„Microsoft“ įkūrėjas ne kartą dalino įvairius patarimus esamiems ir būsimiems studentams savo interviu metu, sakydamas įvairias kalbas per renginius ar socialinėje erdvėje.

Pateikiame kelias svarbiausias mintis, kurios manome, kad tiks visiems ir bus įkvėpimas.

Dirbtinis intelektas, energetika ir bio mokslai yra puikus pasirinkimas. Praėjusių metų pabaigoje B.Gatesas socialinėje erdvėje pasidalino savo įžvalgomis ir išskyrė, kad būtent studijų programos, susijusios su anksčiau išvardytomis sritimis, yra protingas žingsnis. Jis net neabejoja, kad tie, kurie baigs kažką, susijusį su dirbtiniu intelektu, energetika ar bio mokslais, bus paklausūs darbo rinkoje bent tris dešimtmečius. Jis įvardino juos kaip „daug žadančiomis sferomis, kuriose kiekvienas gali palikti savo pėdsaką“.

Kitas labai svarbus aspektas – lai kus supa žmonės, kurie verčia jus pasitempti ir daryti kažką, žengti pirmyn. Tame pačiame įraše socialiniame tinkle B.Gatesas paragino jaunuolius atkreipti dėmesį, kokie žmonės juos supa. Jei aplink bus žmonės, kurie motyvuos, patys norės judėti pirmyn, tai natūralu, kad tau norėsis prisijungti prie jų ir būti to rato dalimi. Jo draugo Warreno Buffetto išsakyta mintis puikiai tai iliustruoja: „Tu judėsi ta kryptimi, kuria nukreips tave supantys žmonės“, todėl rinkis atsakingai. B.

Tikėk, kad pasaulis darosi geresne vieta gyventi, tačiau turėk omenyje, kad visada galima tobulėti. B.Gatesas ne kartą yra akcentavęs, kad dabartinis pasaulis ir visuomenė – geriausia, kas yra buvę. Jis visada rekomenduoja ta tema kaip įrodymą paskaityti mokslininko Steveno Pinkerio knygą „Better Angels of Our Nature“.

„Jei manai, kad pasaulis tobulėja, darosi jame geriau gyventi, tai natūralu, kad tu norėsi dalintis progresu su daugiau žmonių įvairiose pasaulio šalyse. Labai tikėtina, kad tu neužmerksi akių problemoms, kurios vyksta, tačiau tu gyvensi mintimi, kad viską galima išspręsti, kad nėra nieko, ko negalima nepadaryti ar įvykdyti“, – rašoma knygoje.

Optimizmas tave gali nuvesti toli. Kita šio pasakymo esmė, kad būnant optimistu, tu nebijai imtis veiksmų ir daryti kažką. Prieš keletą metų B.Gatesas yra pasakęs, kad „net ir svajojant, optimizmas yra pagrindas inovacijų įkvėpimui, norui judėti pirmyn, imtis veiksmų ir daryti kažką, kad būtų sprendžiama tai, kas netinka ar nepatinka.“ Jis pridėjo, kad jei kada matai, kad žmonės yra sugniuždyti, galbūt netekę vilties, tavo optimizmas gali juos įkvėpti, todėl nebijok juo dalintis.

Išlik žingeidus. B.Gatesas vadina save gyvenimo studentu. Kasmet jis perskaito daugiau nei 50 knygų, kurios formuoja jo pasaulėžiūrą į šiuolaikinį pasaulį. Kartą kalbėdamas Kolumbijos universiteto studentams jis patarė: „Mes dažnai bandome numatyti ir atspėti tam tikrų įvykių baigtį. Jei tai neįvyksta, mes pradedame save kvestionuoti: kas yra blogai su mūsų požiūriu į gyvenimą, kodėl mano susikurtame tobulo pasaulio modelyje tai neveikia?“

Pagalvokite apie tai, kad pasaulyje yra daug nelygybės. B.Gatesas ne kartą pokalbių metu yra prasitaręs, kad gailisi palikęs Harvardo universitetą, o priimant sprendimą niekada nesuvokė, kad pasaulyje vyrauja tokia finansinė, sveikatos ir kitokia nelygybė.

Praėjusiais metais sakydamas kalbą universitete, iš kurio buvo pašalintas, B.Gatesas teigė: „Aš labai tikiuosi, kad jūs pasinaudosite ta galimybe, kurią suteikia studijos šiame universitete, ir padarysite tai, ko man nepavyko. Kad ištaisysite ar bent jau pabandysite pakoreguoti nelygybę įvairiuose segmentuose pasaulyje“.