Yra įvairiausių nuomonių, kaip reikėtų elgtis vidurinė mokyklą: iš karto stoti į universitetą, galbūt pasidomėti darbo praktikos galimybėmis, o gal pasiimti metus atostogų ir užsiimti savanoriavimu.

Štai keletas variantų, ką būtų galima daryti, jei nusprendėte, kad iš karto po mokyklos nenorite trejus ar ketverius metus mokytis.

Keliaukite aplink pasaulį. Keliaujant susipažįstama su naujomis kultūromis, žmonėmis, negana to, atsiranda kitoks matymas gyvenimo ir tai, ką nori jame veikti. Aplankyti vietas apie kurias teko tik skaityti, paragauti maisto produktų, kurių pavadinimų galbūt net nežinojai, bei susipažinti su naujais žmonėmis, su kuriais nebūtų susikitę jūsų keliai, jei ne kelionės. Kiekvienas nuotykis yra tai, iš ko gali mokytis.

Pradėk verslą. Skamba gan grėsmingai ir galbūt baugiai, nes reikia daug drąsos žengti šį žingsnį. Tačiau tai išmoko, kad gyvenime galima susimauti, tačiau tuomet taip pat reikia išmokti atsistoti ir judėti į priekį. Po šios pamokos net neabejojama, kad kitą kartą bus lengviau kažką naujo pradėti. Naujo verslo pradžia taip pat ugdo tam tikrus įgūdžius, pavyzdžiui, derybų įgūdžių, kuomet reikia įtikinti aplinkinius jumis patikėti, prisijungti prie jūsų ar padėti.

Savanoriavimas. Susirask sritį, kuri tau yra prie širdies ir išties rūpi. Įsitrauk ir skirk laiko. Galbūt tai gali būti prisidėjimas prie vietos bendruomenės, o gal vaikų mokymas? Galvokite tai kaip apie darbą, o ne kaip apie savanorišką veiklą. Nemeluosime sakyti, kad ši veikla suteikia tam tikrą satisfakciją, nes duoti visuomenei kažką gero ir kas kart sužinome vis naujų dalykų apie save.

Išmok naują kalbą. Tai nėra mokykla, todėl nereikia nieko daryti per prievartą. Mokinkis dėl savęs t.y. tikrai mokinkis su entuziazmu. Pasinerk į kalbą: ne tik mokinkis, bet ir pažink kultūrą, galbūt susitik su tos šalies atstovais, kalbėk, domėkis. O galbūt galiausiai ryžkis ir aplink tą šalį, kurios kalbą mokiniesi.

Pasinerk į meną. Tapyk, šok, užsiimk tapyba, skulptūra ar kitokiais menais. Rask tai, kas tau prie širdies, ką gali daryti kiekvieną dieną. Kurk kažką naujo, kuo gali didžiuotis ir dalintis su kitais.

Užsiimk sportu. Čia atsiveria visas spektras galimybių: užsiimk kovų menais, galbūt pradėk profesionaliai žaisti boulingą, šachmatais ar ledo ritulį. Netinka? Suburk bendraminčius ir pradėk bėgioti savo rajone. Nesėdėk vietoje, visada būk aktyvus ir siek geresnių rezultatų kiekvieną dieną. Svarbu taip pat stebėti savo progresą, kaip sekasi siekti nusistatytų tikslų.

Tapk kažkokios srities specialistu. Kvantinė fizika yra tavo „arkliukas“? Skirk laiko ir tobulėk: išmok ne tik teoriją, bet ir kaip ją pritaikyti realiame gyvenime. Imkis tyrimų, atlik įvairius eksperimentus, o jų rezultatais dalinkis su visuomene: siųsk į įvairius mokslo žurnalus ar portalus. Perženk per save ir nebijok būti kitokiu.

Parašyk knygą. Labai tikėtina, kad po dvidešimties metų, kai skaitysite savo rašliavą, net nesuprasite apie ką ji. Svarbiausias dalykas, kad rašymas yra tarsi meditacija. Taip pat rašant yra ugdomi kiti įgūdžiai, pavyzdžiui, įpročio formavimas. Mokomasi kontroliuoti savo mintis ir tam tikrą laiką dienoje skirti veiklai.