Geriausia pažintis – asmeninė patirtis

Aktyvūs ir motyvuoti moksleiviai turi unikalią galimybę išbandyti įvairias profesijas, juk geriausia pažintis būna tik per asmenines patirtis. Būtent praktika yra puiki proga išbandyti save, įgyti naujos patirties, susipažinti su dominančios veiklos srities specifika, sužinoti, kokių savybių reikia norint sėkmingai dirbti tam tikroje srityje ir galbūt netgi susikurti ateities viziją.

Šalyje egzistuoja praktika kai kuriose įmonėse, kad darbuotojų vaikams yra suteikiama galimybė susipažinti iš arti su tuo, ką veikia jų tėvai. Pavyzdžiui, viena didžiausių šalies įmonių suteikia galimybę darbuotojų vaikams pamatyti virtuvę iš vidaus administracijoje, logistikoje ir net salėje t.y. parduotuvėse. Tačiau jei nutiko taip, kad jūsų tėvų įmonė tokios inciatyvos nevykdo. Ne bėda.

Jaunimui – speciali platforma

Pasirodo, kad yra visa platforma, skirta moksleiviams, norintiems atlikti praktiką. Tam nebūtina skirti kelių savaičių, pakanka vos dienos. Pasirinkimas sistemoje tikrai yra įspūdingas. Siūloma „pasimatuoti“ žurnalisto profesiją, praliesti dieną reklamos agentūroje ar net su STT direktoriumi. Taip pat jaunimui siūloma pasižvalgyti ir pamatyti „Achemos“ darbą iš vidaus, „Sodros“ ar „Swedbank“. Įdomu tai, kad siūlymai yra išsibarstę po visą Lietuvą: Palanga, Vilnius, Mažeikiai, Tauragė, Šilalė ir panašiai.

Būtent tokia pažinties forma su profesija yra ne tik įdomi, bet ir apsispręsti dėl ateities profesijos pasirinkimo ir suformuoti pagrindus sėkmingam karjeros kelio formavimui. Moksleiviai keliauja į pasirinktą darbo vietą, kurioje įsilieja į konkrečių įmonių ir organizacijų darbuotojų komandas, atlieka užduotis pagal individualius savaitės planus, dalyvauja vidiniuose organizacijų procesuose ir pristato savo idėjas.

Kas? Kur?

Kur galima rasti visus pasiūlymus? Progresyvi jaunimą įkvepianti iniciatyva „būsiu__“ –  tai visiškai nemokama, patogi ir paprasta programa, skirta visiems profesionalams, norintiems padėti mokiniams sėkmingai pasiruošti karjerai dar mokyklos suole. Šioje platformoje skatinama organizacijas dalintis profesinio gyvenimo patirtimi su mokiniais, įsitraukiant į savanorystės veiklą ir suteikiant mokiniams galimybę „pasimatuoti“ profesiją. Tinklalapyje busiu.eu yra pateikiama visa išsami informacija dėl registracijos, esamų praktikos vietų ir daug kitos naudingos jaunimui informacijos.