Apibendrinant, per pirmąjį 2017 metų pusmetį darbdaviai įregistravo 118,6 tūkst. laisvų darbo vietų. Tai yra 2,8 proc. mažiau, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2016 metais. Tai kokios tos tendencijos?

Augo specialistų poreikis

Galbūt pagūžčiosite pečiais, kam čia tas apibrėžimas? Dabartinės lietuvių kalbos žodyne žodžiu „specialistas“ vadinamas žmogus, kuris turi specialybę ar profesiją. Visgi tai nepilnas apibrėžimas, kadangi specialistu tokiu atveju save galėtų vadinti dar dažais kvepiantį diplomą laikantis absolventas. Darbdaviai, darbo skelbime nurodantys iešką kažkurios srities specialisto, turi omenyje, jog jiems reikalingas žmogus, gerai išmanantys tam tikrą sritį, dalyką.

Taigi būtent pirmąjį pusmetį ir augo specialistų poreikis, o atitinkamai mažėjo – nekvalifikuotų darbininkų. Daugiau kaip pusė (57,3 proc.) visų darbo pasiūlymų buvo kvalifikuotiems darbininkams. Kas penkta siūloma darbo vieta – specialistams ir vadovaujančiam personalui, per 22 proc. – nekvalifikuotiems darbininkams.

Daugiausiai laisvų vietų – paslaugų sektoriuje

Daugiausia laisvų darbo vietų registravo paslaugų sektoriaus darbdaviai. Trys iš penkių per 2017 m. pirmą pusmetį įregistruotų laisvų darbo vietų buvo paslaugų sektoriuje, kas penkta – pramonėje (21,1 proc.), kas septinta – statybose.

Įdomu pastebėti, kad sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai išlieka profesija, kuriai vietų registruojama daugiausiai. Aukšta paklausa buvo pardavėjams, reklamos ir rinkodaros specialistams, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojams, virėjams, dažytojams. 

Turbūt ne vienam tenka paskaityti žiniasklaidoje apie renovuojamus namus, dygstančius daugiabučius ir kitus pastatus. Tam reikia darbo jėgos. Būtent todėl labiausiai minėtu laikotarpiu augo statybos darbininkų paklausa. Pavyzdžiui, šių metų pirmąjį pusmetį darbo pasiūlymų grindų ir plytelių klojėjams bei tinkuotojams buvo registruota 2,5 karto daugiau negu per tą patį laikotarpį pernai. Du kartus augo plytų mūrininkų poreikis, apie 1,7 karto – statybininkų montuotojų ir darbininkų izoliuotojų poreikis.

Nors sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojų paklausa išlieka didžiausia, palyginti su praeitų metų pirmuoju pusmečiu, tokių darbuotojų poreikis sumažėjo beveik perpus. Vairuotojų paklausos mažėjimą lėmė ir pasikeitusi užsieniečių leidimų išdavimų tvarka. Transporto ir saugojimo sektorius stipriai priklausomas nuo tarptautinės prekybos.

Ko trūksta ieškantiems darbo?

Darbo vietas sunku užpildyti, kai pretenduojantys į jas asmenys neturi tinkamos kvalifikacijos, kompetencijų ar patirties. Dažniausiai reikalaujamos kompetencijos: užsienio kalbų žinios (pagrindinės: anglų, rusų) – ypač transporto (logistikos) vadybininkams, vadovams, padavėjams, darbo kompiuteriu įgūdžiai, gerai išmanyti ir naudotis MS Office programomis, darbų saugos instrukcijų žinojimas, vairuotojo pažymėjimas, įvairūs kiti pažymėjimai. Mažėja darbo jėgos poreikis, darbams kur reikalingas rankų darbas. Darbdaviai pageidauja įdarbinti atsakingus darbuotojus, kurie moka dirbti kompiuterizuotose, automatizuotose darbo vietose. 

Pastaruoju metu, ryškėjant tam tikrų profesijų darbuotojų trūkumui, vis daugiau darbdavių į pirmą vietą kelią kandidato motyvaciją dirbti ir mokytis, atsakingumą,  iniciatyvumą, kūrybingumą ir sutinka tam tikrų įgūdžių stokojantį kandidatą mokyti darbo vietoje.

Atlyginimų lūkesčiai ir tikrovė

Galbūt daugelį nuvils, tačiau dažniausiai siūlomas yra minimalus atlyginimas. 2017 metų pirmąjį pusmetį 79 proc. visų darbo pasiūlymų, kuriems nurodytas vidutinis darbo užmokestis, jis buvo mažesnis nei 800 Eur. Didesnį nei 1000 Eur atlyginimą siūlė – 19,1 proc. darbdavių. Didžiausias vidutinis darbo užmokestis buvo nurodomas projekto ar padalinio vadovui, informacinių technologijų specialistui, jūrų laivo įrangos technikui, prekių ir paslaugų plataus profilio statybininkui, suvirintojui, langų ir durų montuotojui. Tačiau šių profesijų atstovams taip pat buvo registruota laisvų darbo vietų ir su mažesniu darbo užmokesčiu.