Dažnai girdima, kad jauni žmonės nėra pakankamai įtraukti į edukacines muziejų programas, todėl sukurtas naujas įtraukimo būdas, panaudojant jaunų žmonių mobilius telefonus. Skaitmeninis muziejus susideda iš 50 nedidelių atspausdintų lapų su muziejų eksponatų nuotraukomis. Jas būtina iškabinti pasirinktoje patalpoje, kad dalyviams būtų patogu naudotis.    

Kai eksponatai iškabinti iš Google Play parduotuvės atsisiunčiama nemokama android programėlė -  pavadinimu Skaitmeninis muziejus. Nukreipę telefoną į pasirinktą plakatą, pamatoma,  kaip jis atgyja ir statiškas nejudantis Dariaus ir Girėno lėktuvas išskrenda iš paveikslo tiesiai ant sienos.

Skaitmeninis muziejus – pabėgimo kambarys

Šis muziejus taip pat gali būti lengvai paverčiamas ir panaudojamas kaip  pabėgimo kambarys Pabėgimo kambarys, tai edukacinė pramoga, kai grupė žmonių užrakinama patalpoje ir spręsdama užduotis bei dirbdama komandoje bando ištrūkti iš patalpos greičiau nei per 1 valandą.

Stebėdami atgyjančius Lietuvos istorijos eksponatus, kiekvienas gali pabūti muziejuje ir išmokti ar prisiminti smagių dalykų!

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.