CEMEX yra pasaulinė statybinių medžiagų kompanija, turinti 41 tūkst. darbuotojų visame pasaulyje, o metiniai pasauliniai pardavimai siekia 13,4 mlrd. JAV dolerių. Pagrindinė įmonės būstinė – Meksikoje.

KTU gautu pasiūlymu iš Europos inovatyvių universitetų konsorciumo (ECIU) partnerio – Monterėjaus technologijos ir aukštojo mokslo instituto (Meksika) dalyvauti praktikoje pasinaudojęs magistrantas D. Šlimas jau yra atlikęs ne vieną praktiką ir Lietuvoje, tad siekis pagilinti žinias ir svetur buvo natūralus žingsnis planuojant savo karjerą.

„Tikiuosi patobulinti instrumentinės analizės, eksperimento planavimo įgūdžius. Be to, Šveicarijoje kalbama vokiškai, prancūziškai, itališkai, tad tikiuosi išmokti dar bent vieną užsienio kalbą“, – lūkesčiais dalijasi studentas.

Jis džiaugiasi, jog praktikos vietą pavyko gauti būtent ten, kur ir norėjo, nors konkurencija buvo nemaža – mokslo tyrimų ir eksperimentinės plėtros (angl. Research and Development) skyriuje.

„Dalyvauti atrankoje nusprendžiau todėl, kad buvo siūloma vieta būtent R&D skyriuje, o šioje srityje norėjau save išbandyti jau kelis metus. Manau, ši patirtis padės ne tik suprasti ar tikrai ateityje noriu dirbti R&D skyriuje, bet ir padės patobulinti įgūdžius, reikalingus darbo rinkai“, – sako D. Šlimas.