„MEKA“ – tai Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (KTU MGMF) bei Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) kartu su banku „Swedbank“ organizuojamas moksleivių verslumo konkursas, skatinantis juos į verslą pažiūrėti iš vidaus.

Konkursas vykdomas dviem etapais – matematiniai-ekonominiai sprendimai „Verslumo dirbtuvėse“, įmonės vidaus analizė „Įmonė bus sėkmingesnė, jeigu...“ bei finalinis idėjų pristatymas.

Konkursas šiais metais skaičiuos jau ketvirtus metus, o tai reiškia – daugiau nei 150 užsiregistravusių komandų, pasiekta daugiau nei 2000 moksleivių auditorija, komandoms laimėtojoms išdalinta net 3000 eurų piniginių prizų.

Apie įspūdžius iš šio konkurso bei augančią jo reikšmę jaunajai kartai mintimis dalinosi „MEKA 2017“ laimėtojų komandos „Sauliokės ir Nojus“ narė Gerda Tauraitė.

Kokius įspūdžius paliko šis konkursas?, - paklausėme moksleivės.

– Pirmame konkurso ture mus šiek tiek išgąsdino užduočių sunkumas, tačiau kartu ir labai motyvavo judėti į priekį, pabandyti kažką naujo. Patekus į antrą turą apėmęs džiaugsmas pateisino mūsų lūkesčius ir tiesiog leido susikaupti ties darbu ir laukiančia užduotimi. Viskam pasibaigus supratome, kad pasitikrinome savo,  kaip komandos darbą kartu ir kiekvieno nario žinias.

Kas nulėmė jūsų sėkmę?

– Manau, kad mūsų sėkmės paslaptis buvo ir yra komandos narių supratingumas, palaikymas ir pasitikėjimas vienas kitu. Žinoma, be savo ekonomikos mokytojos niekaip nebūtume išsivertę – ji ir paskatino mus dalyvauti konkurse.

Ar rekomenduotumėte dalyvauti „MEKA 2018“ savo bendraamžiams? Kodėl?

– Konkursas „MEKA“ yra tikras išbandymas stipriai komandai, tačiau jo metu gaunamos žinios ir suteikiamos galimybės atperka sunkų darbą.

Konkurse „MEKA 2018“ kviečiame dalyvauti ir ekonomikos, matematikos mokytojus, kurie ir tampa komandų vedliais – pataria, palaiko, motyvuoja moksleivius.

Apie mokytojo vaidmenį dalyvaujant konkurse pasakojo „Sauliokės ir Nojus“ komandos ekonomikos mokytoja Sandra Paštuolytė.

Kokią įtaką tokie ir panašūs konkursai daro moksleiviams?, - paklausėme mokytojos.

– Manau, kad konkursai mokinių įgūdžius lavina visapusiškai. Kuo daugiau patyriminių dalykų, tuo didesnė nauda jauniesiems Lietuvos piliečiams. Praktinės užduotys priartintos prie realios įmonės analizės, skatina konkurso eigoje spręsti įvairias susidariusias situacijas, jas analizuoti, teikti pasiūlymus. Visa tai ypač naudinga mokiniams.

Kaip konkurse įgytos žinios gali moksleiviams praversti gyvenime?

– Konkursas „MEKA 2018“reikšmingas tuo, kad mokinių grupei priskirta įmonė analizuojama įvairiais aspektais: bendroji įmonės veiklos charakteristika, stipriosios ir silpnosios įvaizdžio pusės, socialinė atsakomybė. Taip pat siūlomos rekomendacijos įmonės įvaizdžio gerinimui, mokomasi pristatyti gautus rezultatus.

Koks vaidmuo tenka viso konkurso metu komandą lydinčiai mokytojai?

– Konsultantas, motyvatorius, vadybininkas. Mokytojas formuoja komandas, skirsto darbus, konsultuoja, sprendžia problemines situacijas konkurso eigoje, palaiko ir t.t. Svarbu laiku viską sistemingai sudėlioti. Mokiniai neatsiejami nuo mokytojo, o mokytoja nuo mokinių. Rezultatai pasiekiami tik abipusiu bendradarbiavimu. 

Ar rekomenduotumėte dalyvauti „MEKA 2018“? Kodėl?

– Taip, rekomenduočiau. Dalyvavome šiame konkurse jau du kartus. „MEKA“ idėja pasirodė nauja, unikali, mokiniai dalyvavo su entuziazmu. Ir pačių vaikų atsiliepimai puikūs.

„MEKA 2018“ startą registracijai skelbs jau vasario 5 d. Komandai užsiregistravus bus atsiųsta kūrybinė užduotis, kurią reikės įvykdyti iki vasario 26 d. Pirmos trys vietos išsidalins net 1000 eur prizą, kurį skirs bankas „Swedbank“. Tik stipriausios ir labiausiai motyvuotos komandos laimės geriausiųjų vardą