Paieškos lauke įvedus žodį „korepetitorius“ išmetamas ne vienas puslapis. Antraštės taip ir kursto pildyti užklausą ar skambinti. „Išlaikysite egzaminą ir padidinsite vidurkį net 1-2 balais tik per 6 mėn. Mūsų motyvacinė sistema, pamokų kokybės užtikrinimas bei mokinio progreso nuolatinis sekimas padės pasiekti žadamus rezultatus“, – skelbiasi viena įmonė, kurioje korepetitoriais dirba jaunuoliai. Įmonės puslapyje pateikti įkainiai svyruoja nuo 8,50 iki 28,50 eurų.

Kainų diapazonas

Apsilankius skalbimų portale – dar daugiau pasirinkimo. „Matematikos ir fizikos mokytoja/korepetitorė, dirbanti su kitų disciplinų mokytojais, papildomai mokina ir ruošia 1-12 klasių moksleivius ir studentus visiems mokslo iššūkiams – stojamiesiems, PUPP, VBE egzaminams, sesijai, vasaros pataisoms ar intensyviems kurso kartojimams. Norintys suprasti, pamėgti ir pasiekti savo tikslų visuomet laukiami“, – kviečia mokytojos skelbimas. Mokytoja siūlo ne tik individualias pamokas, bet ir galimybę moksleiviams kooperuotis. „Vienam asmeniui akademinė valanda kainuoja 15 eurų, pamoka porai - 20 eurų/2 ak.val. (80 eur/mėn), laisvų grupių pamoka MINI (2-3 asm. - 2 ak. val.) - 16 eurų/2 ak. val. (64 eur/mėn.), laisvų grupių pamoka MAXI (4-5 asm. - 2 ak. val.) - 12 eurų/2 ak. val. (48 eur/mėn.)“, – rašoma skelbime.

Galimybė mokintis ne tik lietuvių kalba

Pasiūla –  itin didelė. Kalbant apie mokymo dalykus, tai dažniausiai siūloma papildomai pasimokyti anglų ar lietuvių kalbų, matematikos, fizikos. Tiesiog visa paletė dalykų, kurių egzaminus dažniausiai laiko abiturientai ar dešimtokai. Skelbimų pasiūla taip pat puikiai išsidėsčiusi ir geografine prasme: visuose miestuose galima rasti specialistų, jei tik reikia. Įdomu tai, kad kainos taip pat skiriasi, priklausomai nuo miestų: sostinėje – brangiau, o mažesniuose miestuose – šiek tiek pigiau. Taip pat kiti mokytojai siūlo mokyti ne tik lietuvių, bet ir rusų ar lenkų kalbomis, kas yra labiau aktualu Vilniaus krašto moksleiviams.

Nuo pensininkų iki studentų

Pažvelgus į skelbimus, už akių užkliuvo, kad mokytojų amžius – labai įvairus: vieni akcentuoja keliasdešimt metų stažą, tačiau nemažai galima rasti ir jaunų žmonių, kurie studijuoja universitetuose ir tuo pačiu metu moko jaunesnius. Pavyzdžiui, Eimantas siūlo išmokyti fizikos. „Esu Eimantas – įvairių respublikinių konkursų, čempionatų bei olimpiadų prizininkas bei nugalėtojas, pelnęs laureato vardą“, – rašo jaunuolis. Vaikinas pasigiria savo pasiekimais bei patirtimi, kurios iš tikro nemažai užgyventa. Pasirodo, kad Eimantas mokyti kitus pradėjo dar 8 klasėje, ruošdamas savo bendraklasius kontroliniams, tačiau rimtai šia veikla užsiima nuo 11 klasės, turėdamas po 2-3 pastovius mokinus. Valanda pas vaikiną kainuoja 15 eurų.

Ėjo pas keturis korepetitorius

Tačiau kas, jei ne dabartiniai pirmakursiai gali pasakyti, ar tikrai yra verta kreiptis į korepetitorius. Portalo kurstoti.lt kalbinta Viktorija pasakojo, kad teko lankytis ne pas vieną, o kelis korepetitorius. „Ėjau pas fizikos, matematikos, biologijos ir chemijos korepetitorius. Pradėjau vaikščioti 9 klasėje, o dažniausiai kiekvieno dalyko pamokos būdavo po 1 ar 2 kartus per savaitę. 9 klasėje lankiau fiziką ir chemiją, 10 klasėje padariau pertrauką. 11 klasėje vaikščiojau į matematiką, o 12-oje – į matematiką ir biologiją, tačiau pradėjau likus vienam mėnesiui iki pirmo pusmečio pabaigos“, – pasakojo mergina.

Svarbiausia – lokacija

Kai pasiūla tokia didelė, kaip išsirinkti tinkamus specialistus, savo srities žinovus, juk kartais pasitaiko, kad atsiranda ir apsišaukėlių? „Pasiklioviau gerais atsiliepimais ir plačiu mokomųjų dalykų pasirinkimu. Taip pat man buvo labai svarbu rasti vietą netoli namų“ , – pasakojo Viktorija. Mergina teigė, kad korepetitorių prireikė, nes mokykloje mokytojai ne iki galo ir nepakankamai aiškiai pateikdavo vieną ar kitą temą. Tuo metu dabartinė pirmakursė daug sportavo ir dažnai tekdavo išvažiuoti į varžybas, tad atsirasdavo daug spragų.

Nustebino matematikos egzamino rezultatas

„Tai buvo labai reikalinga ir naudinga patirtis, nes pagaliau galėjau jaustis einanti išvien su savo klasiokais. Žinoma, liko iki galo nesuprastų dalykų, tačiau žinių bagažas pasidarė kur kas pilnesnis. Papildomos matematikos pamokos labai nuoširdžiai mane nustebino, nes eidama laikyti egzamino tikėjausi jį tik išlaikyti, tačiau viršijau savo pačios lūkesčius ir nesigailėjau paaukotu laiku ir pinigais“ – kalbėjo Viktorija.

Tai ką Viktorija galėtų patarti būsimiems abiturientams? „Norėčiau palinkėti pirmiausia pasitarti su savo tėvais, nes korepetitorių kainos labai svyruoja ir gali kai kam pasirodyti nevertos. Aš vaikščiojau į „Kalba LT“ ir, manau, jog kiekvienas ten vaikštantis žino, jog mokamos sumos nėra pačios patraukliausios. Už vieną astronominę valandą dirbant su grupe tekdavo mokėti virš 25 eurų, tad lankant ne tik vieno dalyko pamokas susidaro ganėtinai nemaža suma, kurią būtų galima išnaudoti kitiems reikalams“, – atviravo pirmakursė.