ar sprendžiant problemas“, – optimizmo nestokojo Erika.

Mergina pasakojo, kad veiklos Kauno kolegijoje nestinga. „Daug kultūrinės veiklos užsiėmimų: modernūs ir tautiniai šokiai, dainavimas, teatras, renginių organizavimas, KKSA, įrengtos net keturios sporto salės, todėl čia puiki proga realizuoti save kaip asmenybę. Pirmakursiams patariu daug bendrauti, dalyvauti kultūrinėje veikloje, nebijoti domėtis, taip susirasite ne tik naujų draugų bet ir patirsite daug nuotykių“, – pasakojo mergina.

Studijas pasirinko ne tik dėl diplomo

Ernesta – pirmo kurso studentė, pasirinkusi studijas Lietuvos sporto universitete – treniravimo sistemas. „Universitetas išties turi gerą vardą Europoje. Čia studijuoja daug užsienio studentų. Tai buvo mano svajonių studijos. Viskas kol kas taip, kaip ir tikėjausi : įdomios paskaitos, išsilavinę dėstytojai, lankstus paskaitų tvarkaraštis. Studijuodamas čia įgyji daug privilegijų. Visi noriai padeda, kai ko nors nerandi, pavyzdžiui, kokių nors rūmų. Visada gausi atsakymą“, – įspūdžiais apie pirmas savaites dalijosi Ernesta.

Ji prisipažino, kad jai studijuoti būtent šiame universitete įdomumas yra tame, kad atėjo išmokti, papildyti savo žinių bagažą, o ne tiesiog, kad gauti diplomą. „Vyksta daug įdomių užsiėmimų ir renginių. Kol kas susidurti su neaiškumais dar neteko. Jeigu nori įdomių studijų, susijusių su sportu, turėtum pasirinkti šį universitetą. Patarimas gal būtų toks, kad čia įstojus anglų kalba svetima tikrai neturės būti, ji naudojama praktiškai visuose dalykuose. Jeigu visiškai tau svetima šita kalba, vertėtų susimąstyti, ar sugebėsi ją išmokti, nes taip bus privaloma“, – pasakojo Ernesta.

Stojo į programą, kuri atsirado tik šiemet

Neringa studijuoja KTU universitete, komunikacijų ir informacijos valdymo programą. „Kadangi programa atsirado tik šiemet, galima sakyti, kad eidama į universitetą nežinojau ko tikėtis. Net patys studentai negalėjo mums duoti daug patarimų, kadangi niekas nepatyrė savu kailiu. Ją pasirinkau dėl to, kad studijų programa aprėpia labai daug, negana to, yra galimybės mokytis Olandijoje“, – apie pasirinkimą kalbėjo pirmakursė.

KTU studentė pasakojo, kad pirmosios savaitės labai patinka, dėstytojai atrodo draugiški studentų atžvilgiu. „Labai smagu jausti, kiek daug galimybių šis universitetas gali duoti studentui, nes yra ypač daug veiklų, kur save gali realizuot. Dar vienas labai didelis pliusas – tai, kad yra daug projektinių darbų, kurie yra daromi grupėse, tad yra galimybė susipažinti su daug skirtingų žmonių. Labiausiai gąsdinantis dalykas kol kas – matematika, na, bet ją mokysimės tik pusmetį, tad tikiuosi geriausio. Būsimam studentui duočiau patarimą nebijoti išbandyti naujų dalykų, naujų programų ir stengtis save realizuoti kuo daugiau sričių“, – linkėjo Neringa.