Galbūt mokaisi kaip išmokti groti gitara, naują kalbą, kažkokį matematinį veiksmą ar kaip kalbėti viešai be streso: kiekvieną kartą mūsų smegenys yra apkraunamos vis nauja informacija.

Net nesumeluosime sakydami, kad norint išmokti kažko naujo ar įgyti įgūdžių reikia laiko. Negana to, kartais ne viskas vyksta kaip sviestu patepta ir informaciją įsiminti būta ne taip lengva. Štai keletas patarimų, kurie padės šį įsiminimo procesą pagreitinti ir supaprastinti.

Sportuok, kad pravėdintumei galvą

Nors daugelis pagalvoja, kad sportas yra puiki veikla tik mūsų kūnui, tačiau dažnai pamiršta ir apie smegenis. Sportas yra puikus būdas, kuomet kalbama apie mokymąsi ir atmintį. Jei rašote rašinį ir pritrūko minčių, bandote spręsti matematinį uždavinį, tačiau nepavyksta pajudėti iš vietos – eikite pasivaikščioti arba bent pusvalandį paskirkite fiziniams pratimams.

Prieš keletą metų atlikti tyrimai parodė, kad užtenka vos penkiolikos minučių fizinių pratimų, kad prasidėtų pokyčiai smegenyse. Tyrime dalyvavusių protas pradėjo geriau dirbti ir lengviau įsiminė informaciją.

Rašyk, ką reikia įsiminti

Sunku patikėti, tačiau rašymas gali padėti. Atrodo, kad tai sunkus ir bereikalingas darbas, tačiau rašant tam tikrą pasikartojančią informaciją ne vieną kartą, daro stebuklus. Tyrimas parodė, kad užrašant tam tikrus faktus ant popieriaus padeda geriau įsiminti nei bandant kartoti ar skaitant kelis kartus.

Kitas tyrimas parodė, kad studentai, kurie per paskaitas užrašus darė ranka, o ne žymėjosi kompiuteryje, geriau įsiminė pamokoje pasakytą informaciją.

Užsiimkite joga

Pasirodo, kad joga yra puikus būdas treniruoti tam tikrą smegenų dalį, kuri yra atsakinga už kalbą, atmintį, matymą ir sprendimų priėmimą. Vieno tyrimo duomenys atskleidė, kad žmonės, kurie užsiima joga, mažiau suklysta ir priima blogų sprendimų. 2012 m. atliktas kitas tyrimas parodė, kad darant jogą 20 minučių pagerėjo asmens smegenų funkcijos t.y. jie geriau pasirodė atlikdami įvairius testus. Kuriame reikėjo demonstruoti kalbėjimo įgūdžius.  

Mokinkitės po pietų

Galvojate, kad esate vyturys arba pelėda, tačiau, jei ketinate ruoštis atsiskaitymui, geriau tą daryti per pietus. Kodėl? Pasirodo, kad būtent tas laikas yra pats palankiausias, kad jei norime ugdyti ilgalaikę atmintį.

Susiekite naujus ir žinomus dalykus

Loma Linda universiteto atliktas tyrimas parodė, kad mokantis svarbu yra susieti naują informaciją su jau žinoma. Pavyzdžiui, jei mokinatės apie Romeo ir Džiuljetą, siekite tai su Šekspyru, su jo kūryba, laikotarpiu, kuriuo jis gyveno ir panašia informacija, kurią jau žinote.